На море в България 2020 г.! - 4

  • 45 828
  • 749
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 666
За Блу Ориндж да допълня - анимацията е като предишни години, в 20ч.нещо за децата до 21ч и после евентуално нещо за възрастни. Други са аниматорите. Няма тематични вечери, на закуска всеки ден едно и също и пържени филии. Няма палачинки, няма кроасани, днес вече вдигнах лек скандал на едната девойка, ама все тая. Дори не са включили голямата машина за печени филии, едно малко тостерче за по 2 филии има само,за което пък мъжа ми се разправял сутринта. Има 2-3 семейства чужденци, но са с коли.

# 376
  • Сф
  • Мнения: 10 661
Мернах го Нева, отвън.Има доста коли изглежда ок и басейна.За вътре и храна - не знам.
Аз съм пред Бодуров.Чадър+ 2 шезлонга 10 лв, не може само чадър точно тук.Батутите-10 лв половин час, детето е там.До 3 линия е пълно, но като цяло е спокойно.
Водата е супер, но има щипалки и тук.Тая година много хапят Simple Smile ще ги запомним.
Утре тръгваме , няма да имам време за Лозенец и Царево.
Благодаря за отзива от Блу ориндж.
П.п.Разгледах Магнолиите отвън.Страхотен двор, хареса ми.

# 377
  • София
  • Мнения: 4 884
Как е ситуацията в Серенити бей това лято?
Някой има ли пресни впечатления?

# 378
  • Мнения: 267
В Блу Ориндж сме от 3 дни, не е като да не сме били последните 4 години тук.. Тотално разочарование откъм храна, бедно и адски безвкусно. Плажът е без концесия, но са сложили някакви чадъри от плат, поне не са едно в друго. Барчетата на плажа уж ще отворят на 1.07., ще видим.

Няма ги сламените чадъри значи? Нали имаха техни чадъри и шезлонги на плажа?Цените им са височки,а има ли чужденци?

# 379
  • София
  • Мнения: 5 946
Магнолиите на нас ни хареса. Много. Но комарите ме отказват. Аз имам проблем, много ме хапят, затова. А там точно са ужасно много. Отделно този френски оазис с френска анимация. Инак е хубав хотел с много хубава храна. И е малък, всичко е на 1 ръка, удобно.

# 380
  • Мнения: 2 081
Как е ситуацията в Серенити бей това лято?
Някой има ли пресни впечатления?

Отваря утре , поне така казава Ник Травъл.

# 381
  • Мнения: 9 481
Аквапарка в Равадиново отваря на 07.07.2020г; не знам как е по другите, но този не бих го посетила никога отново. Изключително разочаровани останахме с децата и от отношение, и от качество на храни и напитки за цените няма да споменавам..сещате се.

# 382
  • Мнения: 135
Добре де, как си представяте за 20-30% заетост да поддържат същия АИ като при 90-100% заетост? Едно че най-вероятно персоналът е по-малко, друго че ще бъде крайно неефективно да се поддържа същото  ниво защото си е разход, а отсреща прихода при същите цени ще е пак едни 20-30% както е заетостта. А и като отрупат масите с ядене, за да има разнообразие, после половината така ще си остане заради малкото хора. Така че е нормално да е по-ниско нивото, както е и обикновено при ниския сезон. Ако сте ходили при нисък и при нормален сезон няма как да не сте забелязвали очевидната разлика в нивото на АИ, и това за един и същи хотел.

Представям си ,че щом сезона е слаб(от гледна точка на туристи, както ,,плачат" хотелиерите) , да сложат цени като за слаб сезон...а то даже изглеждат по високи от миналогодишните за силен ...сезон... С право хората негодуват..

# 383
  • Мнения: 890
Ееее, не бързайте. Сезона някак започва, но прИмоциите ще са през август, когато ще му се види края.

# 384
  • София
  • Мнения: 4 884
Ще чакам прИмоциите след 15 август значи..
И на мен цените в момента ми се виждат неоправдано високи и ще се въздържа.

# 385
  • Варна
  • Мнения: 765
Представям си ,че щом сезона е слаб(от гледна точка на туристи, както ,,плачат" хотелиерите) , да сложат цени като за слаб сезон...а то даже изглеждат по високи от миналогодишните за силен ...сезон... С право хората негодуват..
За съжаление подобни представи са много далеко от икономическата логика. Ако сложат по-ниски цени на хотелиерите ще им е по-изгодно директно да затварят ако имат 30% заетост. В смисъл, че при 90% заетост хотелите са много по-ефективни от при 30% заетост, това никой не може да го отрече, и затова няма как при 30% заетост цените да са по-ниски от при 90% заетост. При ниски цени и при 30% заетост може даже и да не отворят за сезона, което и наблюдаваме за много хотели.

# 386
  • Мнения: 890
Като искате ниски цени, за чий ... дявол резервирате от предходната година. Хотели бол и място винаги ще се намери.

# 387
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Ще чакам прИмоциите след 15 август значи..
И на мен цените в момента ми се виждат неоправдано високи и ще се въздържа.

Промоцийте ще са след 5-7 септември този летен сезон.
 
Няма как да е друго яче.   Първите туристи от Германия - Холандия и Русия идват след 22 юли.

Това лято активния сезон ще бъде около 20 юли до около 12-15 септември.   

В момента  30 юни е много зле -  на 80 % празно!....20 % заетост хотели и 90% неработещи атракциони и магазини сувенири - дрехи.

# 388
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Всъщност, икономическата логика е първо нещо да инвестираш, а ПОСЛЕ да очакваш възвращаемост. Не да скалъпиш там какво да е, да чакаш туристите да го платят, а после да се оплакваш, че клиентите ти ежегодно намаляват. Нарича се приемственост, инвестиция и т.н. и в други държави е познато. Инвестицията пък, по дефиниция започва с това да вложиш парите си с цел възвращаемост. А не да скубеш туристите за да ти финансират сезона. Системата на croud funding-a, както и дотирането на определени браншове е нещо съвсем друго.

В този смисъл, икономически погледнато, повечето гости капарират или дори изцяло предплащат нощувките си, което дава един първоначален ликвиден капитал преди началото на сезона, с който (например) да се започне при по слабите начални месеци. При даденото ценообразуване, което хотелът е избрал и предложил на крайните си клиенти, следва да е сметнал, че при непълен хотел, маржовете са други, съответно и бизнес кейсът се измества. Това са съвсем нормални неща в икономиката.

Не е нормално обаче предприемач да не се сети за тях, да не ги вземе предвид или да ощетява клиентите си, само защото сезонът му е по-слаб.

Изобщо, логиката на пазарната икономика изисква от него той да предложи услуга, която аз да потърся/закупя. Ако той се скрива зад ниските обороти и бройки хора и не желае или не може да предложи качествена услуга, така да бъде. Но да не очаква и наплив на туристи тогава и да не се оплаква за финансовото си състояние.

Това не важи само за България, а за навсякъде в сферата на услугите. Но сякаш в България има подобни опити за обяснение на собствения неуспех... Неефективно било с 30%... Разбира се, че е неефективно, тогава, ако прецени ИКОНОМИЧЕСКИ, нека не отваря. Но да очаква миналогодишни маржове тази година е не просто нереалистично, то си е направо тъпо...

# 389
  • Мнения: 1 666
В Блу Ориндж сме от 3 дни, не е като да не сме били последните 4 години тук.. Тотално разочарование откъм храна, бедно и адски безвкусно. Плажът е без концесия, но са сложили някакви чадъри от плат, поне не са едно в друго. Барчетата на плажа уж ще отворят на 1.07., ще видим.

Няма ги сламените чадъри значи? Нали имаха техни чадъри и шезлонги на плажа?Цените им са височки,а има ли чужденци?
От сламените чадъри сложиха 2 реда отзад само, напред са платнени. Чужденци има броени семейства румънци и австрийци, с коли са пристигнали.
 

Общи условия

Активация на акаунт