Свекърва

  • 3 138
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Свекърва ми и зълва ми са като дупе и гащи.
Зълва ми има дете на 7 години а моето е на 1 година.Но от сега виждам че делят децата.
Моя се опита да говори с тях но нещата така и не се оправиха и само отричаха това да е вярно.
Какво бихте ме посъветвали.
Благодаря!!!

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 06:34 от Tedi_

# 1
  • Мнения: 9 429
Бих те посъветвала да ги оставиш да си бъдат като дупе и гащи. Не си занимавай с тях, само ще си съсипеш нервите. Вървяла съм по твоя път и от опит ти го казвам.

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 07:05 от Кристал

# 2
  • Мнения: 6 622
Да не се буташ при тях и да не буташ детето си там.

# 3
  • Мнения: 8 214
Не се бутай там щом не ти е приятно.
Това са майка и дъщеря,  нали?
Естеатвено, че ще са дупе и гащи. Аз по-силна връзка май не съм срещала в живота.
Разбира се, че децата ще ги делят. Едното е човек и се гледа лесно. Другото е бебе и има нужда от много повече грижи.

# 4
  • Мнения: 17
Не се бутай там щом не ти е приятно.
Това са майка и дъщеря,  нали?
Естеатвено, че ще са дупе и гащи. Аз по-силна връзка май не съм срещала в живота.
Разбира се, че децата ще ги делят. Едното е човек и се гледа лесно. Другото е бебе и има нужда от много повече грижи.

Разбира се че по вълна връзка от майка и дъщеря няма но те даже не се обаждат да питат как е малкия.
С едното внуче излязоха за 1 юни с другото не.
Не се обадиха даже. Разбирам че за малкия трябват повече грижи но не мисля че е правилно с едното да се виждат почти всеки ден а другото може би един път в седмицата най-често.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 369
Аз, честно казано, не разбирам защо се буташ?
Твойта ситуация е за радост, не за нерви. 😃

# 6
  • Мнения: 4 411
Детето ти е малко. Нормално е да очакваш в момента всички да са впечатлени от него и да искат постоянно да са с него. Колкото по-бързо приемеш ситуацията, толкова по-добре за теб. Като не искат, много важно. Спри да се тормозиш и си гледайте детето. Няма смисъл. Ще се изяждаш от мъка, че бабата не иска да има контакт с внучето и само на себе си ще вредиш, евентуално и на твоите отношения с мъжа ти. Бабата ще си живее живота и няма да й пука нито за теб, нито за това как се чувстваш. Ако тя няма нужда да има контакт с детето, много важно. На детето нито ще му навреди, нито нищо, повярвай ми.

# 7
  • Мнения: 17
Аз, честно казано, не разбирам защо се буташ?
Твойта ситуация е за радост, не за нерви. 😃
Детето ти е малко. Нормално е да очакваш в момента всички да са впечатлени от него и да искат постоянно да са с него. Колкото по-бързо приемеш ситуацията, толкова по-добре за теб. Като не искат, много важно. Спри да се тормозиш и си гледайте детето. Няма смисъл. Ще се изяждаш от мъка, че бабата не иска да има контакт с внучето и само на себе си ще вредиш, евентуално и на твоите отношения с мъжа ти. Бабата ще си живее живота и няма да й пука нито за теб, нито за това как се чувстваш. Ако тя няма нужда да има контакт с детето, много важно. На детето нито ще му навреди, нито нищо, повярвай ми.

Просто явно помня аз като бях по малка като ме деляха с братовчедите ми и бях много тъжна и ми е останало това в главата и сега си мисля че като порасне и види такова отношение от тях и той ще е тъжен.
Може би аз греша.
Благодаря на всички!!

# 8
  • Мнения: 6 622
Аз, честно казано, не разбирам защо се буташ?
Твойта ситуация е за радост, не за нерви. 😃
Точно и аз това идвах да напиша. То си е за радост свеки да не те закача. Ако само мрънкаше да взема детето и ти даваше тон как да го гледаш, по-добре ли щеше да е?
Моята свеки пък изобщо не е виждала внучето си. Вече е на близо година и половина. Не го е и търсила. Не съм се трогнала.

# 9
  • Мнения: 4 411
Теди, ето ти имаш спомени. При теб е трябвало просто да не те пращат при баба/дядо, които те делят. Не прави същото с детето си. Да кажем, че принудиш бабата да го взема на гости. Детето ти ще вижда същото отношение, което и ти си виждала. Така ок ли ще си? Не мисля.
Аз не съм била делено дете. Обаче дъщеря ми е. Вижда баба си два-три пъти в годината, не ходи при нея сама без нас. Покрай корона вируса се наложи баба й да стои около месец у нас - голям зор беше и голямо мрънкане от нейна страна. Малко се разсърдих, че си тръгна, когато все още имах нужда от нея, но май това беше най-добрия вариант. Определено малката не страда, че няма контакт с баба си. Свекърва ми за пред хората мрънка, че как не я виждала и дрън дрън и толкова.

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
От теб зависи като порастне как ще възприеме ситуацията.
Моето дете също е пренебрегвано, но и то не бръсне много неглижиращата баба, държи се дистанцирано с нея и отказва да стои сам при нея.
За Коледа получи подаръци от нея, но за бебето нямаше. Ми камъните са в нейната градина, не в моята....

# 11
  • Варна
  • Мнения: 36 580
Болно ти е за отношението й или те дразни, че не иска да гледа това внуче както гледа другото? Има тънка разлика, но е съществена. На мен ми намирисва на второто.

Последна редакция: пт, 26 юни 2020, 08:30 от HighSpeed

# 12
  • Мнения: 2 039
Отвратително е да се делят родни внуци,но нищо не можеш да направиш.Прочети темата "С какво ни дразнят свекървите" и ще се успокоиш.Ако пък наистина имаш нужда от помощ,накарай мъжа си да говори с майка си.Ползвай помощ само за конкретен случай и за малко,така хем бабата ще свикне с бебето,хем няма да се бърка много.

# 13
  • София
  • Мнения: 24 839
Разбира се че по вълна връзка от майка и дъщеря няма но те даже не се обаждат да питат как е малкия.
С едното внуче излязоха за 1 юни с другото не.
Не се обадиха даже. Разбирам че за малкия трябват повече грижи но не мисля че е правилно с едното да се виждат почти всеки ден а другото може би един път в седмицата най-често.

Веднъж в седмицата да се обадят и да видят бебе на 1 година, е напълно нормално.
А, от какъв зор да го изведат за 1 юни, като нито ще разбере защо го извеждат, нито ще отчете, че баба му тика количката?
С порастването ще става по- интересно и ще почнат да си контактууват.
Не си намирай причини да се ядосваш там, където ги няма.

# 14
  • Мнения: 18 871
Да бе, на първи юни ще изведат едногодишно. Как си представяш да се оправят с бебе и още едно дете? Особено пък, ако както излиза, те не са го гледали и реално не му знаят рутината. Айде, ще му сменят памперса, но моето е на тази възраст и е много зле с яденето. Аз реално гледам да не излизам с него за повече от 2-3 часа, че да може да го нахраня, щото не знам дали ще яде това, което съм му приготвила, или трябва нещо друго да му дам, та белким яде. Едногодишното няма да разбере нищо от празника, ама и 7-годишното няма да усети нищо, като се разбързат да се прибират заради бебето.

Другото, което е. Хората се привързват повече към децата, които виждат по-често. При мен така се стекоха нещата, че майка ми броени пъти е виждала бебето, другата баба веднъж седмично го вижда и все има, обективно, някаква друга работа за вършене, защото аз нямам време да градинарства с бебето. През седмицата гледа друго внуче, което не ходи на градина. За сметка на това прадядото я вижда често и най-много милее за нея от всички правнучета.

Общи условия

Активация на акаунт