Нападани ли сте от куче...........

  • 2 959
  • 62
  •   1
Отговори
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Интересно ми е да разбера.........куче не ме е нападало, но нападна сестра ми, когато беше малка........Вие сте....Това ми е първата анкета....... Embarassed

# 1
  • Мнения: 6 155
Да. И мен, и майка ми, и брат ми  Twisted Evil

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Да и ми скъса новите дънки #Cussing out

# 3
  • Мнения: 7 186
Не съм. Да чукам на дърво. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 849
Първо домашно куче -сетер ,нападна майка ми ,когато се разцелуваха на вратата с домакинята (ревност ли ,що ли ) newsm78
На мен ми скочи гаден помияр в градинката до блока на гаджето ми ,явно ме надуши ,че не съм от този район  Sunglasses,съвестен гражданин ми помогна да се спася от гадното псе . Close

# 5
  • Мнения: 27 524
Да Peace Гадничко е  Confused

Да ти е честита първата анкета, Сикрет   bouquet

# 6
  • Мнения: 4 753
Нападана силно казано, но бях в осмия месец и едно куч....овчарка беше ми се метна отгоре докато се разхождахме с майке ми, докаот се усетя те вече беше застанал между мен и него. За щастие нямаше лоша развръзка

# 7
  • София
  • Мнения: 121
да, реши, че ще му взема малките от 2 метра разстояние. аз даже не ги и видях тия кучета... после инжекции и разправии..

# 8
  • Мнения: 2 047
  Да, от домашно.

# 9
  • Мнения: 565
Разминавайки се по оживена търговска улица с един доберман, воден от собственичката си на каишка, "възпитаното и умно" кученце тихо изръмжа и се хвърли отгоре ми. На мен ми остана стреса и скъсаното кожено яке. А госпожата каза едно "Извинете" и си продължи по пътя. Явно възпитанието й беше на нивото на добермана. #2gunfire

# 10
  • Мнения: 1 416
За щастие, не ме е нападало...  Praynig
Колкото ги обичам, толкова се и страхувам от тях, защото напоследък много нападения над хора имаше.  Cry

# 11
  • Мнения: 197
Да, беше една студена зима. Един огромен помияр ме изненада в гръб, но за щастие успя да захапе само якето ми, което беше на 1 месец. В следващия ммент просто бях бясна и готова да го наритам яко, но той се изпари като дим. После звънях на разни фирми, които отговарят в София за тези кучета, но нищо не направиха. Песът още се разхожда свободно. А мен вече ме е страх от кучета.

# 12
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 927
Аз много обичам кучета, дори преди години имахме - първо огромен тигров док, а след това пекинез. Години по-късно на улицата ме нападна куче. Нямаше вид на помияр, а на домашно, което май е било натирено от стопаните. Със сигурност не беше обаче домашно, тъй като липсваше каквато и да е каишка. Видът му обаче бе доста добър и охранен. Пък може да е било и някое "блоково", знам ли?
Резултатите за мен обаче бяха направо трагични. Кучето ми се хвърли към лицето и понеже беше едричко успя да ме захапе по носа и малко под него. Добре, че не си затвори челюстите, иначе щях да съм обезобразена. Отидохме с мъжа ми (още не бяхме женени) в първа градска за ваксина. И понеже им признах, че имам алергия към определен антибиотик, те се притесниха и ме пратиха за тест за алергии. Оказа се, че имам точно към противобясната ваксина. Е да обаче, когато ухапването е в горната част на тялото и особено по глава, ваксината е задължителна - можело да се засегне мозъка и т.н. А в онези години ваксината се слагаше в 21 приема с инжекции около пъпа. Та всеки ден в продължение на 21 дни ходех там, биеха ми инжекциите, викаха лекар, който да следи какво ще ми се случи в продължение на половин час, след което си се прибирах. Реакцията от ваксината бе, че целият ми корем посиня, стана на твърди възли, а аз започнах скоростно да качвам килограми  без да съм променила с нищо хранителните си навици. И така от обичайните си 47 кила скокнах на 75, които така и не успях да сваля. Нито диети, нито лечебни програми на ендокринолози помогнаха. Така съм си и до днес и това страшно ми тежи. Не само, защото преди външният ми вид бе един, а защото са си килца, които вече натежат осезаемо.
Това ме направи категоричен противник на помиярите и домашните любимци, които са пуснати да тичат на воля из градинките, където би трябвало да бъдат децата. А иначе обичам кучетата и дори смятам да подаря куче на дъщеря си, когато стане достатъчно голяма, за да може да го извежда сама.

# 13
  • Мнения: X
Да, това лято - бях бременна в 5 месец и на гости на родителите ми в БГ . Скочи ми една голяма немска овчарка, без да я закачам. Дори не я бях забелязала, въпреки че се оглеждах търсейки сина си и свекърва ми, зачезнали нанякъде. Не ме нахапа, благодарение на това че се разпищях много силно и явно я уплаших. После се оказа че това куче го хранят от съседния блок, но е много агресивно, в последствие ухапа 2-3 човека и го вързаха.
Аз страшно се уплаших, после треперих часове и оттогава ми остана някакъв страх към всякакви кучета.

Мнението ми за проблема с бездомните кучета е особено крайно и не бих искала да го споделям.

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Леле хора....ужас  Sad

# 15
  • Мнения: 2 356
  Нападана съм няколко пъти - и от домашни кучета, и от улични. Продължавам да обичам кучета, но не така безрезервно както преди.

# 16
  • Мнения: 3 251
Аз - не,но малкият ми син-снощи. Като разказах на мъжа-побесня/той е нападан от домашен любимец/,ако беше там-не знам какво можеше да стане?!

# 17
  • Мнения: 14 654
нападало ме е, сестрте ми също са нападани, но не сме хапани (ако не броим разкъсания анцунг на сестра ми, добре че беше кльощава и долнището и се вееше около краката)
един пудел ухапа детето ми по пръста, за щастие съвсем леко, но сега има страх от кучета

# 18
  • София
  • Мнения: 1 621
Да, баща ми и то преди месец. Някакъв ротвайлер (при това със собственика си) както си тичал, баща ми минава покрай тях, кучето му се метнало и го ухапало по ръката. Shocked Sick
Слава Богу не е сериозно, но е ужасно.

# 19
  • Мнения: 1 616
Отговорих с "Не", макар че един помияр се опита да ме нападне. Прибирах се късно вечер сама, вървях по тротоара, а точно до бордюра стоеше куче. Видях го, че прикляка в готовност да ми се нахвърли, и ръмжеше злобно-заплашително. Без да спирам, минах спокойно край него, като с равен, заплашителен тон му казах да не смее да ми се хвърля. Не знам дали ме разбра или нещо друго, но песът просто се отдръпна и замина в друга посока. По принцип съм установила, че кучетата надушват страха на хората, затова се старая да не губя самообладание и да не се паникьосвам. Говоря им като на хора и те като че ли разбират думите ми. Страшно обичам животинки - и породисти, и улични, но винаги се отнасям с необходимия респект! Никога не си позволявам да се закачам или глезя с непознато животно. Не се е случвало и те да са агресивни към мен, но явно съм късметлийка. Съчувствам на всички, които са преживели нападение от куче - мога само да гадая колко е ужасно!
Сигурно ще прозвучи идиотски, но някой може ли да ми обясни подробно каква първа помощ трябва да се окаже на човек, пострадал от ухапване от куче? Какви ваксини?

# 20
  • Мнения: 3 116
Хапана съм от домашно куче и съм нападана от глутница от 3-4 кучета, които ги отглеждаха съседите от входа  Sick Тогава се разминах без ухапване, благодарение на баба, която хвана една тояга и започна да ги гони (благодаря бабо)  Hug
Мъжа ми е нападан от глутница, но пък той си носеше един наистина голям нож и като ги погнал с ножа избягали  Thinking

Надявам се да не нападнат детенцето ми, тя много ги обича и все ходи след тях и вика "бау-бау"  Crazy

# 21
  • Мнения: 3 271
Да, като бременна
и после няколко пъти на разходка сама с 2 малки деца...

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да, глутница бездомни кучета в малките часове в парка на Студ. град (сега там има автокъща). Ужасът, който изпитах е неописуем, не усещах болката от ухапване в този момент. Полицейска кола чула писъците ми и ме спасиха; застреляха някое и друго куче. От тогава имам страх от помияри.

# 23
  • Мнения: 221
мен ме нападна като бях малка, но сега не ме е страх от кучетата-само от бездомните, ако нещо ми се зъбят или лаят

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 576
Аз съм от хората, които обичат кучетата. Въпреки това ме е хапало куче и то докато го галих, познавахме се с него. Майка ми също беше хапана от кучета, дворни които ги оставят да си скитат из квартала. Нямам нищо против животните, но когато си знаеш че кучето ти е агресивно и напада е задължително да го водиш на каишка и с намордник. Има си породи, които в нормалните държави са забранени, а тук си ги отглеждаме и разхождаме на воля.

# 25
  • София
  • Мнения: 104
И аз обичам страшно много кучета, но в същото време ме е и много страх от тях.
Един ден се прибирах към къщи и видях, че едно  куче на нашата улица, за което знаех, че се спуска по минаващите ме гледа.  И вървя си аз към него и единственото, което ми доийде на ум е да му откъсна от баничката ми, че да му хвърля и да не ме закача. То тръгна към мене вече подушило храната завъртя опашка, хвърлих му залъка, то го изяде и в следващия момент започна да се спуска с оголени зъби  към мене. Аз се разпищях и започнах да отстъпвам назад към пътя и заднишком стигнах до средата на платното ревяща и пищяща. Започнаха да спират колите и стана колона от двете страни и всички стоят и гледат аз как се треса по средата на шосето, най сетне един мъж излезе и подгони кучето...едвам се прибрах в къщи.
Въпреки че не ме ухапа ужаса беше неописуем. През цялото време тази която храни кучето стоеше от вътрешната страна на врата си и ме гледаше безмълвно и нищо не каза и не направи през цялото време, а аз и крещях да ми помогне и да укроти кучето...
Иначе майка ми , леля ми и единия ми братовчед са хапани все от бездомни кучета на нашата улица...

# 26
  • София
  • Мнения: 7 099
Ухапа ме бездомно куче, което познавах от години. Спеше пред блока ни. Един ден, когато минавах покрай него, то си лежеше, даже помаха с опашка, в момента, в който му обърнах гръб ме захапа отзад за прасеца - ад, шиха ме в Пирогов, инжекции, ужас.

# 27
  • Мнения: 9 990
Да, нападана съм-както от домашно, така и от улично.Нееднократно, също така докато бях бременна.Страх все още не изпитвам, изпитвам гняв към определен вид хора, които трябва да си свършат работата...а не я вършат и прибират парите, отпуснати за справяне с проблема с уличните кучета.

# 28
  • Мнения: 7 640
да, два пъти са ме хапали помияри и то без да ги предизвиквам
Ужасно е гадно

# 29
  • Мнения: 431
Веднъж ме ухапа бездомно куче - без да съм го провокирала. Нападна ме в гръб и ме захапа за бедрото.

Това не промени отношението ми към кучетата, обичам ги, не изпитвам страх.

# 30
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
още не гласували има ли?

# 31
  • Варна
  • Мнения: 567
Мен ме нахапаха три помияра в Студентски град.  Вървях покрай един блок, и изведнъж изскочиха от едни храст и ме нападнаха в гръб.Аз изобщо не подозирах, че там има кучета, не ме е било страх, не съм ги предизвиквала.  Ужасът е неописуем, целият ми десен крак отзад беше изпохапан. Оттогава изпитвам голям страх от кучета  Cry

# 32
  • Мнения: 361
да два пъти като малка и определено имам страх от кучета

# 33
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мен ме нахапаха три помияра в Студентски град.  Вървях покрай един блок, и изведнъж изскочиха от едни храст и ме нападнаха в гръб.Аз изобщо не подозирах, че там има кучета, не ме е било страх, не съм ги предизвиквала.  Ужасът е неописуем, целият ми десен крак отзад беше изпохапан. Оттогава изпитвам голям страх от кучета  Cry
Историята ти е много подобна на моята- храсти в Ст. гр., неочаквано нападение, изпохапан десен крак... Само че при мен случката беше в 3 ч. през нощта.

И аз обичам кучетата, и животните въобще. Но изживеният ужас ще ми държи влага цял живот, такова нещо не се забравя никога.

# 34
  • Мнения: 0
Да,бездомни бяха пет броя.Бях със дълго палто,започнаха да дърпат палтото.Скъсаха го,но добре,че беше то,след няколко часа
целите ми крака бяха в синини.

# 35
  • Мнения: 5 468
Мен - не, но сестра ми я ръфна едно псе миналата година. Вечерта се прибира по тъмно и едно тръгва след нея. Кротко си вървяло, докато й скочило отзад на крака и я ухапало. Беше й скъсало дънките и й остави 2 зъба за спомен. Ходила да й бият инжекция...
Всички улични песове трябва да изчезнат по някакъв начин.

# 36
  • Мнения: 6 315
Не веднъж въпреки че много ги обичам и се разбирам с тях. Два пъти съм хапана от домашни (нямаше последици слава богу) и 2 пъти съм нападана, но без успех пак от домашни. Едното нещо май се побърка... и аз не знам. Много го обичах, познаваше ме добре, но изведнъж реши че трябва да ме яде и ми се хвърли...

# 37
  • на село
  • Мнения: 3 965
Не, не са ме нападали. Слава богу  Praynig!

# 38
  • Мнения: 7 640
още не гласували има ли?

какво ще правиш с резултатите  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 393
Мен ме нахапаха три помияра в Студентски град.  Вървях покрай един блок, и изведнъж изскочиха от едни храст и ме нападнаха в гръб.Аз изобщо не подозирах, че там има кучета, не ме е било страх, не съм ги предизвиквала.  Ужасът е неописуем, целият ми десен крак отзад беше изпохапан. Оттогава изпитвам голям страх от кучета  Cry
Историята ти е много подобна на моята- храсти в Ст. гр., неочаквано нападение, изпохапан десен крак... Само че при мен случката беше в 3 ч. през нощта.

И аз обичам кучетата, и животните въобще. Но изживеният ужас ще ми държи влага цял живот, такова нещо не се забравя никога.
Същото и при мен. Само че не в Ст. град, а в Диана бад. Наистина е неописуем ужас, въобще не опира до болката от ухапаното, камо ли пък до скъсаните дънки. Но това да се бориш в буквалния смисъл с три озъбени освирепели песа, които скачат един през друг в/у теб ръмжейки и да не знаеш как да ги спреш или къде и как да избягаш и да се скриеш...на никого не го пожелавам, наистина.  Cry

Обичам кучета и винаги съм ги обичала, но откакто преживях този кошмар (преди повече от 10 год.) се страхувам от тях.

# 40
  • Мнения: 81
Да. Бях в края на шестия месец и няколко помияра ме нападнаха.Мъжът ми успя да ги разрита, но през нощта получих контракции и 1 месец лежах за задържане. От тогава съм малко крайна в отношението си към бездомните кучета #2gunfire  animal037

# 41
  • Мнения: 239
Като малък ме нападна и ме ухапа. Тогава ме беше страх и намерих начин да го отровя. Родителите ми разбраха и ми се караха. Баща ми беше най-разтревожен и ме наричаше 'лукав'. Подозирам, че ме смяташе за страхливец. След това му се доказах като убих едно куче от упор с прашка, а по-късно за малко и с фунийка. Имах хубаво детство.

# 42
  • Мнения: 1 959
Да веднъж и то точно вечерта преди рождения ми ден/улично куче/тогава да съм била на 14-15 вече не ме е страх от кучета дайе си имам мое куче.

# 43
  • Мнения: 75
Първо домашно куче -сетер ,нападна майка ми ,когато се разцелуваха на вратата с домакинята (ревност ли ,що ли ) newsm78
На мен ми скочи гаден помияр в градинката до блока на гаджето ми ,явно ме надуши ,че не съм от този район  Sunglasses,съвестен гражданин ми помогна да се спася от гадното псе . Close

Сетер да нападне човек?!?  #Crazy Не мога да повярвам! Това са най-добродушните кучета и могат да скочат на човек само за да го разцелуват!  Joy Аз 14 години си гледах такъв и все се шегувахме в къщи че ако докато ни няма дойде крадец, кучо сам ще му отвори вратата, ще го посрещне с махане на опашка и ще го разведе из къщи да му покаже къде какво има  Joy

# 44
  • Мнения: 5 140
Да само мен.
Аз самата имам куче и много го пазя когато го разхождам, защото хората се плашат от вида му, а той по принцип е лигльо и е дружелюбен, но те това не могат да знаят.
Гадно ми беше когато ме ухапа кучето, по скоро ме уплаши.
Не беше нещо кой знае какво, но е достатъчно да се страхувам към някои улични кучета.

# 45
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Да, веднъж, бях някъде девети клас. Бях ходила до баба ми с една моя приятелка и от една врата изскочи едно псе порода улична превъзходна. Вървим си ние с нея и си приказваме, псето ходи до нас и си лае, обаче ние не му обръщаме внимание. Не ни беше страх дори. И изведнъж, без ни най-малко да очаквам, кучето ме захапа за крака. Приятелката ми се развика и то, изглежда, се уплаши и изчезна.  Добре, че бях с дънки, не успя да ги скъса, обаче бая време си носех синка на крака. После чух, че го били застреляли, защото било изпохапало доста хора. С кучетата винаги си имам едно наум.

# 46
  • Мнения: 4 629
Да и аз и сестра ми, и майка ми сме нападани и хапани от кучета  #Cussing out

# 47
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Да, веднъж, когато бях още ученичка ме бяха наобиколили около 7-8 кучета. Тъкмо бях започнала да се панирам и дойде една моя съученичка и те се разкараха. тази зима три кучета нападнаха и свекърва ми. Слава Богу и тя се отърва без ухапване, но не беше на себе и като се прибра. #Cussing out

# 48
Не ме е хапало, сигурно боли!

# 49
  • Мнения: 667
От болонката на приятели на майка ми и баща ми преди години. Били ни на гости с кучето си, прибирам се и то скочи изненадващо /аз не бях влязла още и не бях разбрала, че у дома има куче/ върху краката ми  и ме гризна. Собствениците си защитиха кучето, че не било виновно, а като малко било крадено, за това така ме нападнало. И даже бяха горди едва ли не, че напада непознати - един вид интелект показва кученцето им.
И съпруга ми, пак от болонка на някаква бабичка пред блока на един приятел.  Захапа го отзад на прасеца.

Много е неприятно с бездомните кучета, но и с домашните положението е ужасно. Какви са тия хора?
Прочетох и случая на Нина с детенцето й, ужасно е. Гледам и резултатите от гласуването от анкетата - в полза на нападнатите.  Може би е крайно време да се вземат мерки да не съжителстваме по принуда с бездомни и чужди кучета. А да има места и за нас и за кучетата.

# 50
  • Мнения: 6 999
ами не знам дали е нападение или аз го издразних, не помня вече - само веднъж, бях пети клас и беше кучето на съседа, нещо му казах то ми скочи, показа ми едни огромни зъби и така ме излая,че се разтреперах и се разплаках...Не знам дали се брои, ама от тогава не обичам кучета Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 695
преди години когато се разминавах с един човек чиито пекинез вървеше до него,кучето ме захапа за крака без да съм го провокирала по какъвто и да е начин

# 52
  • Мнения: 2 961
Да,преди няколко години докато карах колело в Морската градина ме подгони глутница бездомни кучета.Точно изкачвах един баир и те изкочиха от една изоставена къща край алеята.При всеки мой опит да завъртя по-силно педалите те се настървяваха.Изпитах неописуем ужас-озъбени кучета от двете ми страни.За мое "щастие" успя да ме докопа само едно и да ме ухапе по крака-по долната част на бедрото.После болници,превръзки и ...до ден днешен страх от кучета.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Да, нападана съм два пъти. Имам цели два белега от домашно куче, което не хапе  Twisted Evil , чифт съдрани дънки и не помня още какво.
Брат ми също е хапан.

# 54
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не, нито мен, нито членовете на семейството ми, не съм чувала и за роднините ми. Без да защитавам кучетата и стопаните им, но кучетата усещат, когато те е страх от тях или когато ги мразиш. възпитавам децата си да не се страхуват от кучета, не ги плаша с: Ей сега ще дойде кучето!", но и съм им казвала да не пипат чужди или бездомни кучета. Това с неоснователните заплахи има голямо въздействие за страха на малките деца. Познавам много хора, които си плашат децата с кучето, а после се чудят, защо децата им пищят дори когато видят пинчер примерно.

# 55
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не, никога, но ме е страх, че може да се случи такова нещо.

# 56
  • софия
  • Мнения: 376
не и дано да не ми се случва,защото много ме е страх

# 57
  • Мнения: 1 849
lina d, все си мислех, че моето агънце е единствено във форума (което не е логично, разбира се) Wink  Laughing

Редовно си ме нападат кучета още от студентските години.
Офиса на студентския ни клуб беше в сградите на БАН и там си отглеждат цели глудници, една зима ми скочи една такава, добре, че ходя много навлечена в тази част от годината, едан жена отиваше да ги храни. Всяко си дърпаше от където му падне, доста се уплаших и започнах да се моля, в един момен те се отдръпнаха настрани и ме пуснаха да си тръгна без дори да ме последват. По късно разказвайки това на мой колега той повярва в Бога.
Доста често ме нападат но никога не ме хапят, просто заставам срещу тях, гледам ги в очите и се моля и те стоят настрани. Е това не означава, че не се стряскам като ги видя, но не ме е страх.
Последното нападение беше миналата седмица в Орландовци....

Абе не ги обичам тези животни нищо, че съм еколог...

# 58
  • Мнения: 2 040
Мен 2 пъти ми се случи, като първия път към мен се хвърлиха 2 кучета, аз едното успях с все сила да го ритна (някоя защитничка сега ще ми извади очите  Laughing), но другото ми направи дълбока рано на коляното .. и добре че до пътя има нанадолнище и поляна, та като паднах се въргалях по наклона, а те не посмяха да слязат на поляната, иначе както си лежах и нямах сила да стана от болка и ужас, можеха да ме разкъсат .. И това ми се случи от комшийските кучета, покрай които минавах всеки ден по n пъти, но женското беше разгонено и сигурно затова .. въобще не ме познаха ..

# 59
  • Мнения: 17
Да, голяма гадост беше, даже не разбрах кое от всички безпризорни (и призорни Simple Smile ) пред блока ни беше, защото тичах, а всичките хукнаха след мен... Бях забравила нещо, тичах и без да се усетя... хап! Ама понеже този ден трябваше да замина за Търново, даже не отидох да ми бият инжекция, чак на другия ден... Да чукна на дърво, добре, че не е било бясно или болно, гадинката му с гадинка! А JPто ми вика : ”Ти го следи дали ще се разпеняви”- ами като не го знам кое беше точно  Joy . Е, нищо ми няма, слава Богу Simple Smile

# 60
  • Мнения: 13 512
Мен-не, но сина ми и дъщеря ми -да. Синът ми от домашно- на съседите овчарката,но той беше виновен, защото играеше баскетбол на  двора , тя е бил зад него и той е скочил и я е настъпил, при което тя го захапа за гърба и го раздра- има 6-7 шева. А дъщеря ми карае колело и улично куче  я захапа за крака...беше оглозгана до кокал.

# 61
не съм нападана, но моето куче често напада и затова след втория случай вече го развеждам из града само с намордник.

# 62
  • Learn to fly. Fly away.
  • Мнения: 284
Мдааа, като бях на 13 ме нападна едно свирепо куче и се опита да ми откъсне пръстите на дясната ръка докато го галех по муцуната  Shocked Спасиха ме многото пръстени, с които се бях накичила и това че стопанина му се оказа наблизо, голям бой го би докато ме пусне. За мен остана стреса. И досега, като видя куче, нещо ме стяга под лъжичката.

Общи условия

Активация на акаунт