Университети в Германия и други държави с немски език 14

  • 38 628
  • 745
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 592
Чета ви , но не пиша. Няма  какво да споделя. Да сина ми завърши тази година и ще учи Информатика. За сега е кандидатствал в Ахен ,Берлин ,и Карлсруе като резервен вариант. Все още не сме получи потвърждение за прием, но много се надявам,че ще го приемат. Това му е първото желание.

# 421
  • Мнения: 8
Благодаря, Русалке за споделената полезна информация! За къде е тази тема без теб?! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Аз обаче направо се отчаях и напрегнах днес. Не стига, че имам чувството, че това кандидатстване трае безкрайно, ами получихме убийствен мейл от Уни асист.
Как може след като на 14.07 документите са получени от Уни асист, днес да ни обясняват да имаме търпение и че заради големия брой заявления, обработката на нашето ще отнеме повече време от обикновено. We regret, we apologise, we appreciate your patience, ала бала и видиш ли университетите били запознати със забавянето... Е ако заявленията от юли не са обработени какво остава за тези, получени на 19.08?! Не че ме касае пряко, но ако ги карат подред, както аз си представям, че правят, кога ще ги обработят...
И въобще се чудя проблемът някъде при нас ли е или тази пандемия наистина им обърка целия ред и организация. Други има ли с подобен мейл? Да им пишем ли злобен мейл ние сега, какво ще ме посъветвате? Хайде, няма да е злобен, то ще ми мине до утре, ама да го кажа възпитано настойчив Simple Smile
Ох, не знам. Никакво patience и understanding вече нямам Simple Smile Simple Smile Simple Smile


Здравейте, и аз кандидатствам тази година, и аз получих същия имейл. Документите ми са при тях от 26.07., като с моя приятелка ги пуснахме заедно, тя вчера получи документ, че нейните документи са обработени, моите не са. Аз писах няколко имейла, на които чакам отговор и смятам утре да звъня по телефон. Изключително непрофесионално и несериозно отношение от тяхна страна.

# 422
  • Мнения: 157
Здравейте! Бихте ли ми дали съвет. Обмислям да продължа образованието си в чужбина или по точно във Виена, университета е Uniwersitat Wien много съм запалена от години по Азия и видях, че има Азиатски специалности. Струва ли си да уча Японология, Кореанология или друга азиатска специалност в чужбина? Дали ще мога да си намеря хубава платена работа след това в чужбина?

# 423
  • София
  • Мнения: 1 154
Здравейте днес сина ми е получил оферта за общежитие в Ахен Куленхоф, трябва да потвърди до четвъртък. Стая с обща баня и тоалетна и обща кухня. Някои  може ли да сподели ,колко стаи се падат на една баня и тоалетна? Дали ако приеме ,може да иска да го преместят в стая със самостоятелна баня и тоалетна?
Синът Ви посочвал ли е като избор стая с обща тоалетна и баня или те му я предлагат, въпреки че е заявил само такава със самостоятелни?

# 424
  • Пловдив
  • Мнения: 94
Русалка, благодаря (за пореден път) за полезната информация! Flowers Hibiscus

Дъщеря ми вчера получи предложение за стая в общежитие с обща кухня и баня в Хайделберг. Проблемът е, че ще трябва да го дели с още 13(!) души. Та се чудим сега... Имаме срок от 2 дни да решим Expressionless

# 425
  • Мнения: 627
Русалка, благодаря (за пореден път) за полезната информация! Flowers Hibiscus

Дъщеря ми вчера получи предложение за стая в общежитие с обща кухня и баня в Хайделберг. Проблемът е, че ще трябва да го дели с още 13(!) души. Та се чудим сега... Имаме срок от 2 дни да решим Expressionless

Важно е, че си има тоалетна самостоятелно ! Neutral Face Все е нещо като начало.

# 426
  • Мнения: 478
Здравейте днес сина ми е получил оферта за общежитие в Ахен Куленхоф, трябва да потвърди до четвъртък. Стая с обща баня и тоалетна и обща кухня. Някои  може ли да сподели ,колко стаи се падат на една баня и тоалетна? Дали ако приеме ,може да иска да го преместят в стая със самостоятелна баня и тоалетна?

Синът ми беше в общежитие 5 плюс 1 , т.е. 6 човека си делят обща кухня, имаха две бани и три тоалетни - една мъжка баня, една женска , всеки в самостоятелна стая .
Той първата година като получи тази оферта за общежитие искаше да откаже - това му беше последно подредено в опцията . Но след като прекара един семестър в чужбина по Еразъм и плащаше луди пари за квартира , пак на този принцип - делеше кухня и тоалетна с други хора, та тогава каза, че общежитието в Германия било като петзвезден хотел Wink .  А факта, че живееше с още пет човека , всеки различен семестър , много му помогна за адаптацията, организираха си общи вечери, разходки през уикенда , с повечето от тях поддържа контакти в годините .
Мисълта ми е , че звучи стяскащо да делиш с толкова хора баня, тоалет, кухня, но обикновено всеки си има собствен дневен режим и се оправят .

# 427
  • София
  • Мнения: 63
А и в допълнение да кажа, че някои стаи имат мивка, което също облекчава битовия живот.

# 428
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Нямам много пространни лични впечатления от общежития, 1 седмица само, но с познати, с които бяхме говорили тогава, казваха, че много рядко е имало недостиг на тоалетни и бани, по изключение. Ние докато бяхме, имаше винаги по няколко бани свободни вечер. За кухнята - повечето студенти не се заседяват особено дълго там с цел готвене, така че тя изобщо да не те притеснява.

Според мен, приемете ккавото ви се предлага, а ако намерите друго жилище идните семестри, ще се премести. Но така тази мисъл с настаняването поне ви отпада, в много градове не е лесно да се намери изобщо нещо.

И последно, санитарните възли в общежитията са съобразени с броя на хората, това е Германия, иначе няма да могат да работят, защото не предлагат нормални условия.

# 429
  • София
  • Мнения: 660
И аз мисля, че не трябва да се колебаете за общежитието. Колкото и да не е добре, по-добре е от нищо Wink А в Аахен е трудно с общежитията, но ви чакаме в Информатиката, big_67

# 430
  • София
  • Мнения: 18 059
Не се стряскайте от големите бройки, дъщеря ми в Манхайм на хартия е във ВГ с още 4 момчета, тоест тя е единствената девойка. Делят само баня и тоалетна, всеки си има отделен кухненски бокс в стаята. За 1 семестър, втория не го смятам, понеже го прекара тук заради короната,  споделя, че един-два пъти ги е засичала тези момчета. Тоест на практика си живее сама. Та е различно, никакви контакти не е завързала с тях, но пък някак от само себе си се напасват и не им пречи, че петима са с една тоалетна и с една баня.. Може би в случаите, когато и кухнята е обща, се получава по-голяма социализация. Понеже при налична мивка в стаята тя (вероятно и младежите) си пере дребни неща на нея, мие си зъбите и ръцете пак на нея.. И готвенето като става също в стаята, остават много малко опции за засичане.

# 431
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Здравейте днес сина ми е получил оферта за общежитие в Ахен Куленхоф, трябва да потвърди до четвъртък. Стая с обща баня и тоалетна и обща кухня. Някои  може ли да сподели ,колко стаи се падат на една баня и тоалетна? Дали ако приеме ,може да иска да го преместят в стая със самостоятелна баня и тоалетна?
Стаите са 6- 8, че и 10 на етаж. Има мъжка и женска тоалетна, банята е с два душа, но не е разделена и практически можи да се използва от 1 човек. В стаята има мивка с топла вода. В кухнята са 2 хладилника, 1 фурна и 4 котлона. Някои наематели при изнасянето си оставят домакински съдове и принадлежности, чинии и чаши, но има и такива, които обират оставеното. Като всяко общо съжителство има и дребни проблеми в кухнята с оставянето на мръсни съдове в мивката, съответно следват забележки в писмен вид да се почиства.

Последна редакция: пт, 28 авг 2020, 22:18 от I am the same

# 432
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Здравейте, има ли сред вас с опит в музикалните висши училища в Австрия или Германия?
Ще ви следя тъй като имаме цигулар в семейството, с инструмента е добър, но немският език е слабо застъпен в момента. 11 клас ще бъде тази година, учи езика на начален етап.

# 433
  • София
  • Мнения: 18 059
Преди броени дни си говoрих с познато дете, 12 клас ще е сегав  софийското музикално училище  и ще кандидатства в Австрия (по-точно във Виена) с пиано. Доколкото разбрах в нещо като частна консерватория. Таксата не беше  толкова висока, колкото очаквах като за частно висше учебно заведение. Има приемен изпит.  Впечатли ме обаче изискването едва за ниво В1 по немски на старта. После до някой си семестър, май трети, се иска да бъде покрито минимум В2. Нямам идея, честно казано, как точно в специалност, в която преподавателят трябва да  обяснява, да поправя допуснати при изпълнение грешки, да формулира изисквания и препоръки устно, се приема за достатъчно ниво В1.

Иначе В1 по немски за две години интензивни занимания може да се достигне спокойно. Имам известни съмнения, че в Германия с такова ниво приемат където и да е. В града на голямата ми дъщеря има консерватория, но не съм се заглеждала в условията за прием. Наскоро разбрах, че съседско дете отива там след 2 или 3 години следване тук. Но то не е показател по отношение на езика заради завършен лайстунг по немската система, тоест има си автоматично налично ниво по немски като роден език.

Аз , ако бях на ваше място, щях да разпитам специалисти кои са добрите места за следване с цигулка в Австрия и Германия. И едва тогава бих започнала да гледам какви са им изискванията за прием.

Последна редакция: пт, 28 авг 2020, 21:26 от пенсионирана русалка

# 434
  • Мнения: 592
Здравейте днес сина ми е получил оферта за общежитие в Ахен Куленхоф, трябва да потвърди до четвъртък. Стая с обща баня и тоалетна и обща кухня. Някои  може ли да сподели ,колко стаи се падат на една баня и тоалетна? Дали ако приеме ,може да иска да го преместят в стая със самостоятелна баня и тоалетна?
Стаите са 6- 8, че и 10 на етаж. Има мъжка и женска тоалетна, банята е с два душа, но не е разделена и практически можи да се използва от 1 човек. В стаята има мивка с топла вода. В кухнята са 2 хладилника, 1 фурна и 4 котлона. Някои наематели при изнасянето си оставят домакински съдове и принадлежности, чинии и чаши, но има и такива, които обират оставеното. Като всяко общо съжителство има и дребни проблеми в кухнята с оставянето на мръсни съдове в мивката, съответно следват забележки в писмен вид да се почиства.
Благодаря! За сега сина ми отказа да му пуснат оферта. Реши,че има още два месеца да чака предложения, пък ще видим дали е бил прав.

Последна редакция: сб, 29 авг 2020, 07:42 от big_67

Общи условия

Активация на акаунт