Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 22 юни 2020, 13:50 ч.

Помощник-фармацевт

• 225
  • 2
  •   1
Отговори
 Искам да бъда фармацевт и ще кандидатствам в колежа. Няма да се пробвам за магистър-фармацевт, защото знам възможностите си. Какво мога да очаквам от професията помощник-фармацевт? Винаги ли трябва да има магистър до мен, за да отпусна дадено лекарство? Как стоят нещата с осигуровките? Истина ли е,че в аптеките не осигуряват върху цялата заплата и след години, когато дойде време за пенсиониране това би било проблем?
Каква заплата мога да получавам, упражнявайки тази професия в голям град?  Какво отношение мога да очаквам от магистър-фармацевтите, попадала съм на много крайни мнения, от които оставам с впечатление, че през погледа на магистър-фармацевти, помощник-фармацевтите не са фармацевти.. така ли е?

# 1
професията ти е за цял живот, защо се подценяваш? Трябва винаги да се стремиш към най-доброто, ако си магистър-фармацевт ще имаш куп по-големи възможности за реализация. Като помощник няма как да напреднеш.

# 2
Аз също ще кандидатствам за помощник-фармацевт, не се чувствам подготвена за изпита по химия, затова не смея да опитам за магистър.. В кой град ще си? Аз за Варна знам, че заплатите варират от 800лв до 1200лв. (Поне засега това е посочено в обявите за работа.)

Общи условия

Активация на акаунт