Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 79

  • 46 480
  • 800
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 178
Момичета, току що ми се обадиха от клиниката с лоши новини...
На пункцията вчера аспирираха 5 (уж хубави) яйцеклетки и 1 лутеинизирала.
Сега ми се обадиха, че 2 от тях не били зрели и узрели днес, но всички яйцеклетки били със страшно много забележки.
Съответно няма нито една оплодена яйцеклетка.
Обяснение няма. Не знам дали има смисъл да търся такова и от д-р Персенска...
Аз си мисля, че вероятно причината е високото ЛХ (18) на 7 ден, което е скапало яйцеклетките.
Другото ми съмнение е, че пункцията трябваше да бъде в неделя, след като в петък сутринта ЛХ беше доста високо.
Не знам какво да мисля и едва ли ще намеря отговори, но ми е много мъчно и вече нямам идея как да продължа. Sad

Това е редовният номер на Персенска, изпуска Лх-то..... Аз имах 8, годни уж яйцеклетки, после 5 се оказаха недоузрели, накрая от тези 5те се оплодила уж 1 и имах един безсмислен трансфер на това ембрионче. Тя още тогава ми заяви - лошо качество на я, трябва оттук нататък само на ЕЦ.... Дори не я потърсих за коментар..... Неподходяща стимулация, недобро проследяване на хормони и таймиране.... Обречени опити....



Здравейте, мисля че когато стимулацията не е подходяща, това може да се отрази на качеството на Я. Всъщност важното е не колко бройки ще има,  а дали ще са хубави. Съветът ми е да пробвате на естествен цикъл, само  с хапчета и така да вадите по 1-2 Я, но евентуално да са хубави и да няма опасност да ги изпуснат заради хормоните. Също да приемате добавки за подобряване на качеството и да проверите дали нямате липса на някои важни витамини.

А аз искам да попитам нещо момичетата, кото правят вливки заради НК клетки или ембриотоксини. Как стои сега този въпрос в Надежда, склонни ли са докторите да ги правят заради Корона вируса? Понеже нали все пак имунитета пада? Аз би трябвало да правя до 1-2 месеца и се чудя доколко е удачно....
Мен от три месеца ме блъскат с медрол, за да ми свалят имунитета заради имплантацията, сега пък искат да ми вливат имуномодулатор, да го вдигат... Шашава работа. Мисля, че на никой не му пука...пандемия или не, правят си каквото си искат

# 31
  • Мнения: 151
vtri, щом 2 от 5Я не са били узрели и по- рано да бяхте направили пункцията нямаше да имате различен резултат от този.
Обаче, лекарят да предлага лечение в което не вярва е малко гадно.
Съжалявам за неуспеха.

# 32
  • София
  • Мнения: 132
Още в петък беше ясно, че двата малки фоликула (12-14 мм) няма да ги бъде. Д-р Персенска каза, че гоним другите 4 (16-18 мм в петък), но в крайна сметка едната от тези 4 се оказа презряла в понеделник, а останалите 3 - негодни.   
Иска ми се да вярвам, че неуспеха се дължи на високото ЛХ, а не на лошо таймиране. Възможно е още в началото да не е било наред, но на 2-3 ден нищо не изследвахме, освен Covid.
Благодаря за подкрепата и споделените мнения, момичета.
Успех на всички! 💚

# 33
  • Мнения: 410
Момичета, току що ми се обадиха от клиниката с лоши новини...
На пункцията вчера аспирираха 5 (уж хубави) яйцеклетки и 1 лутеинизирала.
Сега ми се обадиха, че 2 от тях не били зрели и узрели днес, но всички яйцеклетки били със страшно много забележки.
Съответно няма нито една оплодена яйцеклетка.
Обяснение няма. Не знам дали има смисъл да търся такова и от д-р Персенска...
Аз си мисля, че вероятно причината е високото ЛХ (18) на 7 ден, което е скапало яйцеклетките.
Другото ми съмнение е, че пункцията трябваше да бъде в неделя, след като в петък сутринта ЛХ беше доста високо.
Не знам какво да мисля и едва ли ще намеря отговори, но ми е много мъчно и вече нямам идея как да продължа. Sad

Това е редовният номер на Персенска, изпуска Лх-то..... Аз имах 8, годни уж яйцеклетки, после 5 се оказаха недоузрели, накрая от тези 5те се оплодила уж 1 и имах един безсмислен трансфер на това ембрионче. Тя още тогава ми заяви - лошо качество на я, трябва оттук нататък само на ЕЦ.... Дори не я потърсих за коментар..... Неподходяща стимулация, недобро проследяване на хормони и таймиране.... Обречени опити....



Здравейте, мисля че когато стимулацията не е подходяща, това може да се отрази на качеството на Я. Всъщност важното е не колко бройки ще има,  а дали ще са хубави. Съветът ми е да пробвате на естествен цикъл, само  с хапчета и така да вадите по 1-2 Я, но евентуално да са хубави и да няма опасност да ги изпуснат заради хормоните. Също да приемате добавки за подобряване на качеството и да проверите дали нямате липса на някои важни витамини.

А аз искам да попитам нещо момичетата, кото правят вливки заради НК клетки или ембриотоксини. Как стои сега този въпрос в Надежда, склонни ли са докторите да ги правят заради Корона вируса? Понеже нали все пак имунитета пада? Аз би трябвало да правя до 1-2 месеца и се чудя доколко е удачно....
Мила вливките си ги правят,но доколкото разбирам изследванята са ти от доц. Русев. А в Надежда няма да ти ги назначат вливките набаза неговите препоръки. Ще искат нови изследваня на НК клетките и  тогава вливка преди трансфер. После при положителен тест ще ти правят на 4 седмици изследване и ако не са паднаши под границата дето трябва да са ще правиш вливки, но с Привиген,а не с Интралипид. Вливките са доста скъпи и на всичко отгоре ти вземат и тест за Ковит за да те качат в някое отделение за вливката, аз вчера направих 4-та вливка

# 34
  • Мнения: 95
А изследвания за НК клетки в Надежда за колко време излизат и има ли значение по кое време на цикъла се правят?

# 35
  • Мнения: 847
Момичета някоя наясно ли е колко време след хистероскопия и колко след имунологична биопсия не е желателно да се ходи на море... Коя от двете процедури е по-безопасна да се направи преди морето. Ако правя хистеро 3 седмици по-късно ще ходя на море, а ако направим биопсията 2-5 дни след нея ще съм на море и се чудя коя процедура да направя този месец предвид предстоящата почивка... Благодаря предварително за инфото!

# 36
  • Мнения: X
Постоянно се пише за объркани лекарства от д-р Стаменов, игнориране от д-р Пресенска ако не си на възраст 30 г., лошо отношение на акушери, родилно....объркана съм ужасно....
А вие пациентка на клиниката ли сте? И в частност на кой лекар?
Наистина не разбирам какво целят подобни постинги.
За всеки лекар можеш да прочетеш и негативни мнения. А по стар обичай, най-кадърните най-много ги плюят. Къде от злоба, къде от разочарование. Не всичко е по силите, дори и на най-добрия лекар. Все пак не е Господ. А пък човек като има съмнения, по-добре да ходи на друго място. Не че и там всичко ще е върхът...

# 37
  • Мнения: 410
А изследвания за НК клетки в Надежда за колко време излизат и има ли значение по кое време на цикъла се правят?
Няма зндчение по кое време. НК клетките излизат за един ден, но първо ви правят консултация и те прценяват какво да ви пуснат, ако се съгласни разбирасе. При мен първия път пуснаха пълния пакет, а след това само това където имах проблем (нк клетките). Най добре ако си решите, че искате да си запишете час има телефона на първа страница на темата. Преди не вземаха пари за консултация, но този път в началото ми взеха 50 лв. плюс изследванята.
Пожелавам Ви успех!

# 38
  • Мнения: 196
Постоянно се пише за объркани лекарства от д-р Стаменов, игнориране от д-р Пресенска ако не си на възраст 30 г., лошо отношение на акушери, родилно....объркана съм ужасно....
А вие пациентка на клиниката ли сте? И в частност на кой лекар?
Наистина не разбирам какво целят подобни постинги.
За всеки лекар можеш да прочетеш и негативни мнения. А по стар обичай, най-кадърните най-много ги плюят. Къде от злоба, къде от разочарование. Не всичко е по силите, дори и на най-добрия лекар. Все пак не е Господ. А пък човек като има съмнения, по-добре да ходи на друго място. Не че и там всичко ще е върхът...
Да. Д-р Стаменов

# 39
  • Мнения: 126
Добро утро, момичета. Дали знаете как стоят нещата с изпращане на прегнил по куриер? Имам си рецепта от Цветков, но не съм в София в момента, а го свършвам скоро? Благодаря ви. Hug

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 417
Добро утро, момичета. Дали знаете как стоят нещата с изпращане на прегнил по куриер? Имам си рецепта от Цветков, но не съм в София в момента, а го свършвам скоро? Благодаря ви. Hug
За Прегнила не знам, но Зарзиото отказват да го изпращат по куриер. Трябва да звъннете в манипулационна и да питате, ако ви откажат, аз имам преглед на 03.07 и мога да ви го изпратя, ако не е късно. Някой, който скоро е минал ранния скрининг - пускат ли бащата по принцип или не?

# 41
  • Мнения: 126
Благодаря, Alostromeria, уредих се. 🍒

# 42
  • Мнения: 410
Добро утро, момичета. Дали знаете как стоят нещата с изпращане на прегнил по куриер? Имам си рецепта от Цветков, но не съм в София в момента, а го свършвам скоро? Благодаря ви. Hug
За Прегнила не знам, но Зарзиото отказват да го изпращат по куриер. Трябва да звъннете в манипулационна и да питате, ако ви откажат, аз имам преглед на 03.07 и мога да ви го изпратя, ако не е късно. Някой, който скоро е минал ранния скрининг - пускат ли бащата по принцип или не?
На скрининга го пуснаха, а още имаше контрол на входа. Та сега би трябвало със сигурност да го пуснат, но на ЖК не ги пускат.

# 43
  • Мнения: 384
Здравейте момичета, искам да питам тези от вас, които имат опит с НК клетки и ембриотоксини. През май имах трансфер и няколко дни преди това ми правиха промивка с Ivig заради повишени НК клетки, които ми излязоха на ендометриалната биопсия (иначе в периферната кръв нямам). След като отново нямаше имплантация, реших да отида на консултация при доц. Русев и излезе, че имам положителни ембриотоксини. Доколкото знам с тях няма как да забременея, докато не се направи вливка с Имуноглобулин. Сега си мисля друго-през месеците които няма да правим инвитро лятото, има ли шанс евентуално за естествено забременяване, в смисъл дали този Ивиг, който е Имуноглобулин в матката, може да неутрализира ембриотоксините за няколко месеца или задължително трябва да си е вливка?

# 44
  • Мнения: 402
Здравейте някой знае ли дали в Надежда дават болничен за стимулация или само за пункцията Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт