Нападани ли сте от куче...........

  • 2 948
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 353
  Нападана съм няколко пъти - и от домашни кучета, и от улични. Продължавам да обичам кучета, но не така безрезервно както преди.

# 16
  • Мнения: 3 251
Аз - не,но малкият ми син-снощи. Като разказах на мъжа-побесня/той е нападан от домашен любимец/,ако беше там-не знам какво можеше да стане?!

# 17
  • Мнения: 14 654
нападало ме е, сестрте ми също са нападани, но не сме хапани (ако не броим разкъсания анцунг на сестра ми, добре че беше кльощава и долнището и се вееше около краката)
един пудел ухапа детето ми по пръста, за щастие съвсем леко, но сега има страх от кучета

# 18
  • София
  • Мнения: 1 621
Да, баща ми и то преди месец. Някакъв ротвайлер (при това със собственика си) както си тичал, баща ми минава покрай тях, кучето му се метнало и го ухапало по ръката. Shocked Sick
Слава Богу не е сериозно, но е ужасно.

# 19
  • Мнения: 1 616
Отговорих с "Не", макар че един помияр се опита да ме нападне. Прибирах се късно вечер сама, вървях по тротоара, а точно до бордюра стоеше куче. Видях го, че прикляка в готовност да ми се нахвърли, и ръмжеше злобно-заплашително. Без да спирам, минах спокойно край него, като с равен, заплашителен тон му казах да не смее да ми се хвърля. Не знам дали ме разбра или нещо друго, но песът просто се отдръпна и замина в друга посока. По принцип съм установила, че кучетата надушват страха на хората, затова се старая да не губя самообладание и да не се паникьосвам. Говоря им като на хора и те като че ли разбират думите ми. Страшно обичам животинки - и породисти, и улични, но винаги се отнасям с необходимия респект! Никога не си позволявам да се закачам или глезя с непознато животно. Не се е случвало и те да са агресивни към мен, но явно съм късметлийка. Съчувствам на всички, които са преживели нападение от куче - мога само да гадая колко е ужасно!
Сигурно ще прозвучи идиотски, но някой може ли да ми обясни подробно каква първа помощ трябва да се окаже на човек, пострадал от ухапване от куче? Какви ваксини?

# 20
  • Мнения: 3 116
Хапана съм от домашно куче и съм нападана от глутница от 3-4 кучета, които ги отглеждаха съседите от входа  Sick Тогава се разминах без ухапване, благодарение на баба, която хвана една тояга и започна да ги гони (благодаря бабо)  Hug
Мъжа ми е нападан от глутница, но пък той си носеше един наистина голям нож и като ги погнал с ножа избягали  Thinking

Надявам се да не нападнат детенцето ми, тя много ги обича и все ходи след тях и вика "бау-бау"  Crazy

# 21
  • Мнения: 3 271
Да, като бременна
и после няколко пъти на разходка сама с 2 малки деца...

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, глутница бездомни кучета в малките часове в парка на Студ. град (сега там има автокъща). Ужасът, който изпитах е неописуем, не усещах болката от ухапване в този момент. Полицейска кола чула писъците ми и ме спасиха; застреляха някое и друго куче. От тогава имам страх от помияри.

# 23
  • Мнения: 221
мен ме нападна като бях малка, но сега не ме е страх от кучетата-само от бездомните, ако нещо ми се зъбят или лаят

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 576
Аз съм от хората, които обичат кучетата. Въпреки това ме е хапало куче и то докато го галих, познавахме се с него. Майка ми също беше хапана от кучета, дворни които ги оставят да си скитат из квартала. Нямам нищо против животните, но когато си знаеш че кучето ти е агресивно и напада е задължително да го водиш на каишка и с намордник. Има си породи, които в нормалните държави са забранени, а тук си ги отглеждаме и разхождаме на воля.

# 25
  • София
  • Мнения: 104
И аз обичам страшно много кучета, но в същото време ме е и много страх от тях.
Един ден се прибирах към къщи и видях, че едно  куче на нашата улица, за което знаех, че се спуска по минаващите ме гледа.  И вървя си аз към него и единственото, което ми доийде на ум е да му откъсна от баничката ми, че да му хвърля и да не ме закача. То тръгна към мене вече подушило храната завъртя опашка, хвърлих му залъка, то го изяде и в следващия момент започна да се спуска с оголени зъби  към мене. Аз се разпищях и започнах да отстъпвам назад към пътя и заднишком стигнах до средата на платното ревяща и пищяща. Започнаха да спират колите и стана колона от двете страни и всички стоят и гледат аз как се треса по средата на шосето, най сетне един мъж излезе и подгони кучето...едвам се прибрах в къщи.
Въпреки че не ме ухапа ужаса беше неописуем. През цялото време тази която храни кучето стоеше от вътрешната страна на врата си и ме гледаше безмълвно и нищо не каза и не направи през цялото време, а аз и крещях да ми помогне и да укроти кучето...
Иначе майка ми , леля ми и единия ми братовчед са хапани все от бездомни кучета на нашата улица...

# 26
  • София
  • Мнения: 7 040
Ухапа ме бездомно куче, което познавах от години. Спеше пред блока ни. Един ден, когато минавах покрай него, то си лежеше, даже помаха с опашка, в момента, в който му обърнах гръб ме захапа отзад за прасеца - ад, шиха ме в Пирогов, инжекции, ужас.

# 27
  • Мнения: 9 990
Да, нападана съм-както от домашно, така и от улично.Нееднократно, също така докато бях бременна.Страх все още не изпитвам, изпитвам гняв към определен вид хора, които трябва да си свършат работата...а не я вършат и прибират парите, отпуснати за справяне с проблема с уличните кучета.

# 28
  • Мнения: 7 640
да, два пъти са ме хапали помияри и то без да ги предизвиквам
Ужасно е гадно

# 29
  • Мнения: 431
Веднъж ме ухапа бездомно куче - без да съм го провокирала. Нападна ме в гръб и ме захапа за бедрото.

Това не промени отношението ми към кучетата, обичам ги, не изпитвам страх.

Общи условия

Активация на акаунт