Университети в Германия и други държави с немски език 14

  • 38 745
  • 745
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 63
Vanian, благодаря ти, че напомняш за тези административни процедури. Дъщеря ми преди няколко дни се организира за плащането на здравните осигуровки, както и прати сканираната ЕЗОК и получи обратно съответния мейл. Благодарение на изчетеното в темата, действаме по план.
С две думи, подготвяме се за студентски живот, но отговори от унитата нямаме Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Vladi75, честито! Дано я приемат и на най-желаното място!

# 391
  • Мнения: 1 912
Влади, честито! Какво ще учи?

# 392
  • София
  • Мнения: 477
Благодаря Ви!  Започваме с езикова година и след това angewandte chemie
Малко ми е притеснено заради тази ситуация с COVID -19, защото незнам как ще се получат нещата с езиковия курс. Според мен език не става да се учи on-line.

# 393
  • София
  • Мнения: 18 199
Честито! Ако правилно помня,  желание 1 ви беше Нюрнберг Simple SmileУспех пожелавам и за там! Веднага щом получите zulassung-a, го пратете на Щудентенверк. В Нюрнберг/Ерланген принципно няма проблеми големи с жилищата и все пак.. Знам, че изведоха по други места всички от общежитието "Авенариус" ( а то е голямо) заради ремонт/събаряне, та може и да се е попроменила картинката.

# 394
  • Мнения: 1 912
Да получи оферта и за най-желаното място!

# 395
  • София
  • Мнения: 477
Благодаря Русалка!
Правилно си спомняш за  Нюрнберг, но това отпадна! Причината беше, че тази година в Бавария няма езикова година със студентски права в нито едно учебно заведение. Затова се насочихме към Кьолн. След това може и да се премести в Нюрнберг
Wink

# 396
  • Бургас
  • Мнения: 1 469
Честито на първата пристигнала оферта, пожелавам и други да споделят такива хубави новини. И аз се развълнувах покрай вашата радост. Сега се прибра и моето дете  и ми споделя, че вече всички около нея знаят къде ще учат, а ние все още нищо. Да ви кажа и на мен вече започва да ми става нервно.

ЕЗОК взехме и също така направихме и пълномощното при нотариус, защото да отмятаме една по една задачите. Проучвам в момента какви фирми има за лични пратки между Германия и България. От Англия има и много се ползват. Децата пътуват само с ръчен куфар, а багаж натам и насам чрез тях.

Другото което правим е да проучим и въвеждащите, опресняващи курсове по университетите. Разбрахме, че някъде започват от 1 септември. Дистанционни са, но били задължителни.

С две думи проучваме, търсим и чакаааааааааме.

# 397
  • Мнения: 5 414
Спокойно мами, ще дойдат добрите новини. Скоро всички ще купувате билети.
А аз да помоля за една малка молитва за моето дете и всички българчета в ТУМ  които днес ще борят втори GOP - механика1. Днес е  важен ден за тях.  Да са силни, спокойни, и нека знанията и късмета  им помогнат  да преминат през това препятствие.

# 398
  • Варна
  • Мнения: 3 249
G..D.. От все сърце желая на всички студенти в ТУМ успешно взимане на изпита! Flowers Four Leaf Clover Hands Pray

русалке В NRW учениците са почнали присъствено вече, така че има надежди и студентите да са така.

Дано всички кандидат студенти да получат места за най-желаното място!

# 399
  • София
  • Мнения: 567
С теб сме, G..D.. 😍!
Вчера беше последният за този семестър изпит, днес чакаме с нетърпение девойката вкъщи 🤗

# 400
  • Мнения: 1 912
G.D.- ще се представят блестящо, сигурна съм Flowers Four Leaf Clover

# 401
  • София
  • Мнения: 63
G. D., нека силата да бъде с него! Успех от сърце!

# 402
  • София
  • Мнения: 18 199
G..D.. От все сърце желая на всички студенти в ТУМ успешно взимане на изпита! Flowers Four Leaf Clover Hands Pray

русалке В NRW учениците са почнали присъствено вече, така че има надежди и студентите да са така.

Дано всички кандидат студенти да получат места за най-желаното място!

Почнали са,  Ясмина, да, ама ето Erstiwoche-то в RWTH,  доколкото разбрах, ще е онлайн. Въобще не мога да им хвана схемата на аахенци.  Опреснителните им курсове пък ще са явно присъствени, щом се упоменават конкретна зала, дата  и начален час.

GD, стиснати палци от мен и на ръце, и на крака имате. Ще се справят!

# 403
  • Мнения: 88
Няма как да не се справят децата при тази групова положителна енергия, която им изпращаме  Simple Smile

# 404
  • столицата
  • Мнения: 3 845
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт