Отговори
# 30
  • Мнения: 660

И тук не говоря за нарочното съчетаване на някои цветове, които по принцип "не се понасят" , което се забелязва в някои дрехи и съответно съобразяването от ваша страна с този факт, като продължите да правите подобни съчетания в аксесоарите например към тази дреха.

Говоря за това дали на вас ви харесват например съчетания от рода на розово(цикламено)/червено; оранжево/червено; зелено/червено; и други, които не си подхождат по принцип (и все пак зависи от наситеността и нюанса на цветовете)

На мен лично ми прави лошо впечатление и ми говори за липса на вкус като видя как някои съчетават цикламено яке, с примерно червени обувки  Stop



Уф, прочетох четири пъти първото изречение, докато го схвана...  Blush

По принцип е точно така - ама като казваш цикламено яке и червени обувки, в първия момент си представих подрастваща ромска тийнейджърка, която ги е прибрала от кофата за боклук на комшията. После обаче си спомних кадри от сватбата на (к`ъв беше там) испански принц от по-...-миналата година и там гранд-персоните  наподобяваха точно нещо такова - примерно цикламена пола с малко по-различен нюанс цикламена блуза, червена чанта и зелени обувки, или примерно жълти обувки и шапка с зелено перо  #Crazy...

И пак зависи какво е съчетано (не само материите и нюансите, дето момичетата са ги обсъдили вече). Щото примерно червен панталон с оранжева блуза и оранжеви обувки /дори да не е същият оранжев нюанс/ би могло при определени обстоятелста да изглежда добре, обаче червена чанта с оранжеви обувки върху сини дънки с бяла ризка... newsm78

# 31
  • Мнения: 3 248
Естествено, че се съобразявам, но най-вече с моя вкус! Peace

# 32
  • Мнения: 3 447
Определено харесвам нестандартни комбинации. Червено/розово може да бъде много авангардно и интересно съчетание. Оранжево/розово - любимо. Оранжево/червено, червено/лилаво, синьо/зелено, синьо/кафяво, тюркоаз/кафяво, каки/розово... Аз по-скоро се дразня на съчетанието цвят/черно или бяло - звучи ми като неувереност и липса на фантазия.

# 33
  • Мнения: 5 622
Определено харесвам нестандартни комбинации. Червено/розово може да бъде много авангардно и интересно съчетание. Оранжево/розово - любимо. Оранжево/червено, червено/лилаво, синьо/зелено, синьо/кафяво, тюркоаз/кафяво, каки/розово... Аз по-скоро се дразня на съчетанието цвят/черно или бяло - звучи ми като неувереност и липса на фантазия.

Ау, стига бе  Rolling Eyes Съчетанията, които си изброила са ужасни направо Shocked Верно ли ги харесваш? Ама обличаш ли се така?  Rolling Eyes

А комбинацията черно/бяло си е класика, не мисля, че тук трябва да обсъждаме класиката в съчетанието. Може някой, ако иска да пуска нова тема за това. Аз лично питах за комбинацията на цветове, които принципно не се понасят. Ти си ги изброила много изчерпателно според мен  Peace

Не искам да обидя теб или някой друг, но наистина такива съчетания за мен са  Stop
 
За това ще е много интересна тема, в която да покажем какви съчетания правим  Wink Иначе аз май не мога да си го представя нагледно  Thinking

Явно си падам по класиката и определените стандарти в тази област аз  Wink

# 34
  • Мнения: 5 103
Aйде Бубе отваряй новата тема Hug аз съм за Peace

Oбаче има един проблем- не знам как да я кръстя тая тема  newsm78
Абе кръщавай я някък а ние ще си знаем за какво става въпрос Wink

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 7 006
Аз имам различно виждане за съчетанията на цветовете, т.е. ще ме сметнете за луда!  Wink
Харесвам бледолилаво/червено ( св.лилава рокля с червени обувки например, или червено червило с бледолилави сенки на светли очи  Crazy) ,  небесносиньо/червено, бледолилаво/бордо, бледорозово/бордо
комбинацията червено/оранжево е фантастична - с малко жълто се получава цвят на огън! Но като десен за 1 дреха - да са преливащи. Навремето Дафне извадиха такава рокля - като пожар, много секси стоеше на русата ми сестра!

Други, които харесвам са стандартни - розово/кафяво, тюркоаз/кафяво, бежово/бледозелено , небесносиньо/розово, бежово и т.н....
Не понасям комбинациите червено/тъмнозелено (в природата е чудесно - роза), но на дрехи ми е отврат !  Sick
Розово/червено, розово/оранжево. Тъмносиньо/кафяво е много тъжна комбинация.

# 36
  • София
  • Мнения: 39 818
Зависи от гамата на цветовете. Съобразявам цветовете от естетична гледна точка.
Мога да се похваля, че имам червена блуза - за 1ви път в живота ми, от миналото лято. Simple Smile Това беше цвета, който не носех.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 5 555
Първо да кажа, че по принцип съм традиционалист и внимавам как съчетавам нещата които нося, но имам и разни шантави комбинации свързани с моментно настроение.

Днес на детската площадка видЕх едно дете, което беше облечено с червена рокля и розови сандали. Ми грозно беше  Stop

Малко по-късно дойде още едно детенце, облеччено по още по-абсурден начин сини чорапи, лилави сандали и два вида розово/червени блузка и къси гащи  Shocked  Ужас. Много ми е жал за такива дечица, защото вкусът и усетът към красивото,се възпитава от най-ранна възраст  Tired

Дадох пример с децата от градинката, че днес ми бяха пред очите  Wink
Искам да кажа нещо по повод това изказване на Буба. Майките на момичета може би ще ме подкрепят. Вярно е че розови сандали с червена рокля може и да не изглежда много естетично, но не мисля че има много майки, които да могат да купят за всеки тоалет на децата си съответният цвят сандали. Между 1,5 и две години сандалите на щерката бяха червени, а следващата година розови и съм обличала всякакви дрешки с тях.
Вярно е че естетичното се възпитава отрано, но пък не мисля, че на едно дете му прави толкова голяма впечатление с какво е облечено когато ще играе в пясъка, особено във възрастта между 1 и 3 г.

# 38
  • София
  • Мнения: 6 808
Да, и аз подкрепям. За детето не винаги можеш да съчетаеш. Моята цапа дрехите със скоростта на светлината, като почти всичко е изклепано , обличам каквото има...какво да се прави, няма огромно количество дрехи. Да не говорим обувки. Съчетавам, доколкото мога... Laughing

# 39
  • Мнения: 5 622
Aз разбира се не съм съгласна с вас  Wink

Синът ми има само 2 чифта сандали, но са точно цветовете, които знам, че мога да съчетая с всички дрехи. АКо не пасват едните, то 100% другите ще са точно на място. Не знам как стои въпросът при момичетата, но след като има и дрехи в  червено, може да не се купят точно розови сандали, а да са неутралян цвят. Ако щете бели. или едни бели и едни розови. Не е чак такъв разход..зависи и какви сандали купувате де... Wink

И именно това искахда кажа по повод, че децата не разбират още с какво са облечени, че в същност усетът относно естетиката се предава несъзнателно  Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 6 808
 Laughing
Ами... не е толкова лесно. Като тръгнахме за сандали, ни трябваха 10 дни да намерим, или са от изкуствена кожа, или не ни харесват, ии няма найния номер...накрая намерихме едни, супер, розови, уж ги взехме с 1 номер по-големи, а след месец и бяха малки. След това същата одисея 2 пъти. Всъщност накрая взимам тези, които що годе, поне малко ми харесват и има нейния номер, положението е трагично.... Mr. Green

# 41
  • Мнения: 1 547
Явно си падам по класиката и определените стандарти в тази област аз  Wink

Бубе, стига с тия стандарти. Няма стандарти. Има мода. И собствен вкус - естетски, харесващ се на всички или абсолютно индивидуален. Изобщо не съм съгласна с теб. Какви стандарти измисляш? Всичко зависи от нюансите, от типа облекло.

Класика и стандарти няма. Има мода. И ежесезонни тенденции. Или се съобразяваш с тях, или разчиташ на собствен усет към нещата.

А примерът ти с дечицата е безумно неуместен. И е израз на страхотна снобия.

Честно, нямам нищо против да се говори за добро съчетаване на цветове, но не всеки има възможност да облича детето си по правилата на модерното изкуство. Аз много се старая, но за целта отделям доста средства. Пазарувам от България, а не от чужбина, и ми излиза не особено евтино.

Определено харесвам нестандартни комбинации. Червено/розово може да бъде много авангардно и интересно съчетание. Оранжево/розово - любимо. Оранжево/червено, червено/лилаво, синьо/зелено, синьо/кафяво, тюркоаз/кафяво, каки/розово... Аз по-скоро се дразня на съчетанието цвят/черно или бяло - звучи ми като неувереност и липса на фантазия.

Подкрепям Дона. Каки и розово е убиец комбинация. Синьо и кафяво - също. Нима не обличате сини дънки с кафява блуза?

# 42
  • Мнения: 3 447
Определено харесвам нестандартни комбинации. Червено/розово може да бъде много авангардно и интересно съчетание. Оранжево/розово - любимо. Оранжево/червено, червено/лилаво, синьо/зелено, синьо/кафяво, тюркоаз/кафяво, каки/розово... Аз по-скоро се дразня на съчетанието цвят/черно или бяло - звучи ми като неувереност и липса на фантазия.

Ау, стига бе  Rolling Eyes Съчетанията, които си изброила са ужасни направо Shocked Верно ли ги харесваш? Ама обличаш ли се така?  Rolling Eyes

В интерес на истината не Simple Smile Но не защото не искам, а защото нямам възможност, а и ежедневието ми в момента е такова, че гледам максимално удобното, т.е. дънки с нещо.

# 43
  • Мнения: 3 447
Ето няколко нетрадиционни цветови съчетания, на мен обаче ми допадат:






# 44
  • Мнения: 959
В болшинството от случаите се съобразявам най-вече ако излизането е по-официално.

Общи условия

Активация на акаунт