Изтъркаля се и ОСМИ клас, за ваканция настъпи час

  • 27 296
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 585
Момичета, може ли да ми препоръчате добър алерголог в София? Може и на лични. Предварително благодаря.
Д-р Мустаков, Александровска болница (с предварително записване за месеца в последната седмица на предходния месец) и частен кабинет. Не съм се го посещавала от няколко години обаче, имам мобилен номер, ако избереш да се консултирате с него ми пиши.

# 691
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
JoyИма нова тема или всички сте забегнали? Grinning
Я вижте, кой ми издаде касов бон :
Скрит текст:
Joy

Ние днес изкарахме набора от бърлогата и го юрнахме по горите. Е, за кр:атко само, но му се отрази добре. Разприказва се, иначе само мучеше " Затвори вратата".Joy Виждам го, че е дръпнал настрани долнището на анцуга и му казвам. А, той: " Нарочно е, нали знаеш, панталоните имат един ръб по средата, ами неудобен е и пречи, пък трябва да пазя бъдещите си деца, знаеш ли каква отговорност е, цял живот ги нося, не само девет месеца. ".
И се подхилква. Joy После допълва - свобода трябва.Joy

Ето от мен гледката днес:
Скрит текст:

# 692
  • Мнения: 1 919
Изпокрили са се.
Браво, браво за касовия бон, следващия от Нове Джокович!

Моято тийнка също не говори, напоследък я базикам, че е квартирантнка. Днес измуча леко и отиде за хляб. Виси си в леглото, гледа филми и сакън да не я помръднеш за нещо.
Беше за седмица при другата баба и се върна с балеаж, абе красотата ще спаси света. Само дето всички момиченца са като извадени по шаблон - шортички до под дупето, изрязано потниче и права/доизправена дълга коса. Тези дни обсъждахе стила на обличане, чак й изпратих  снимки на труженички покрай магистралите. Девойката каза, че не били хубави ,щото не съчетавали цветовете и нямали стил.

# 693
  • София
  • Мнения: 6 094
... й изпратих  снимки на труженички покрай магистралите. Девойката каза, че не били хубави ,щото не съчетавали цветовете и нямали стил.
Joy Само това им е кусурът.

# 694
  • Мнения: 184
Ами ако “труженичките на пътя” съчетаят дрехите, видът им автоматично става по- вип. Ще загубят неплатежоспособни клиенти заради добрия търговски вид;)

# 695
  • София
  • Мнения: 4 578

Привет и от мен! Ние в събота забегнахме за седмица, преди да ни затворят отвсякъде. Но ми е много топло и съм се скрила във форума...

# 696
  • Мнения: 3 990
Много спокойно изглежда, Спокойна! Радвайте се, преди да дойдете във вряща Сф!

# 697
  • София
  • Мнения: 4 578
Благодаря ти, Шарлот! Имаме нужда... Но съм оставила деветокласника в София и все звъня..., Само дребосъчка е с нас. Скучно й е, а ние обичаме скуката.

# 698
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Ние се върнахме от морето в събота. Всичко беше ОК с изключение на деветокласника, който ме притесни. Не знам страхова невроза ли развива, фобия ли някаква, но поведението му пристъпи леко извън кръга на нормалното. За 7 дни имаше точно две излизания от апартамента - две сутрини, към 5 и малко ходи да тича по плажа, след което се отказа и от това излизане, защото и по това време имало хора вън. А хората означават потенциална зараза с Covid-19. Rolling Eyes Носехме му храна точно като на затворник. Въздухът го дишали всички, водата била мръсна, пясъкът - и той. Не се чувствал спокоен, защото всички се разхождали без маски там, не им било пукало. Всякакви логични доводи, които се опитвах да му дам, биваха отхвърлени сляпо, тъпо и упорито. Ядосва ми се, че на открито съм без маска. Накрая някой щял да умре и съм щяла да видя аз (край на цитата). Интересното е, че от началото на пандемията той излиза веднъж дневно, за да разхожда кучето. На няколко пъти се вижда и със съученици, вози се в градския транспорт. Вярно, навсякъде ходи с маска, но явно софийския въздух не му се вижда толкоз заплашителен. Не знам какво му стана там...

# 699
  • София
  • Мнения: 2 768
Izida,
добре сте решили да подишате малко морски въздух и да разнообразите.
А по отношение на младежа - имаш ли идея дали в апартамента не е цъкал на игри или някоя друга причина ; ) (като чат с девойка), която да го е задържала вътре....?

# 700
  • Мнения: 4 078
Изида, не е за подценяване това хич. Мисля, че много деца, а и възрастни, пострадаха след дългата изолация. Наблюдавай го, а ако продължи, не пречи да направиш консултация със специалист за механизми за спряване с това състояние. Наблюдението ми е, че много деца преживяват подобни емоции в момента.

# 701
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Звездице, от нямане какво да прави подхвана Игра на тронове (сериала). Simple Smile Щях да съм  доволна, ако ни пренебрегваше заради момиче, но не би...Трупа тревожност и  не знам къде ще избие.

Мартеа, решила съм да го водя при психолог, ако продължи в същия дух.

# 702
  • София
  • Мнения: 1 326
Izida, и моята дъщеря мина през това. Както бях писала, включих я в присъствен курс по немски и нямаше накъде. Вярно, че съм като такси 2 пъти дневно, но поне ходи навън. Иначе с топ не мога да я изкарам.
Вчера я заведох до
Клисурския манастир (до Банкя). Пак беше с маска и гледаше стреснато, но 1 сладолед в градинката в центъра я отпусна. А и аз нали страдам от логорея, подавам проучвателни въпроси и обяснявам, което знам.
Говори си с него, ей така, приятелски, за да разбереш кое точно го притеснява. Hug

# 703
  • Мнения: 3 990
Мили хора, нека бъдем  обективни: децата са прави! Има вирусна инфекция, тя се разпространява по различни начини, вкл. от лица без симптоми, има смъртни случаи на хора без придружаващи заболявания, вкл. млади хора. По-скоро нашата реакция е социално съобразена - да не изглеждаме като параноици, да гарантираме себе си и близките си чрез използване на предпазните мерки.....Пиша го, защото и аз водя преговори за море - настоявам, а срещам отпор - "къде ще ходим на чуждо място, къде ще се храним...". И аз минах през колебанията дали детето не се повреди от социалната изолация. Ами реално ние проявяваме бабаитлък, като част от адаптацията, която е нужна, за да преживеем идващото неизвестно колко време съжителстване с вируса.

# 704
  • София
  • Мнения: 6 182
Значи днес отиваме за сладолед. Спираме пред фризера и в този момент, някакъв непознат се приближава към нас. Децата автоматично правят толкова крачки назад, колкото онзи е направил към нас Wink Той се обръща към ММ и го пита дали смята да продава нещо си. След това ме пита мен: "Тези деца що така се уплашиха"? "Спазват социална дистанция" му отговарям аз. По принцип гледам да не парадирам, че идваме от София и че реално ние сме по-голяма заплаха за тях, отколкото  те за нас, но в случая той явно знаеше кои сме.

Балеажа се правя на разсеяна и не го подновявам, че ми писна. Всички цветова на дъгата минахме: цикламено синьо, светло лилаво, зелено, кърваво червено и като се измият - жълто Joy
Ежедневието:лежане в леглото и подхилкване на нещо си в нет-а. После протягане, хапване, малко подрънкване на китара, малко галене и снимане на котета (тук имаме 6бр. мънички) и отново. И така цял ден. Е днес излезе със скейта, след повече от седмица престой. А влачим и колелета.

Общи условия

Активация на акаунт