СЕДМИ клас 2019/2020 - Втора изпитна седмична тема - (22.06 - 28.06)

  • 106 241
  • 2 581
  •   1
Отговори
# 870
  • София
  • Мнения: 7 213
Браво на детето, green_dawn! Simple Smile
За коя точно гимназия с рисуване кандидатствате?

# 871
  • Варна
  • Мнения: 403
Специално към Дидева:)
Благодаря много за отговора!

Ето откъде ми идва объркването, аз все разпределях желанията по отделните училища, а то е само паралеки.
А заявлението за второ класиране се подава в училището, където е приет и участва за всички по предни паралеки независимо в кое училище са те.
Ох, надявам се най-накрая схванах каква е идеята Simple Smile
Хубав ден желая и успех на всички седмокласници!

# 872
  • Мнения: 24 467
Бравооо!
Слушате ли министъра - от 2022 предлагат изпитите да не са само МАТ и БЕЛ, а към тях прибавят и другите предмети....

Отдавна е този призив.
И, честно казано, аз го одобрявам, като въобще не ми пука, че становището не е особено популярно.
За мен образованието не следва да се свежда до два предмета в седми клас, а на практика най-често става точно така в момента. Бих одобрила нещо като изпити по граждански и природни науки, най-общо.

Пиши, какво друго интересно казва човекът.

# 873
  • София
  • Мнения: 3 583
Браво на детето, green_dawn! Simple Smile
За коя точно гимназия с рисуване кандидатствате?

Red, 51во - паралелката Изобразително изкуство с интензивно изучаване на АЕ (живопис, графика, фотография, анимация)

# 874
  • софия
  • Мнения: 25 980
С този резултат трябва да е приет!

# 875
  • София
  • Мнения: 3 583
Бравооо!
Слушате ли министъра - от 2022 предлагат изпитите да не са само МАТ и БЕЛ, а към тях прибавят и другите предмети....

...Бих одобрила нещо като изпити по граждански и природни науки, най-общо.

Пиши, какво друго интересно казва човекът.

Judy, доколкото разбрах такава е идеята.
Към БЕЛ да добавят история и география, а към Математиката - физика, химия, биология.
Аз също като цяло съм ок. Но идеята, че баш с моето дете ще експериментират ме държи на тръни, но то все някой випуск трябва да са първи...
Явно ми предстоят интересни 3 години...

# 876
  • Бургас
  • Мнения: 10 368
Грийн, поздравления на художника! Чудесен резултат! Така се диша по-спокойно преди големия ден! 🙂

# 877
  • София
  • Мнения: 7 213
Браво на детето, green_dawn! Simple Smile
За коя точно гимназия с рисуване кандидатствате?

Red, 51во - паралелката Изобразително изкуство с интензивно изучаване на АЕ (живопис, графика, фотография, анимация)

Супер! А това ли ще ви е водещото желание?
Мене в крайна сметка май ме е яд, че изначално се отказахме от тези училища.
Този свят има нужда от творци, не само от корпоративен бизнес.

# 878
  • софия
  • Мнения: 25 980
Вчера децата гледаха матурата по география и днес ще я обсъждат с учителя. Доста проста беше, решиха ad hoc 1ви и 2ри модул без проблем.

# 879
  • Мнения: 24 467
Грийн, на мен от години ми се щеше такава една идея да пробие. Защото образованието е доста по-комплексно и в никакъв случай не следва да се съизмерва само с познания по двата предмета /ясно кои/.
Не случайно в доста държави и зрелостните изпити са така оформени - граждански науки и друго, обобщено. Защото, поне за мен, останалите предмети никак не са по-малко важни от тези, двата. Напротив - точно те са общата култура на човека и на тях стъпват по-натам редица професии.

# 880
  • Мнения: 1 686
На вас събраха ли ви бележниците? Нашата класна ги неглижира, ама аз го искам за архива, та си мисля да и попълня оценките и да го занесе за подпис и печат.За грамоти - дръжки. Трета поредна  година е само с шестици. Като завърши пети клас, прочетох във фейса за едно кафе джелатерия в София, че срещу бележник само с шестици , черпят сладолед. Отидохме, мислех си , че една топка, то цялата чаша и напълниха. И остана голямото удоволствие. Колко му трябва на човек?

# 881
  • София
  • Мнения: 2 472
Те матурите май по начало не са много трудни. Миналата година гледах тази по география, а тази по БЕЛ - тестовите части са лесни, предполагам развиването на "тема" е по-трудното.
Малкият ми син ще се явява на новия модел НВО, имам 5 - 6 години да усвоя материала Trollface

# 882
  • софия
  • Мнения: 25 980
На мен също тази идея ми допада, но ме е страх как ще бъде реализирана на родна почва, знаейки, че до сега не е имало НВО без проблем.
При нас утре децата, които не са дали бележниците, ще ги предадат.
clevermary, да напишеш адрес, ако и тази година има подобно нещо. Наистина малко им трябва на децата, за да се почувстват щастливи от това, че са оценени усилията им.

Последна редакция: чт, 25 юни 2020, 12:23 от zvаnchе

# 883
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 473
Бравооо!
Слушате ли министъра - от 2022 предлагат изпитите да не са само МАТ и БЕЛ, а към тях прибавят и другите предмети....

Отдавна е този призив.
И, честно казано, аз го одобрявам, като въобще не ми пука, че становището не е особено популярно.
За мен образованието не следва да се свежда до два предмета в седми клас, а на практика най-често става точно така в момента. Бих одобрила нещо като изпити по граждански и природни науки, най-общо.

Пиши, какво друго интересно казва човекът.

Вече не го слушам...Така и не разбрах и за ДЗИ и за НВО ли се отнася, или поне схванах, че и за двете...
Другото, което чух е, че в 5,6,7 клас въвеждат и предмет нещо от рода Компютърно моделиране, запазва се и ИТ....После влезе началника ми и до там..

# 884
  • София
  • Мнения: 7 213
И аз мисля, че идеята е добра, но на теория.
На мене не ми допада учебният материал по предметите - някак твърде много информация, но на принципа "от всичко по малко".
Личното ми мнение е, че е по-добре редуциран материал, който да се изучава по-задълбочено.

Общи условия

Активация на акаунт