Любители на кучета - 106

  • 24 943
  • 727
  •   1
Отговори
# 375
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 848
Здравейте, приемате ли нови членове в групата? Ние след няколко години чудене да си вземем ли отново куче, най-накрая се решихме и се сдобихме с този сладур на снимката. Казва се Арчи и след три дни ще стане на 3 месеца. Живеем в къща в София и Арчи ще е дворно куче. Не го връзваме и сме в колебание дали трябва. Засега удържаме фронта да не го пускаме вътре в къщата.
С децата (на 10 и на 3 г.) още не са се опознали, защото са на село сега. Надявам се, че малкия няма да го тормози много, а каката е обещала че ще се грижи за него и ще го обучава.
Арчи първите дни беше уплашен, тъжен и стресиран, но явно е било от смяната на обстановката и от това че е отделен от майка си и братчетата. Вече е същинска фурия. Много ни се радва, изпълнен е с енергия и само дебне някой да остави обувки отвън и веднага ги отвлича.

# 376
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Прекрасен Арчи, добре дошъл! ❤️

# 377
  • Мнения: 977
Добре дошъл,пухен Арчи! Разкошен е Heart

# 378
  • Мнения: 9 517
ООООО, разкошен сладкиш, да ви е жив и здрав!
аз лично съм абсолютно против връзването на кучета. изгледали сме доста на двора /къща в София/, никой никога не е бил връзван. удържанката с пускането вътре....много зависи от кучето да ти кажа. повечето ни кучета не са искали да влизат вътре. последното ни обаче реши, че трябва да живее вътре и полека-лека се присламчи. сега няма отсламчване Wink но пък е много забавно. особено вчера - на двора тече лек ремонт, нашата се навряла под едни стари стълби и излезе цялата....тъмночерна. лапите нямаха измиване, познайте светлите килими в какъв вид са. ще ги давам на почистване и ги вдигам - да се хлъзгат с дребните по теракотата.

# 379
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 848
Вътрешното ми усещане и на мен е че кучето не трябва да се връзва. Засега прави бебешки бели - яде обувки, рови в пръстта, чупи цветя с опашка и т.н. Ама като стане грамадно куче (майка му я видяхме и е доста едра каракачанка, а човека от който го купихме, каза, че и таткото е едър) дали няма да създава проблеми?  Ние толкова го галим, гнявим, гъделичкаме и си играем, че се съмнявам да стане лош. Ще се опитаме да го възпитаме де. Много ми се иска да можем да го водим на разходка на каишка, защото двора ни е малък и няма да му е достатъчен да си изразходва енергията като порасне. От два дни го извеждам на каишка на улицата пред нас. Засега подхожда с любопитство, не се стряска от колите и души наоколо. В края на месеца като му сложим последната ваксина, ще го пробваме на по-далечна разходка. Иначе приемам всякакви съвети за отглеждане и възпитание и взаимодействие с децата.

# 380
  • Мнения: X
А нали без трета ваксина не трябва да се извеждат. На мен абсолютно ми забраниха да го извеждам и аз за това не съм. Само в една кошара го слагам на двора.  Иначе му я сложихме в понеделник и пак ме предупредиха да не го извеждам още 2 седмици.

# 381
  • Мнения: 9 517
Скрит текст:
Вътрешното ми усещане и на мен е че кучето не трябва да се връзва. Засега прави бебешки бели - яде обувки, рови в пръстта, чупи цветя с опашка и т.н. Ама като стане грамадно куче (майка му я видяхме и е доста едра каракачанка, а човека от който го купихме, каза, че и таткото е едър) дали няма да създава проблеми?  Ние толкова го галим, гнявим, гъделичкаме и си играем, че се съмнявам да стане лош. Ще се опитаме да го възпитаме де. Много ми се иска да можем да го водим на разходка на каишка, защото двора ни е малък и няма да му е достатъчен да си изразходва енергията като порасне. От два дни го извеждам на каишка на улицата пред нас. Засега подхожда с любопитство, не се стряска от колите и души наоколо. В края на месеца като му сложим последната ваксина, ще го пробваме на по-далечна разходка. Иначе приемам всякакви съвети за отглеждане и възпитание и взаимодействие с децата.

гледали сме каракачанка в центъра на София, никога не сме го връзвали. не сме имали никакви проблеми. какви проблеми очакваш? но той беше с особен характер, бяхме го намерили като малък близо до вилата ни, бит и тормозен. отказваше да излезе от двора и никога не беше излизал. беше кофти, но решихме да не го тормозим. когато ни нямаше идваше един приятел да го храни, не е имало никакви проблеми. но то е като при хората - характерът е водещ.
моят съвет е да го научите и да излиза, защото има голяма разлика между кучета, които се гледат само в двор, и кучета, които и се разхождат.

# 382
  • Мнения: 8 725
Прекрасен Арчи,добре дошъл!Един съвет от изпатил човек като мен- без значение колко е голям дворът,научете го да го извеждате навън.Водете го при други кучета,да се социализира , да свиква с хора и животни.Обучението си е друга работа-задължително е.И не го връзвайте,ако можете.Нека си е свободен.
    Я да питам за акъл сега-Айра свикна да си стои в клетката когато е сама- не ака,не пиша,спи,гризе си нейните неща вътре.Влиза с желание,понякога я държим отворена,тя не хуква да излиза от нея.Както  и преди казах,клетката е на терасата.Айричка си седи и си гледа какво се случва на двора и по улицата,демек клюкари си стабилно.
   Смятате ли,че свиквайки навън в клетката,може да я пробваме и вътре в клетката вече.Защото преди две седмици я оставихме,че бяхме всички на бал, беше акала,пишкала,мазала,размазвала вътре.А как смърдеше....в стаята....
    Забелязвам и промяна в отношенията с овчарката.Когато извеждаме Айра,винаги я доближавам до голямото куче.Подушват си муцуните,Киара изръмжава строго, обръща се и си влиза в къщата.Ако има в тавичката гранули,започва да яде.Айра стои и не мърда от мястото си,ве„е не скача по нея,или сяда на пътеката,или си тръгва към полянката.Дали Киара заяви вече лидерство и че тя е доминант ,а Айра вече я чу?!киара изобщо не иска да се занимав ас бебето,показва че й е досадно.

# 383
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 848
Да, със сигурност ще го разхождаме навън, защото и моите наблюдения относно дворните кучета са, че тези, които си стоят само в двора са по-несоциализирани. Все пак навън се срещат с разнообразна околна среда и по-различни дразнители - други хора, животни, миризми ако щеш.
My name is.... , това куче реално е родено навън (купихме го от един двор, където беше в ограждение с майка си и братчета и сестричета). То никога не е било на закрито, затова като "навън" аз отчитам на улицата. Реалоно съм го разхождала на не повече от 50 м. от нас. То вече е имало съприкосновение и с други животни - през двора минават котки, пилци хвърчат и т.н. Като го взехме беше пълен с бълхи, но след две бани, едно хубаво омокряне с Неостомазон и по-късно ампула против ектопаразити вече е чист.
Днес ще му дам второто хапче за вътрешно обезпаразитяване.

# 384
  • Мнения: 989
Миличкият Джони. Heart
Ама как седи и наблюдава света - голям сладур. ✿ 𝐀𝐯𝐚𝐥𝐨𝐧 ✿, къде бяхте?

Саско пръчки вече не носи. По пътя към мен ги чупи и яде. Направо вече не знам навън с какво да му предизвикам игре - топките не иска да ги носи, въжето даже не го и гони. Вкъщи всичко носи - топки, играчки, възглавницчки...
Три дни бойкот на гранулите отново - хапва колкото да не умре. Ама сега и аз съм на протест - отказвам да мешам с човешка манджа.
 Ето го и дървото от зооплюс - много уважавано, и мечето Конг, също и то е много уважавано. Прапоръчвам.


Иланг, дай мнение за това дърво. И нашата много обича пръчки всякакви, и после повръща. Много съм се замислила за такова дърво, но да не го изяде и него на бързо... Пише, че падат влакна, които почистват зъбите, но Хари като е изяла наш дълъг косъм и после трудно го изкарва. Заплита се на изхода и като дръпна скимти. Тези власинки дали се разграждат в стомаха или си излизат пак така цели? Абе като цяло ще се радвам на мнение.
Аз да се похваля, вчера на Хари ѝ падна зъбче. Играха си с малката с едно въже и по едно време тя ми носи нещо и вика: "Мамо, това да не е зъбчето на Хари?" След това започна да мисли какво ще ѝ донесе феичката, но на бързо ѝ обяснихме, че няма кучешка фея на зъбките и отиде в кофата Wink

# 385
  • Мнения: 2 127
Добре дошъл на Арчи и от мен!
Много е сладък. Според мен - не го връзвайте. Ще прави бели, пък ще ги израсте.

# 386
  • Мнения: 187
Здравейте,кучито ни е на 5 месеца има всички ваксини.От 1 седмица нищо не яде,от 2рия ден е на инжекции и системи.Но продължава да повръща и диария- която намаля.Тест за парвовироза е отрицателен но всички симптоми сочат болестта.Моля ви кажете надежден ветеринар за Велико Търново,много е отпаднал...Мъчно ми е да го гледам така.

# 387
  • Мнения: 2 820
Добре дошъл на пухкавелчо Арчи!

Иланг, бяхме за 2 седмици на Приморско. Имаме приятели там и всяка година ходим с Джонката при тях. 

Сиви, къде си?

# 388
  • София
  • Мнения: 829

Иланг, дай мнение за това дърво. И нашата много обича пръчки всякакви, и после повръща. Много съм се замислила за такова дърво, но да не го изяде и него на бързо... Пише, че падат влакна, които почистват зъбите, но Хари като е изяла наш дълъг косъм и после трудно го изкарва. Заплита се на изхода и като дръпна скимти. Тези власинки дали се разграждат в стомаха или си излизат пак така цели? Абе като цяло ще се радвам на мнение.
Аз да се похваля, вчера на Хари ѝ падна зъбче. Играха си с малката с едно въже и по едно време тя ми носи нещо и вика: "Мамо, това да не е зъбчето на Хари?" След това започна да мисли какво ще ѝ донесе феичката, но на бързо ѝ обяснихме, че няма кучешка фея на зъбките и отиде в кофата Wink
Не е хубаво да дърпате,нашия вет ми го каза след като Бети беше изяла едни конци.Каквото се е показало от дупето примерно се реже с ножичка и дотам,дърпането е опасно за червата.

# 389
  • Пловдив
  • Мнения: 2 414
Скрит текст:
Миличкият Джони. Heart
Ама как седи и наблюдава света - голям сладур. ✿ 𝐀𝐯𝐚𝐥𝐨𝐧 ✿, къде бяхте?

Саско пръчки вече не носи. По пътя към мен ги чупи и яде. Направо вече не знам навън с какво да му предизвикам игре - топките не иска да ги носи, въжето даже не го и гони. Вкъщи всичко носи - топки, играчки, възглавницчки...
Три дни бойкот на гранулите отново - хапва колкото да не умре. Ама сега и аз съм на протест - отказвам да мешам с човешка манджа.
 Ето го и дървото от зооплюс - много уважавано, и мечето Конг, също и то е много уважавано. Прапоръчвам.


Иланг, дай мнение за това дърво. И нашата много обича пръчки всякакви, и после повръща. Много съм се замислила за такова дърво, но да не го изяде и него на бързо... Пише, че падат влакна, които почистват зъбите, но Хари като е изяла наш дълъг косъм и после трудно го изкарва. Заплита се на изхода и като дръпна скимти. Тези власинки дали се разграждат в стомаха или си излизат пак така цели? Абе като цяло ще се радвам на мнение.
Аз да се похваля, вчера на Хари ѝ падна зъбче. Играха си с малката с едно въже и по едно време тя ми носи нещо и вика: "Мамо, това да не е зъбчето на Хари?" След това започна да мисли какво ще ѝ донесе феичката, но на бързо ѝ обяснихме, че няма кучешка фея на зъбките и отиде в кофата Wink
Дървото е твърдо, тежко и не се чупи лесно. Мога да кажа след голямо дъвкане падат стружки.
Сигурна съм, че кучешката фея има и тя трябва да носи -някой път бисквитка, някой път кожено кокалче, телешко ушо и т.н

Общи условия

Активация на акаунт