Генетични и имунологични проблеми - 17

  • 44 700
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 475
10 ml интралипид се разтравя в 300 ml физиологичен разтвор за около час, час и пиловина, поне на мен така са ми го вливали. Понеже моята бременност е инвитро и вливахме няколко дни перди трансфер, след положителен тест и после съм 9 г.с. Аз предпочитам да спазя всичко каквото са ми назначили и да ми е мирно на главата, пък каквото стане в крайна сметка, желая Ви успех.
loveparrots, благодаря! В прегледа, който е качен на сайта ми е изписал 10мл 2-4 дни преди овулация и след това при положителен тест. Разреждат ли се тези 10мл в NaCl 0,9% и колко? Колко време трае вливането? И как се уцелва точния момент 2-4 дни преди овулация? При теб имаше ли ефект това лечение?

# 736
  • Мнения: 31
И аз днес се опитах да се консултирам с доц. Русев без час, защото той така ме инструктира. И мен ме върнаха. доста е абсурдно, защото си започнал да приемаш разни медикаменти по негово предписание, назначил ти е допълнително контроли, за да се проследи как ти влияе приема им и накрая не можеш да се свържеш дори, за да ти каже какво значат изследванията.
       Не е нормално. Направо не искам да си представям какво е да си бременна и да висиш там, и да се надяваш, че ще успееш да получиш някаква информация, която е жизненоважна за теб и накрая да ти кажат, ами "съжалявам, елате утре, вдруги ден или следобед, или утре следобед....ние какво да направим".
        Ама преди това си изсипал една торба пари за изследвания при тях и накрая дори не можеш да получиш адекватна консултация за резултатите от тези изследвания и рецепта за изписаните медикаменти.

Аз за себе си реших и ще търся други специалисти. Запазих си час при Доц. Снежина Михайлова в Александровска. Надявам се на нея да мога да задам въпросите си.

# 737
  • Мнения: 475
Също и към имунолозите в Надежда може да се обърнете, при тях приема става за след около седмица.
Аз какви ли не методи пробвах да се свържа с доцента, освен че няколко вечери подред му звънях (както ми беше казал), писах му на вайбър, също така се обаждах на регистратура, като ги помолих да му предадат да се свърже с мен когато му е удобно, отговора им беше, че не практикуват така. Ами наистина е гадно, особено когато е спешно да нямаш обратна връзка.

# 738
  • Мнения: 147
Цялата клиника е пълен абсурд. Това не е адекватно проследяване на пациенти. Тази терапия все пак не е безобидна. Аз също искам да спазя всичко, което ми е назначено, но без реален контакт с него, не виждам как ще се получат нещата. Абсурдно е да се информирам от форум как да протече вливането на медикамент, защото нямам достъп до лекаря.
Вероятно и аз ще се насоча към друг специалист.
Само да вметна, че месец по-рано друг "лекар" от клиниката ни направи консултация по повод лоша спермограма и ни посъветва да не прилагаме никакво лечение, да продължим с опити за бебе като се подготвим за много спонтанни аборти. И ако това ми влияе на психиката, да си намеря психолог.

# 739
  • Мнения: 40
И аз днес се опитах да се консултирам с доц. Русев без час, защото той така ме инструктира. И мен ме върнаха. доста е абсурдно, защото си започнал да приемаш разни медикаменти по негово предписание, назначил ти е допълнително контроли, за да се проследи как ти влияе приема им и накрая не можеш да се свържеш дори, за да ти каже какво значат изследванията.
       Не е нормално. Направо не искам да си представям какво е да си бременна и да висиш там, и да се надяваш, че ще успееш да получиш някаква информация, която е жизненоважна за теб и накрая да ти кажат, ами "съжалявам, елате утре, вдруги ден или следобед, или утре следобед....ние какво да направим".
        Ама преди това си изсипал една торба пари за изследвания при тях и накрая дори не можеш да получиш адекватна консултация за резултатите от тези изследвания и рецепта за изписаните медикаменти.

Аз за себе си реших и ще търся други специалисти. Запазих си час при Доц. Снежина Михайлова в Александровска. Надявам се на нея да мога да задам въпросите си.

Честно казано аз много залагах на това, че доцентът ще ми обърне внимание, обаче се оказа, че съм се лъгала и се разочаровах.
Първо, много се чака отвън пред клиниката, независимо колко е студено и в какво състояние си.
Второ, "забравени" резултати с повече от 20 дни, на които на всичкото отгоре бяха написани грешни предписания.
Трето, след като се разбрахме да повторя едни изследвания (които той беше убеден, че са сгрешени в лабораторията) и да му пиша в WhatsApp, за да ги коментира с 2 думи, изобщо не ми отговори. Това беше през декември 2020.

Като цяло опитът ми с "прегледите" на доц. Русев беше много разочароващ. А и двама лекари, при които съм ходила след това (АГ и хематолог) с насмешка коментираха терапиите му през ден.

Съжалявам за негативния коментар.

# 740
  • Мнения: 475
Ами да то отстрани е много лесно да се правят такива заключения, то като не е на негов гръб. Май той трябва да си потърси психолог, но вече след толкова обикаляне по болници нищо не може да ме учуди. Отне ми доста време, нерви и средства да намеря правилния лекар, като с него намерих и спокойствие, което смятам ни е нужно, предвид всичко през което преминаваме. Поне малко човешко онтошение заслужаваме.
Цялата клиника е пълен абсурд. Това не е адекватно проследяване на пациенти. Тази терапия все пак не е безобидна. Аз също искам да спазя всичко, което ми е назначено, но без реален контакт с него, не виждам как ще се получат нещата. Абсурдно е да се информирам от форум как да протече вливането на медикамент, защото нямам достъп до лекаря.
Вероятно и аз ще се насоча към друг специалист.
Само да вметна, че месец по-рано друг "лекар" от клиниката ни направи консултация по повод лоша спермограма и ни посъветва да не прилагаме никакво лечение, да продължим с опити за бебе като се подготвим за много спонтанни аборти. И ако това ми влияе на психиката, да си намеря психолог.

# 741
  • Мнения: 147
loveparrots , доц. Снежина Михайлова занимава ли се с репродуктивна имунология? Аз тепърва тръгвам по този път и все още съм леко неориентирана. Може ли да споделите мнение след като мине консултацията при нея? Тя или в Надежда ще е по-добра опция след Русев?

# 742
  • Мнения: 475
diditka ще бъде на консултация при нея.

# 743
  • Мнения: 147
Ох, да! Съжалявам за объркването!

# 744
  • Мнения: 3
Здравейте! Искам да попитам от къде мога да си купя Имуноглобулин от София, понеже аз съм от Свиленград и тук няма никъде по аптеките ! Доцент Русев ми е изписал тези вливки ! Благодаря предварително!

# 745
  • Мнения: 31
Здравейте,
Jeni, и аз съм неориентирана и сега започвам. Но ще търся някой, с който поне да мога да говоря.
След неуспеха от тази сутрин, запазих час за утре в 9 при Проф. Лисичков, а при Доц. Михайлова успях за 26-ти. Нея ми я препоръча микробиолога ми, изказа се много положително. Отделно от това четох нейна статия за НК клетките и това, че високите им стойности възпрепятстват забременяването. Не знам дали е специалист в репродуктивната имунология, но ще я попитам изрично.
Аз лично отивам, защото искам да получа информация за това, което ми е назначено - вливания интралипид и изобщо някаква информация за високите НК клетки.
Надявам се да е адекватна, но докато не проверим, няма как да разберем. А ако трябва да чакаме Доц. Русев, не знам за кога ще се вредим. Възхищавам се на търпението ви!

Последна редакция: чт, 15 апр 2021, 23:42 от diditka

# 746
  • Мнения: 726
Здравейте, някой има ли информация за цени на следните изследвания в РепроИнова (лабораторията в клиниката на доц.Русев) и за колко време илизат резултатите?

Ембриотоксини
Атифосфолипидни антитела
Антинуклеарни антитела
НК клетки

Смятам първо да си ги пусна и след това с готовите резултати да отида за консултация (предвид, че пишете как не можете да се свържете после), часът ми е за 28-ми и не знам дали ще излезнат дотогава, ако ги пусна в понеделник. А и колко ще струват ориентировъчно.

# 747
  • Мнения: 1 998
Здравейте, някой има ли информация за цени на следните изследвания в РепроИнова (лабораторията в клиниката на доц.Русев) и за колко време илизат резултатите?

Ембриотоксини
Атифосфолипидни антитела
Антинуклеарни антитела
НК клетки

Смятам първо да си ги пусна и след това с готовите резултати да отида за консултация (предвид, че пишете как не можете да се свържете после), часът ми е за 28-ми и не знам дали ще излезнат дотогава, ако ги пусна в понеделник. А и колко ще струват ориентировъчно.

Ембриотоксини - 100лв
Антифосфолипидни антитела /пакет/ - 100лв
NK панел - 130лв

Тези ми е пускал на мен и си пазя касовата бележка. Simple Smile Моят преглед беше на 25.03 и тогава пуснах изследванията, беше четвъртък и той ми каза, че в понеделник ще излязат, но аз не очаквах толкова рано и до петък изчаках, но разбрах, че на една позната, с която бяхме в един ден на преглед, са ѝ излезли вече и звъннах на регистратура, за да попитам дали има проблем, че моите не излизат, там ми обясниха, че доцентът сам нанася резултатите и затова се бави и казаха в понеделник да им звънна и да ми запишат имената и да предадат на Русев да ми нанесе резултатите, но в същото време в неделя като проверих и бяха излезли, та не се наложи да звъня. Значи на 04.04 са излезли, но са били готови и по-рано.

# 748
  • Мнения: 726
Sunflower92, много благодаря за подробната информация. Значи ще ги пусна предварително и направо с резултатите ще отида за часа. И ти си с ендометриоза и щом ти е назначил същите изследвания, не мисля, че ще сбъркам. Благодаря пак Hug

# 749
  • Мнения: 1 998
Да, с ендометриоза съм, но се учудих, че ембриотоксините ги пуска на всички, а аз мислех, че само на жени с ендометриоза. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт