Изтъркаля се и ОСМИ клас, за ваканция настъпи час

  • 27 292
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 12 017
Звездице, от нямане какво да прави подхвана Игра на тронове (сериала). Simple Smile Щях да съм  доволна, ако ни пренебрегваше заради момиче, но не би...Трупа тревожност и  не знам къде ще избие.

Мартеа, решила съм да го водя при психолог, ако продължи в същия дух.
Като подхвана Игра на тронове и на мен не ми се излиза. Joy
Но прекаленият страх от вируса при хора на възраст, на която по принцип се мислят за безсмъртни, не е за пренебрегване.

# 706
  • София
  • Мнения: 1 210
Izida, аз си мисля, че нежеланието му да излиза е свързано по-скоро с възрастта, а не със страх от болестта. Когато бяхме в Гърция се заговорихме на плажа покрай малките деца с една майка от България. Тя ми се оплака, че са в Гърция и с 15год си син, който за 10 дни не е излязъл нито веднъж от стаята. Чудеше се как е възможно, но не можели да направят нищо. Просто не искал и това е. Тези пуберски мозъци са устроени по друг начин и не винаги можем да ги разберем, колкото и да се опитваме. Със сигурност им оказа влияние и социалната изолация и наистина се надявам повече да не се стига до такова крайно изолиране и карантиниране. Не че не вярвам във вируса, но и не вярвам, че тези мерки биха могли да го спрат за дълго.

# 707
  • София
  • Мнения: 2 113
Мисля си, че тази възраст си носи странности, експерименти. Изолацията просто зададе тема. Иначе щеше да се изрази по друг начин. Все пак си трябва внимание, общуване и подкрепа.

# 708
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
Говорене и излизане семейно, после с приятели, това ти предлагам Изида.
ММ вчера си прави пср тест, че нещо хремяса и почна да подкашля, да знаем да тръгваме ли извън София или не, че майка му ме подлуди "Ама задушава ли се?" Човек ще рече, че бере душа, разбирам я донякъде, с това ежедневно облъчване и както си е у дома как да не се психяса.
Наборът да го похваля, днес направи брауни, голямо желание беше, чак ме изненада....чак и той се изненада от резултата. Извадих рецептата от един тефтер от една стара колежка франсе и му викам "Слушай сега в оригинал да ти я прочета да свикваш за есента!"Simple Smile))

# 709
  • София
  • Мнения: 7 063
Като ви чета, чудя се кое е за по-голямо притеснение. На моето, пъпът му хвърлен на улицата. Излиза по обед и се прибира към 22 ч. Единственото ограничение на тайфата е, че не обикалят квартала и София, като отвързани, но се събират в беседка пред блока 20 деца. Седят един връз друг, играят карти, слушат музика... Наскоро един отзивчив съсед им дръпнал и жица с ток, та вече и осветление си имат...
Заканил се е, че ще ни мачка на белот! Joy

# 710
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Благодаря на всички за включването. Hug Много се надявам каквото и "изкривяване" да е получил към момента, да не му остави дълготраен отпечатък.

Нещо за четене, което днес ме разсмя: Simple Smile

Скрит текст:

# 711
  • Мнения: 4 077
Изида, една идея от мен. По здравословни причини (започнах да вдигам кръвно) ми казаха, че задължително трябва да правя ежедневни разходки пеш. До вечерта не мога, защото съм на работа, а още съм хоум офис, на практика през седмицата не мърдам от вкъщи вече месеци. Та, започнахме да излизаме всяка вечер семейно по залез за час-два и въртим из квартала. Много е приятно, на децата много им хареса, а само да вметна,че и наборката никъде не излиза предвид ситуацията. Така се поотпусна и идеята за излизане вече й е приемлива.
Може да предложиш, с презумпцията, че вечер няма хора, което е истина.

# 712
  • София
  • Мнения: 2 768
Звездице, от нямане какво да прави подхвана Игра на тронове (сериала). Simple Smile
Като подхвана Игра на тронове и на мен не ми се излиза. :joy
Ще взема и аз да подхвяня тази Игра, както имам свободно време тамън😆

Слънчевата, и ние сме от същия сой, на щерка ми и е хвърлел пъпа на игрището, няма значение какъв е спорта, а тайфата е постоянна величина несменяеми единици, която много помогна за първоначалното връщане към нормалността след първоначалната хиперизололация. Добре, че е хубаво времето, когато застудее не искам да си помислям как ще борим изолацията, все пак на открито си е друго.
Изида, дано скоро предолее притесненията си🤗 А “статийката” е много точна и за съжаление действително отразява тенденцията за опростяване, в световен мащаб

# 713
  • София
  • Мнения: 6 182
Ма нашите не искат да излизат с нас бе. Айде онова малкото, още се хваща, обаче наборката: "Оо, не ми се излиза точно сега, вървете без мен". Трябва да бъде подмамена с лакомство или подарък. А сред полето, уф...то са пчели, комари, пеперуди, камъчета в обувките. Не мога да си представя, че това са моите деца, на мен страстния любител на палатките и на дивия живот и на ММ (аскет по душа, който смята че лишенията изграждат личността). А тези двамата са с подменени чипове. Девойката иска лукс, а младежът безупречна хигиена (макар че самият той е мърльо). Вчера щерката пита: "Поне Хепи нямат ли доставка до тук?" Казах, че се съмнявам. "Не сме ли към област Русе?" Казвам, че сме към област Враца. Въздиша. Много и се било дояло суши Joy Дребен изнамери, че най-близкия макДоналдс е в Плевен и веднага предложи да отидем на екскурзия там.  А аз патката им приготвям домашни мекички с бабино сладко от малини и айрян от домашно кисело мляко. Мекици не ядяли, сладкото имало семки и млякото миришело. Е що пазих диета миналата година?

# 714
  • Мнения: 4 077
Еее Горгонзола, ама много ясно. Нашата стръв е - десертът навън. Конкретен сладолед в едно магазинче на три пресечки.

# 715
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
Gorg0nzola, е сега ти пратих моите. Умират си за такива закуски.

# 716
  • София
  • Мнения: 6 094
Ей, как са седмокласничетата на темата ни? Да стискаме ли още палци?

# 717
  • София
  • Мнения: 7 063
Gorg0nzola, е сега ти пратих моите. Умират си за такива закуски.
И моето! Задълже е през уикенда, да редувам палачинки със сладко и шоколад, а на другата сутрин мекици!
Как пък една сутрин не поиска принцеси с нещо? Това и на лавките се продавало...

# 718
  • София
  • Мнения: 6 094
Обявявам, че ще правя принцеси за вечеря и щерката /5-6г/ започва да подскача: "За мене - Бел, за мене - Бел"

# 719
  • Мнения: 21 455
Ако възрастта не беше посочена в скоби, бих се заклела, че липсва едно О след Бел. Joy

Общи условия

Активация на акаунт