Генетични и имунологични проблеми - 17

  • 44 705
  • 761
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 471
Здравейте момичета,
бих искала да ви попитам как успявате да си запишете час за доцент Русев?Аз от 02.06 съм започнала да звъня всяка седмица по два пъти и все няма час, за юни нямаше за юли нямаше, за август целият месец почива, за септември не му беше излязъл графика. Миналата седмица звъннах към края да пробвам за септември да запиша, той графика му вече бил пълен, пак няма свободни часове. Дайте съвет как да се запиша Sad
Ако ви е спешно, отивате и чакате. Доколкото знам, не връща пациенти. Или някой от другите лекари, в Надежда май има много добри.

# 31
  • Мнения: 1 751
Момичета, помагайте. От вчера съм с + тест, а сега си видях резултатите от НГЛ. Не ми мърда боденето до края, нали? Дуфастон*3 и утрогестан 2*3 ваг утежняват ли още повече ситуацията, нали сгъстяват кръвта? Благодаря!
Скрит текст:

# 32
  • София
  • Мнения: 7 486
Мандария,
С високорисков Фактор 5 Лайден със сигурност ти трябва ежедневно бодене с НМХ (вкл. до 6 седмици след раждане) + проследяване изкъсо през цялата бременност.

Стискам палци!

# 33
  • Мнения: 771
Мандария, върни се назад в темите и виж постовете на Gerda (по спомен тя беше с фактор v лайден, с доста строго проследяване и корекции на дозите)

Свържи се с АГ и по възможност започвай бързо инжекциите (заради прогестероновите препарати)

Успех и до финал! Hug

# 34
  • Мнения: 1 751
Благодаря ви, още утре!

# 35
  • Мнения: 990



Момичета, това са моите генетични изследвания.  Генетикът ми е изписал Фраксипарин 0.4 всеки ден сутрин и Метафолиева по 3 на ден първите 3 месеца от бременността.
Предстои ми трансфер на 16.07. и моят репродуктивен доктор ще ми назначи редуване на Фраксипарин и Натаспин.
За Фраксипарина няма да го послушам и ще го слагам всеки ден, но какво да правя с Натаспина. И въобще има ли нужда от него още след трансфера.
А фраксипарина досега след всички трансфери съм го слагала винаги вечер. По-удачно ли е сутрин, че ако стане някакво чудо невиждано и забременея, ще трябва да правя постоянно изследвания за евентуално коригиране на дозата.
Всички тези въпроси ми изникват след следене на темите и вашите истории. Благодаря ви Flowers Hibiscus

# 36
  • София
  • Мнения: 7 486
Бени, фраксито действа 24ч, затова трябва да е всеки ден. При теб гена на PAI е изцяло дефектен, което си е достатъчно основание за терапия с НМХ.

Не виждам да имаш мутация в MTHFR - гена свързан с неусвояване на Б9 и Б12 - така че не виждам причина да пиеш по 3 на ден метафолиева. Дневната доза при бременност е 1 на ден.

Най-коректно ще е да пуснеш изследвания на Б9 и Б12, за да видиш дали имаш дефицит, който да наваксваш.

Стискам палци за успешен трансфер. Flowers Hibiscus

# 37
  • Мнения: 1 052



Момичета, това са моите генетични изследвания.  Генетикът ми е изписал Фраксипарин 0.4 всеки ден сутрин и Метафолиева по 3 на ден първите 3 месеца от бременността.
Предстои ми трансфер на 16.07. и моят репродуктивен доктор ще ми назначи редуване на Фраксипарин и Натаспин.
За Фраксипарина няма да го послушам и ще го слагам всеки ден, но какво да правя с Натаспина. И въобще има ли нужда от него още след трансфера.
А фраксипарина досега след всички трансфери съм го слагала винаги вечер. По-удачно ли е сутрин, че ако стане някакво чудо невиждано и забременея, ще трябва да правя постоянно изследвания за евентуално коригиране на дозата.
Всички тези въпроси ми изникват след следене на темите и вашите истории. Благодаря ви Flowers Hibiscus

Абсолютно подкрепям казаното от Дели. Бих ти препоръчала да си провериш и Хомоцистеина (особено ако имаш мутации, които пречат на усвояване на фолиева/Б12). При мен беше много висок и след системен прием на мета фолиева, метилирана форма на Б12 и Б6 съм го смъкнала доста. Не е хубаво да надвишава 7

# 38
  • Мнения: 990
Благодаря ви за отговорите Relaxed Фраксито задължително ще го слагам всеки ден точно след прочетеното тук. За Натаспина се чудя дали въобще да го пия.
Б9 и Б12 ги изследвам през около 2 месеца и са в горни граници, но аз ги пия заедно с вит. Д постоянно. Докторът ми предписа заедно с прогестероните и  Естрофема и по 2 ФК, но аз си продължавам по 1 на ден, че съм чела и предозирането е проблем.
Хомоцистеин съм изследвала само един път преди около 2 г. и беше точно 7.

# 39
  • Мнения: 406
Здравей bennie99,фраксипарина и на мен ми бяха препоръчали да го бия сутрин(не съм питала дали може и вечер,защото за мен сутрин беше по удобно).Късмет

# 40
  • Мнения: 17
Здравейте момичета, нова съм във форума и моля за помощ! Правих си изследване за тромбофилия, тъй като съм бременна в 8ма г.с. Резултатите излязоха днес
Фактор V Лайден - мутация R506Q Нормален генотип
Фактор II (Протромбин) - мутация G/A 20210 Нормален генотип
Инхибитор на Плазминогенния активатор - PAI 4G/5G Хомозиготен носител 4G/4G
MTHFR - мутация C677T -  Хомозиготен носител T/T. Отдолу има препоръка за насочено проследяване с оглед превенция от възможни усложнения както и обсъждане на медикаментозно лечение. Тъй като съм от Варна не знам към кой да се обърна тук за консултация и незнам трябва ли да предприемам някакво лечение. Много ще съм благодарна за съвет!

# 41
  • София
  • Мнения: 7 486
С две хомозиготни мутации е добре да ти назначат терапия и да следиш по-често кръвотока.

Премери нивата на витамините Б9 и Б12 и хомоцистеин.

Можеш да прочетеш първа страница на темата за тромбофилия, ще ти е от полза
https://m.bg-mamma.com/?topic=1210195

# 42
  • Мнения: 17
С две хомозиготни мутации е добре да ти назначат терапия и да следиш по-често кръвотока.

Премери нивата на витамините Б9 и Б12 и хомоцистеин.

Можеш да прочетеш първа страница на темата за тромбофилия, ще ти е от полза
https://m.bg-mamma.com/?topic=1210195

Благодаря много ! Гинеколожката, която ми следи бременността може ли да ми назначи такава терапия или трябва  друг специалист? Не знам във Варна към кой да се обърна. Видях на първата страница д-р Димитрина Константинова, генетик, но не откривам нейни координати. Препоръчаха ми и доц Конова от Плевен, но тя има свободен час чак на 13ти август.

# 43
  • София
  • Мнения: 7 486
Всички имена на специалисти в темата за тромбофилия са линкове. Цъкаш и получаваш информация.

# 44
  • Мнения: 1 659
Здравейте,
Каква е цената та Privigen 2.5 g. и имали ли сте някакви странични ефекти след вливането ?

Общи условия

Активация на акаунт