Изтъркаля се и ОСМИ клас, за ваканция настъпи час

  • 27 294
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 6 094
Личи ти, че идеш от Седмокласната. Joy

# 721
  • София
  • Мнения: 7 063
Абе, Спунк Joy
Аз, нали не съм отглеждала девойка, 5 мин се чудя, какво е това дете, което на 5 г. иска Бел... Joy
Иначе и аз много я харесвам, повече от Елза! Stuck Out Tongue Winking Eye

# 722
  • София
  • Мнения: 6 094
Нищо не разбираш от принцеси, а искаш да ги пробуташ за закуска. Е как ще ти се получи? Stuck Out Tongue Winking Eye

# 723
  • Мнения: 2 401
Добре сте си вие, мекички, това - онова! Моето рупа по цял ден салати и мляко с трици, а ходи да печеш принцески покрай него!
Замъкнахме се на почивка, като видях плажа - ревнах! Друга година не можеш да се обърнеш от деца, сега катерушките празни, децата ги хокат и не им дават да играят. Вчера се понапълни малко, но се разбира, че нещо не е наред. Има два лева разлика в цената на чадър - явно само моята заплата е на обещаната нулева, че и по - ниска ставка Joy Плажовете са си мръсни. Обикновено ходим на пуст плаж, но беше много ветровито и решихме да видим как е на централния, че е по - закътан. Имаше поне по - големи отстояния между чадърите. Трябва да си нося ръкавица да събирам фасове, това ми е обичайната гимнастика сутрин, но сега не смея да пипам. Из градчето има доста туристи и ресторантите са пълни.Поне гледките и ароматите те карат да забравиш какво се случва, та съм доволна, че се наканихме да тръгнем.

Последна редакция: вт, 14 юли 2020, 00:02 от silver pearl

# 724
  • София
  • Мнения: 11 711
Личи ти, че идеш от Седмокласната. Joy

Joy
Представете си онова търкалящо се от смях човече от старата версия на форума.Него исках да сложа тук.
Няма седмокласни неволи,няма и бЕло,поне за мен.Ограничила съм го от доста време.

# 725
  • София
  • Мнения: 922
Идвам от седмокласната тема. Щерката се класира в СМГ АЕ по второ желание. Днес ще подавам за второ класиране - дано има свободни места, за СМГ НЕ. Не й стигнаха 0.25 точки за там. За момента зная за още едно дете със същия бал, но сумата от точките е по- голяма. При нас е 100 мат и 92.5 БЕЛ, а другото дете е с 99 мат и 95.5 БЕЛ. Стискайте палци да класират и двамата, че тоя английски ще ни изяде ушите. Вече 3 години няма смисъл от него. Учителката по АЕ водеше на 3 класа от випуска и всички деца завършваха с 6, независимо от знанията - загубено време от всякъде. А сега се е заканила да води и в осми клас 😭. В нас идваше частна учителка по АЕ, та детето нещо научи.

# 726
  • София
  • Мнения: 2 768
Добро утро!
М-м-м, замириса ми на мекички от темата 😆
Накъде да ги екстрадирвам диванетата, казвайте посоката🤣

Перличке, много ми харесва така плажа, ненаселен, предполагам е в Бг, щом пишеш, че е мръсен Sad

Селена, пожелавам скоро да споделиш хубава новина и щерката да се класира в немската паралелка🤗

Слънчев ден на всички!

# 727
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
selena6, много силно стиснати палци!!! Видях, че е на 20 юли. Еееех, това СМГ... Добре, че никой от моите не проявява математически заложби, че колкото се вълнувам за форумски деца и нашето най-близко, не знам за своите как щях да бъда. Остава си едно от, да не кажа най-доброто училище.

Нас ни замъкнаха през уикенда на палатки на един язовир без грам сянка. Добре, че бях запазила стая в близкия хотел. Децата спаха първата нощ с ентусиазъм в палатаката, но втората вечер и двамата предпочетоха хотела, та баща им се гърби на твърдото. Иначе добре прекарахме - голяма компания, повечето запалени риболовци, три страхотни кучета... дори наборът не измрънка да му е скучно, а само той беше "голям". Все пак не бих повторила по точно този начин. Като млади ходехме на море на палатка, но в къмпингите има ток, вода, а и ходехме добре оборудвани и млади Laughing

Izida, може и нищо да няма, да си е търсил оправдание да не излиза. Аз гледам да не задълбавам в нещо и да го правя проблем, а следя (нашият има един особен тик с пръстите на ръцете, който се повтаря в годините). Ако е хипохондрик, може да му кажеш, че предпазвайки се от една болест (вируса), ще се сдобие с друха (псих.разстройсво), която се лекува по-трудно. Малко съм гадна, но "моят" така го действам Laughing

Gorg0nzola, горките деца... Smiley
Нашите деца също останаха при баба си и дядо си след язовира, като наборът се уговори да е там максимум 4 дни. Чакам го да изреве да се прибира, но пък съм казала, че като си дойде ще има урок по немски (в което не съм сигурна Wink ), та може това да го задържи там.

# 728
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
selena6, стискаме ви палци! Дано има по-голямо раздвижване, че познавам още едно дете с вашите резултати.

Тепърва ще я мислим почивката и накрая сигуро до бабите ще опрем. Лошото е, че са в различни краищата на страната и по един ден минава в път само между тях.

# 729
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
selena6, силно стиснати палци и от мен имаш! Hug Дано да успее да се промуши в желаната паралелка!

Ани, той и миналата година в Турция пак така мишкува в стаята  цялата почивка -  слизаше за малко при нас на басейна, два пъти дойде и до плажа за малко, но поне беше редовен за храненията (храната е много важна при него, а пък ако е в заведение - още по-добре Simple Smile )Сега и това скипна.

Сиренце, да ти пратя адреса на лични, за да изпратиш по куриер малко домашно сладко и домашно кисело мляко? Simple Smile Не знаят какво да ядат тези наши деца. Моят като ми каже - мирише ми...сигурно е правено от млякото на някоя селска крава. Joy

Звездице, да поправиш веднагически пропуска ти покрай троновете и игрите за тях. Simple SmileHug

# 730
  • София
  • Мнения: 1 210
Selena6  и от мен стиснати палци. Аз си мисля, че ще стане. Много е малка разликата, а си мисля, че ще има такива, които са пуснали за спорта от други области за най-високобаловата паралелка, за да се пробват. Отделно ПЧМГ може да си прибере обратно няколко човека, а и АК.

За почивките с наборите си мисля, че ще става все по-тегаво. Ами не им е интересно с нас, не ги виня. Ние ходим в повечето случаи с компания с други деца и така нямаме проблеми. Весело ни е на нас, а и на тях.
Друг вариант, който мисля да практикуваме, когато ходим сами, е да вземем някоя приятелка на наборката с нас. Даже може на разменни начала. Joy После нея да я изпратим с другото семейство. Joy Така със сигурност ще има мир и веселие. Тази идея я взаимствах от приятелка, която я практикува тази година и беше много доволна, та мисля и аз да я доразвия. 

Моите излизат и не изпитват никакъв страх от вируса или поне не го покзват, но ние никога също не сме се вманиачавали. Малкият през цялото време отказваше да носи маска и никой не е в състояние да го накара. Отказвал е да идва с нас на много интересни за него места, защото е непреклонен за маската. Преди няколко седмици ходихме до пещерата Леденика, а там се оказа, че трябва да се влиза само с маски. Толкова много му се влизаше, но не и с маска. Аз останах с него отвън и изчакахме баща му и сестра му да разгледат. Чешит си е той.
Наборката днес се е организирала с две съученички да ходят на Витоша. За първи път ходи сама и ми е малко притеснено, но я пуснах. По-добре на Витоша, отколкото в мола. Дано не се загубят и да ги търсим по чукарите.

# 731
  • Мнения: 561
Здравейте, дами, как сте?
Изида, мисля че не трябва да подценяваш ситуацията - подобно поведение и развитие на чувство за тревожност определено не са за пренебрегване. Хубаво е да се направи консултация с психолог. В България е прието, че за да ходиш на психолог трябва да си "цъкнат", което въобще не е вярно. Ходи се за подкрепа, съвет, поглед отстрани и изваждане на собствени чувства и преживявания, разбиране и управлението им и това много помага. Всеки трябва да го прави като превенция.
В момента има и много инициативи, при които специалисти предлагат подкрепа безвъзмездно, когато е свързана с Ковид 19, а очевидно това отключва състоянието му. За всички беше стресиращо и децата го приемат различно. Моят примерно си изкара чудно с ДО-то, но при възможност веднага търси начин да излиза навън, като си спазва мерки с маски и т.н., просто с децата не спазват социалната дистанция, но мисля, че рискът е премерен. Не можем да ги затворим като в "Сърца за изтръгване" на Борис Виан, а просто да възпитаме отношение към заразата и баланс в поведението.
Други деца пък може да са се нашашкали и трябва да им се обърне внимание - опасности много, рискове също, но без тях в живота не може. Трябва им подкрепа.
Иначе и аз чакам с нетърпение да зърна някакъв плаж, за предпочитане гръцки, но и БГ става. Simple Smile

# 732
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
jenap, с набора се разбрахме, че това е последната му почивка с нас. Ако изяви желание - ще го взимаме, но иначе ще бъде записван в бабин пансион. Поне още известно време.

# 733
  • София
  • Мнения: 6 094
Izida, в 1 АЕГ организираха много лагери и екскурзии. Ако се нормализират нещата и започнат отново да го правят, предлагай му да ходи. Бабиният пансион няма да способства много за социализацията.

# 734
  • Мнения: 1 919
ДженаП може да си активира някое от децата локация през гугъл мапс и да си ги гледате къде са. Брат ми ми пуска шеар на локация като пътува.

Стиснати палци за девойката на Селена6, наистина има доста спортуващи от провинцията, само да видят, че им стига бала.

Моето е от тези дето едвам се прибира - вечер й звънкам да си идва вече.
Изида, моето отначало излизаше само с една близка приятелка и обикаляха квартала часове. Страх я беше, но се отпусна. Бяха я заболяли краката от ходене след първите излизания и питаше да не е  грипа Simple Smile. Може би, ако е сигурен в някое дете, което също се е пазило.

Мен ме притесняват събиранията за балове и всякакви други, но пък си излизам. Хем ми се ходи на почивка, хем доста ме е страх и си мисля за вариант да не трябва да излизаме много по заведения. Тя почивката отлетя за началото на спетември и може тогава да е по-спокойно. Девойката си нареди целия август, съобразени с свободното време на приятелки и на баща й.

Общи условия

Активация на акаунт