Университети в Германия и други държави с немски език 14

  • 38 426
  • 745
  •   1
Отговори
# 90
  • Бургас
  • Мнения: 1 432
Кандидатстването медицина и на мен, а също и на детето ни е все още объркано. Гледаме, че теме, заедно и поотделно е още ни е мътно. Ама надявам се да ни се поизясни. Опитвам се да не я укорявам, че 2 стотни не й стигнаха до заветната 1 ца. Ще мислим, а накрая си смятам, че каквото такова, явно това ще й е късмета.

# 91
  • София
  • Мнения: 17 920
Кандидатстването медицина и на мен, а също и на детето ни е все още объркано. Гледаме, че теме, заедно и поотделно е още ни е мътно. Ама надявам се да ни се поизясни. Опитвам се да не я укорявам, че 2 стотни не й стигнаха до заветната 1 ца. Ще мислим, а накрая си смятам, че каквото такова, явно това ще й е късмета.
С 1.1 има немалки шансове и по новата система, вероятно в тези унита, в които тежестта продълажава  и на AdH да е съсредоточена върху дипломата  - такива са Аахен, Магдебург, Йена.

# 92
  • Варна
  • Мнения: 3 242
Когато избирахме университет за медицина ни бяха много полезни класациите от този сайт . Разбира се, може да се ползва за всички специалности, не само медицинските.

Bar B Q на TMS ще разчита ли?

# 93
  • Мнения: 88
И аз да пожелая успешна лятна сесия, а на нас зайците прием в желаните унита.
Поздравления за студентите,  преборили тежките изпити до момента.
Радост за очите е , четейки постиженията на тези борбени деца Simple Smile
Моята дъщеря след матурите и бала е изпаднала в пълна безтегловност, мен не ме свърта, какъвто и въпрос да задам относно Аахен, защото все мисля, че не всичко е изчела и разучила, отговорът е "има време, спокойно", което автоматично ме трансформира в проводник с високо напрежение.
Оставих дипломата и сертификата за превод и легализация, до 7-8 дни ще са готови. След това да видим до къде ще я докараме.

# 94
  • Бургас
  • Мнения: 1 432
Пенсионирана русалка тя иска Аахен, но за другите 2 не ги мислеше за по предни позиции. В интерес на истината много иска там в Аахен. Има и приятели в по горни курсове. От колко месеца потвърждава и линковете за общежитие.

Ясмина колко да разчита на ТМС не мога да преценя. 50% или 100 точки. Това е нейният резултат. Накарах я миналата година в 11 клас да се подготви и яви. Моят мъж и досега смята, че е било рано явяването. Не е било достатъчно нивото на немския. Да, тя е с С1 на ДСД, но... това е резултата. С1 и на английски й е сертификата.
Мислим, гледаме, умуваме.

# 95
  • Варна
  • Мнения: 3 242
Bar B Q И аз смятам, че има шансове за Аахен, по-конкретно в AdH1 (95т. диплома и 5т. TMS). Само дето там се разпределят само 45% * 60% = 27% от местата в университета.
Ясно ли е как се приравнява резултатът от TMS към тези 5т.?
И дъщеря ми праща сертификат по английски, макар реално да нямаше нужда.

По новата система за кандидатстване за медицинските специалности пак ли 6 желания може да се посочват?

i-off За каква специалност кандидатства девойката?

# 96
  • Мнения: 88
Ясмина,, за машиностроене Simple Smile

# 97
  • Мнения: 1 896


По новата система за кандидатстване за медицинските специалности пак ли 6 желания може да се посочват?


Не, на практика няма ограничение.

Аз имам един въпрос. Кой тип училище отговаря на езикова гимназия? FHR ли?
Sonstiger Erwerb der HZB im Ausland (FHR)
Sonstiger Erwerb der HZB im Ausland (aHR)
Sonstiger Erwerb der HZB im Ausland (fgHR)

# 98
  • София
  • Мнения: 3 609
i-off, ти за моя син ли говориш? Laughing
Тази година се очертава сериозно нашествие в Аахен и от немската май има доста кандидати за там, за различни специалности.

# 99
  • София
  • Мнения: 17 920
Чакат ги  "батковците и каките" от НЕГ, Лиани.. И миналата година имаше много - медицина, стоматология,  физика, информатика май..

# 100
  • Мнения: 622
Ксероксните копия на сертификатите за заверка в Германското посолство цветни ли ги правите или чено-бели ?

# 101
  • София
  • Мнения: 654
Черно-бели, но сигурно няма значение.

# 102
  • Мнения: 88
Дъщеря ми е получила мейл от живущ във WG  в едно от избраните 5 общежития, където е под номер 10 в листа на чакащи. Мейлът не е от щудентенверк.
Питат я има ли интерес и да уговорят скайп интервю. Този мейл е изпратен на още около 50 човека.
Абсолютно неясно за мен е какво следва.
Примерно правят интервюто, не я одобряват. В този случай продължава ли да чака оферти от останалите избрани места или...
Други кандидат аахенци, получили ли са подобни мейли?

# 103
  • Варна
  • Мнения: 3 242
i-off Това е обичайна практика в Аахен. Ще направят интервю по скайп. Самите живущи от ВГ след това одобряват кандидата и информират Studierendenwerk. Дъщеря ми така се явява на две интервюта. На едното я одобриха, тя също прие и получи мястото. Естествено ако не те одобрят, продължаваш да участваш. Предполагам и ако дъщеря ти не хареса съквартирантите няма да се счита за отказ от участие, защото мястото не се предлага от Studierendenwerk.

# 104
  • София
  • Мнения: 17 920
Дано Валето се включи, имам спомени,че дъщеря й беше минавала през подобни интервюта.Може би и на Ясмина девойката, но за нея не съм сигурна. Аз лично съм пас, понеже моята не е в общежитие на Studierendenwerk.

И така или иначе  пускам пост, да напиша, че по няколко канала, от четене на  сайта на hochschulstart, от комуниакцията на бъдещ студент  с техен служител и  от разменен мейл с информиран по тези въпроси млад немски доктор, стана ясно, че е права Мастер - могат да се получат няколко оферти за медицина, не една както преди.  Но пак на практика нямаш цялото време на света да избираш. Ако цъкнеш и приемеш някоя, макар да не е първото ти желание, се  счита, че  вече имаш Zulassung и нещата са приключени.

Пише, че  моментално и необратимо при две получени оферти отпада тази с по-ниската приоритизация. Ако пък завалят една след друга оферти в много кратък срок от 12-те места, може да се окаже,  че човек остава за кратко  само с най-желаната позиция и тя автоматично минава в графата "прием". Пожелавам го на всички кандидатстващи Wink

Хаха, Ясмина междувременно е отговорила. Simple Smile

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 16:49 от пенсионирана русалка

Общи условия

Активация на акаунт