Университети в Германия и други държави с немски език 14

  • 38 631
  • 745
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 907
BarBQ, аз съм пристрастна, знаеш Simple Smile но каквото и да изберете ще ѝ е късмет.

# 601
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Bar B Q Много хубави оферти! Има ли го първото ви желание?

Доколкото разбирам, сега се пращат офертите по AdH. Има ли срок, в който трябва да се избере оферта? Ако не потвърдите никоя, защото чакате за първо желание, накрая автоматично ли се приема тази с най-висок приоритет или отпадате от класирането?

# 602
  • Бургас
  • Мнения: 1 459
В списъка е 2 желание и нататък не са подред. На другите въпроси на този етап не мога да ти отговоря. Предполагам от утре ще се знае повече.

# 603
  • София
  • Мнения: 3 611
Bar B Q, честито! Чудесни оферти!

Ние пък, нищо че още не сме платили семестъра и не се водим записани, резервирахме хостел на автогарата за 7дни и взехме билети за отиване до Айндховен и за връщане по Коледа от Брюксел. Не са най-добрите и близки дестинации, но цените им бяха повече от добри, за разлика от немските летища и така. Бяхме решили, че ще пътуваме с кола, за да му закараме повече багаж и колелото, както и да му помогнем за оборудване на жилище, но тъй като такова още няма, решихме да пътува сам и като намери, ще решаваме в движение. И така! Вече ми е свито.

# 604
  • Мнения: 88
Bar B Q, честито и от мен, успех на медичката  Simple Smile
liani, споко , ние също още не сме записани, въпреки, че сме платили.
Утре ще подпише и изпрати документа с актуализиран адрес и надявам се това ще е последно.
Отново пожелавам скоро да намерите общежитие Simple Smile

# 605
  • Мнения: 487
G.D, мъчно ми стана за момчето ти.В същото време съм силно впечатлена от това ,че не се е предал и продължава напред(много често в такива случаи децата се обезкуражават и се връщат в България).Пожелавам успех на този прекрасен младеж!
Поздравления за всички новоприети студенти!Тази година отбора на медиците е най-многоброен!Радвам се ,че въпреки трудната година и задължителния ТМС,децата успяха да се класират в много добри университети.Пожелавам на всички безпроблемна първа година и бързо адаптиране към студентския начин на живот в Германия.
Успех на бъдещите ИТ  специалисти,иженери ,счетоводители и архитекти.Чудесни професии.Освен тях ,има ли деца приети в други интересни специалности?Може би е писано,но аз съм пропуснала.
Русалке,честно казано и аз като Ясмина не съм сигурна за броя на допустимия брой явявания на изпит.За базиса е ясно-три пъти.
Приятелка на дъщеря ми не можа да вземе клетъчната биология само с  1 точка и трябваше да напусне унито.Опита се да говори с професора,но не се получи.Само за една точка.Прехвърли се в друг град и записа фармация .Сега е много доволна.Така,че както бе писано по-напред когато една врата се затваря, се отваря нова ,може би по-добра.

# 606
  • София
  • Мнения: 18 060

Приятелка на дъщеря ми не можа да вземе клетъчната биология само с  1 точка и трябваше да напусне унито.Опита се да говори с професора,но не се получи.Само за една точка...
Значи ли това, че 6 пъти е късана  на целбио преди напускането или?  Понеже ако е 3-то късане, би трябвало да е повтаряла и да е имала съответно още 3 опита...

# 607
  • Мнения: 487

Приятелка на дъщеря ми не можа да вземе клетъчната биология само с  1 точка и трябваше да напусне унито.Опита се да говори с професора,но не се получи.Само за една точка...
Значи ли това, че 6 пъти е късана  на целбио преди напускането или?  Понеже ако е 3-то късане, би трябвало да е повтаряла и да е имала съответно още 3 опита...
Да,общо 6 опита е имала. Затова професора не е направил компромис за тази една точка.

# 608
  • Мнения: 88
Хайде и коледните билети са закупени, дали избързах не зная. От известно  време проследявам цените, днес ги понамалиха - 23.12- Кьолн-София 98,€ , 4.01-София-Кьолн 96€.

# 609
  • София
  • Мнения: 18 060
Хайде и коледните билети са закупени, дали избързах не зная. От известно  време проследявам цените, днес ги понамалиха - 23.12- Кьолн-София 98,€ , 4.01-София-Кьолн 96€.

Браво на вас, отличници! Simple Smile

# 610
  • София
  • Мнения: 3 611
Браво на вас! Нашият коледен е за 24Е, но от Брюксел Rolling Eyes
Сега си разгледа програмата нашият и всичко му е онлайн Angry  Направо да се размисли човек, къде да върви, като няма и общежитие и ако трябва да си прекарва дните сам в някаква стая пред лаптоп. Как ще се свържат с другите от курса, как ще се ориентират къде, какво и как? Аз си мислех, че като отидат там всичко ще им обяснят по нареждане на програма, задължителни и незадължителни предмети и подобни. За какво им е този семестъртикет в тази ситуация? Ей такива неща ме тормозят. Сигурно не е толкова черно, но с неяснотата и по жилищния въпрос съвсем добива тъмни краски.

# 611
  • Мнения: 264
Най-сетне и аз мога да се отчета със записана в ТУ-Берлин студентка.   И при тях първият семестър е обявен изцяло онлайн, та и аз като Лиани се питам как да процедираме.

# 612
  • София
  • Мнения: 18 060
Най-сетне и аз мога да се отчета със записана в ТУ-Берлин студентка.   И при тях първият семестър е обявен изцяло онлайн, та и аз като Лиани се питам как да процедираме.

Поздравления!  Simple Smile Много успехи пожелавам!
Останаха май още две-три мами, които чакаме да се похвалят с бъдещи докторки! Simple Smile Има ли и други?

Лиани, и си права в терзанията си, и не си.. Аз бих се борила да се намери жилище, но пък изхождам от това какви са децата ми. Като са си тук, все казват, че от утре сядат да учат,  и все не става  баш така - плъзват някъде с някого, гледат филми,  мотаят се с колата (особено едната е голям фен на шофирането), оправадавт се, че и шумът у дома им пречи и т.н... А там наистина се концентрират. Отделно може, дай боже, да се отворят ( с по-сериозен  и ограничен пропускателен режим) библиотеки. А оттук достъп до книгите в тях човек няма, освен до онлайн изданията, де. Семестър тикетът също може да влезе в употреба. Ще се запознае и с други студенти и могат да се организират от време на време да мърдат до части от  Белгия и Холандия,до градовете от провинцията в Германия на еднодневни, безплатни откъм транспорт разходки. Онлайн обучението не е все пак карантиниране, така че може и да се събира да учи с други.  Втората ми близначка в Манхайм примерно споделя, че през първия, хем не онлайн семестър,  най-добре са били нещата, когато се е събирала на живо с германката и китайката от групата си, за да обсъждат заедно задачите за ежеседмичното домашно.  Най-ефикасна било тогава, понеже всеки споделял, обяснявал, питал след самостоятелно свършена работа.. Втория семестър, когато си остана тя тук, нищо от това не се получи онлайн...Всеки се спасяваше по единично. Но от друга страна е много кофти, ако решат все пак да си идват насам за по-дълго, да се плащат месеци наред наем за тоя що духа... И с това се опарихме за цели 5 месеца, ама.. Кофти времена  за следване се оказаха, какво да се прави, само живи и здрави да са..

Последна редакция: чт, 17 сеп 2020, 22:48 от пенсионирана русалка

# 613
  • София
  • Мнения: 3 611
О, аз съм убедена, че у нас няма съвсем да му се получат нещата. 4 човека и куче, почти винаги има някой вкъщи, който да тропа, брат му ще има нужда от помощ с немския и той ще се включва, а и за библиотеките си го мислех, че ще трябва и достъп до материали да има. С онлайн обучението преди месеци хем бях наясно и пак се налагаше някой от двамата да се помоли да пазим повече тишина Flushed По скоро се притеснявам, че точно в началото ще трябва да се спасяват по единично, когато още съвсем си нямат хал хабер за какво иде реч.

# 614
  • Мнения: 592
Liani твоят син каква специалност ще учи? Може да си писала, но ми е убягнало. Моят информатика и специално пита дали изцяло ще е он лайн. Отговориха му от университета /каза,че бил отговорник на специалността/, че ще има семинари и други сбирки в университета за първокурсниците и би било хубаво да бъде в Ахен , а не да си остане в Бг. Така,че ние вече обмисляме варианти за квартири, след като отказа стая в общежитието.

Общи условия

Активация на акаунт