Фенове на тениса - тема 6

  • 38 469
  • 750
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 4 787
Мисля, че Медведев ще спечели титлата в Париж. Не мисля, че на Джокович му дреме особено за трофея - и друг път е показвал, че преследва конкретни, по-големи цели (брой титли, шлемове, седмици номер 1 и т.н.).

Например, миналата година участва във Виена, за да си подсигури първото място. Трябваше му да стигне до втория рунд. След като стигна до тази фаза, отпадна от Лоренцо Сонего в един безславен мач, за който очевидно не му дремеше.

Единственото по-различно в утрешния мач е, че е възможност за реванш след финала в Ню Йорк. Не мога да преценя дали това ще е достатъчен мотив за силна игра и стремеж към победа. Надявам се да е. Simple Smile

# 346
  • София
  • Мнения: 11 472
Почти съм сигурен, че Джокович днес ще спечели, и то ще положи достатъчно усилия за това:)

# 347
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 874
Аз съм почти сигурна за обратното, че Медведев ще спечели. Поне се надявам Simple Smile

# 348
  • Мнения: X
Аз пък се надявам Джокович да спечели Simple Smile, но от последните му мачове ми се струва, че ще е много трудно постижимо. Медведев играе много добре и най-вероятно той ще спечели, но не ми е любимец на мен.

Финалния мастърс в Торино започва на 14-ти, само след 7 дни.

# 349
  • София
  • Мнения: 5 247
Всеки от двамата го виждам победител. За мен обаче не е никакъв реванш, защото няма сравнение какъв беше залогът на предния финал.
Честито на Ноле за поредния рекорд, който постига.

# 350
  • Мнения: 4 787
Исполински финал беше, ако се абстрахираме от селяндурите в публиката. Нямам търпение за АТР Финалите и Австралия. В отсъствието на Надал и Федерер, Медведев и Джокович ще бъде най-очакваният сблъсък за дълго време. Simple Smile

# 351
  • София
  • Мнения: 5 247
Хубав мач се получи! Честито на Новак. Прави пореден рекорд!
Как ми се искаше обаче това да е финалът в САЩ. Жив и здрав да е.
Но дали ще участва в Австралия?

# 352
  • Мнения: X
Страхотен мач направиха вчера! Джокович намери начин да надиграе железен Медведев, за мен беше удивително какви топки хващаха и двамата, а мачболът беше убийствен. Много се радвам, и за победата, и  за рекордите на Новак.

В Австралия казаха, че искат да пускат само ваксинирани тенисисти, така че Джокович ако не иска да се ваксинира ще си седи вкъщи.

Последна редакция: пн, 08 ное 2021, 21:27 от Анонимен

# 353
  • Мнения: 4 787
Алкараз спечели Next Gen титлата. 🙂
Мисля, че догодина ще изгрее неговата звезда в турнирите от ГШ и Мастърс серията. Просто е много, много добър.

# 354
  • София
  • Мнения: 27 175
Да честитим на Сашко Зверев втората ТМЦ титла. Категорично надигра Джокович и Медведев. Явно е, че се чувства чудесно в зала.

Честито и на Русия. Безапелационно спечелиха купа Дейвис. В момента трудно могат да бъдат победен специално в този формат на турнира.

Очакваме скорошното завръщане на Рафа Надал в Абу Даби (след броени дни).

И разбира се АО догодина, като там големия въпрос е дали Джокович ще се ваксинира и ще гони рекорда или ще бъде себе си и няма да се ваксинира, защото е против ваксините срещу ковид-19 или по-точно е против задължителното ваксиниране.


Тук в това видео - някои от най-забавните или скандални ситуации за годината (по-скоро забавни).
хаха, сънливко Рубльов кърти. 😄

# 355
  • София
  • Мнения: 11 116
И аз очаквам Рафа с огромно нетърпение, а също силно се надявам утре да се събудим с добрата новина, че България ще участва отново на ATP cup! Григор е заявил приоритетно точно този турнир пред останалите австралийски АТП250.

Мистериите с ваксинацията на Джокович ми омръзнаха честно казано, щом не иска нека не се ваксинира и толкоз - не отива на АО и изобщо в Австралия... Цялото мотаене ми изглежда, като търсене на вратичка и изключение за негово величество.

# 356
  • Мнения: 4 787
Тъпо би било Джокович да пропусне АО заради изискването за ваксинация. Ако беше един турнир - иди, дойди. Но отказът му да се имунизира ще компрометира участието му във всички бъдещи АО, както и в други турнири от Тура, които ще въведат подобни изисквания (според мен). Има риск да саботира собствените си цели (титли, седмици номер 1 и т.н.) от балкански инат. Дано размисли (ако вече не е ваксиниран, защото не разбирам как участва в Парижкия Мастърс без ваксина?!).

Интересна година предстои. Мисля, че на АО Джонович е фаворит (ако участва). По-напрегнато ще е на Ролан Гарос, където Надал винаги е фаворит, но той все пак се възстановява от травма, а Джокович е настоящият шампион. На Уимбълдън не очаквам изненади, а на USO - очаквам пореден различен победител (или поне не от Биг 3).

През тази година ще следя с повишен интерес Федерер (може да му е последна), Алкараз (очаквам пробив в топ 10, ако не и повече), Рууд (направи сериозен скок през 2021), Беретини (също очаквам положителни изненади). При жените искам да видя повече от Швьонтек, Радо/укану, Сабаленка.

# 357
  • София
  • Мнения: 11 472
България не е ли първа резерва все още за АТP cup?

Апропо, защо не участваме на Купа Дейвис? Или участваме, но Григор не участва? В смисъл, Джокович и Медведев, които имаха супер натоварен сезон, не се поколебаха да участват в Купа Дейвис, при все, че новият им сезон почна след няколко седмици, а БГ звездите в тениса?...

# 358
  • София
  • Мнения: 11 116
Hope4C, мисля че Джокович е ваксиниран, но осветляването на тоя факт не му харесва да се случи, заради антивакс и здравословното му имиджовото позициониране, както и другите борби за свободи, избор и пр. на Масърса в Париж не е имало такова изискване за играчите, както и на който и да е друг турнир досега. Wink

Ronald, българия участва на Дейвис къп, защо реши, че не ? Просто Григор не е играл от 2015-та (май) и на останалите от отбора, барабар с големия рекордьор им стигат силиоте до под кривата круша...
https://tennis.bg/article/zhrebiiat-se-proiznese-bulgariia-shte- … upa-dejvis/31285/

# 359
  • София
  • Мнения: 11 472
Ааа, да, участваме, верно че там бяха в някакви дивизии.
Значи въпросът ми е още по на място: от какво се измори Григор през 2021, че си дава близо 2 месеца почивка, а терминатори като Джокович и Медведев ще имат 2, максимум 3 седмици, през които 2-3 седмици 100% някъде ще изиграят и някой благотворителен мач за кауза. Та - да, те ще са почти без почивка, но може би затова са под номер едно и две, м?

Малко като с отборите от родната ни А група - почиват по 3 месеца лете и зиме, па после искаме да повторим САЩ 94. Без игра, тренировки и участие може ли да стане? Извън гениалността, както казва Норбеков - което се тренира, то се развива....

Общи условия

Активация на акаунт