Нямам вече чувства към мъжа ми

  • 8 267
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 240
Това наистина работи, аз преди като заставах пред дилеми много често си пишех на лист + ве и - си и това ми помагаше да взема решение, но момента е важен, защото ако си ядосана ще виждаш само лошите неща у него...т.е. успокой се и помисли  newsm78

И все пак живота е кратък, та не отлагай да го вземеш в твои ръце!

# 31
  • Мнения: 1 849
Защо не си спомниш защо се влюби в него? Той ако си е "тромав" в романтиката си е бил такъв и преди...
Мисли за неговите добри страни. Идеални хора няма, а ти не си, нали?

# 32
  • Мнения: 193
 Ако тази ситуация е от дълго време, може би нещата няма да се променят. Говорили ли сте, той какво мисли?

# 33
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
А ти питала ли си се, дали ТИ си жената на мечтите му? Rolling Eyes

Взе ми думата от устата Wink
Като свалим розовите очила понякога изненадата може да е неприятна. ConfusedДали пък и преди не си е бил такъв?

# 34
  • София
  • Мнения: 18 679
Според мен трябва да изчакаш още известно време, ако е просто тъп период - нещата ще се оправят от само себе си. Ако не, а държиш да дадеш шанс, трябва да поговорите. Кажи му как се чувстваш, обясни му, че те губи. Ако му пука, ще се задейства най-сетне.Ако не - значи си е такъв и оправия няма SadИ тук ще трябва да решиш - заслужава ли си да търпиш монотонността на отношенията ви или ще рискуваш спокойствието и сигурността за любов, която обаче може и да не се появи все пак Confused
Това, което е най-хубавата новина е, че дори и в последния случай да избереш монотонността, след време любовта може съвсем изненадващо да се завърне. Животът е шарен Crazy Понякога видимо лошото се оказва късмет, а хубавото - шут в задника. Никой не знае...

# 35
  • Мнения: 811
Според мен трябва да изчакаш още известно време, ако е просто тъп период - нещата ще се оправят от само себе си. Ако не, а държиш да дадеш шанс, трябва да поговорите. Кажи му как се чувстваш, обясни му, че те губи. Ако му пука, ще се задейства най-сетне.Ако не - значи си е такъв и оправия няма SadИ тук ще трябва да решиш - заслужава ли си да търпиш монотонността на отношенията ви или ще рискуваш спокойствието и сигурността за любов, която обаче може и да не се появи все пак Confused
Това, което е най-хубавата новина е, че дори и в последния случай да избереш монотонността, след време любовта може съвсем изненадващо да се завърне. Животът е шарен Crazy Понякога видимо лошото се оказва късмет, а хубавото - шут в задника. Никой не знае...

Много точно казано!!!

# 36
  • Мнения: 494
А ти питала ли си се, дали ТИ си жената на мечтите му? Rolling Eyes

Хайде почнаха пак да нападат момичето .Както вече бях казала, опитваме се да споделяме ,а едва ли не ставаме обект на подигравки .

Напълно подкрепям авторката ,защото аз съм в подобно положение и знам че този начин на живот ме задушава и побърква.




Таня, никой никого не напада. Прочети какво е написала - това не бил мъжа на мечтите й, той нищо не правел, той трябвало да осигурява забавленията и разнообразието - ами не става така! Тези неща се правят заедно, никой не е длъжен да ти разнообразява живота. Изискват се усилия и от двете страни, не може все другия да е длъжен. Naughty


Може и да си права ,но все пак сме нежната половина на света и се нуждаем от повече внимание .Естествено, че всичко изисква взаимност, но имам чувство че сме заобградени от дебили,  които се нуждаят от маминките си и повечето виждат в нас точно тях. smile3516

# 37
  • Мнения: 13 512
Не е моментно състояние и няма да отмине току-така. Късай и бягай надалеч- не си уби времето с него. Докато си с него, няма и да можеш да срещнеш друг,дори и да искаш,затова по-добре си тръгни и потърси късмета си на друго място. Знам го от опит.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 381
   Здравейте и от мен!!! Добър ден желая на всички клюмнали нослета!!
Истината е че любовта съществува в много форми, понякога хората около нас започват да ни обичат просто по различен начин..Не мисля, че в описаната ситуация мъжът е загърбил чувствата си към жената. Може би има нужда от време за нещо - и аз не знам какво. А пък и жената се отказва твърде лесно т.е се предава. Мами или не трябва да се борим, да сме търпеливи. Е, не говоря за търпение на насилие, грозни сцени, изневери..
   Авторката на публикацията не може да иска да "ремонтира" един мъж от неромантичен в романтичен, би трябвало да го е усетила още в началото, че е по-тромав в това отношение. Но и тези мъже имат свои положителни страни - кой е добричък, тих, кой - сръчко в къщата и пр. Нека авторката да изброи за себе си всички положителни и отрицателни черти, и после да тегли голямата черта....[/color] Naughty

Нещата, които смятам за по-важни ги болдирах.
Поговори с мъжа си, обсъдете какво куца в отношенията ви, без да го нападаш и да му казваш, че той е винавен за всичко. Играй с открити карти обаче. Помисли дали и ти не бъркаш някъде, не знам. Обсъдете сериозно възпитанието на детето ви, защото различният подход и това, че от той го глези, ще страдате и двамата родители след време.
Върни се назад и си помисли защо си се влюбила и защо си се омъжила за него.
Много двойки имат кризи. Преди 2 месеца и аз писъх плюсове и минуси за пирятеля ми в две колони. Минусите излязоха с 1 повече, като един от тях е пушенето ... В крайна сметка осъзнах, че може и да не е романтичен и да е тромав, но ме обича и ме подкрепя в един от най-трудните ми периоди, какъвто е сегашният за мен.
Винаги правим някакъв компромис със себе си заради човека, с когото е. Помисли дали твоите компромиси си заслужават или не.


# 39
  • Мнения: 990
Само един съвет: не изневерявай на себе си твърде дълго. Може да се загубиш newsm45

Пожелавам ти много сили
И аз така мисля Peace! Може би не сте един за друг ! Всеки има право на щастие ,все пак живота е един и е кратък! Аз не искам да ти налагам мнение ,но ако се примириш  така само ще се измъчвате и двамата! може би трябва да поговорите и да видиш при него как стоят нещата ,той какво мисли и чувства! Може би е редно да опитате да спасите брака си ,да си дадете втори шанс!  Нали знаеш за двете половинки ,които образуват едно цяло........!  От сърце ти пожелавам да бъдеш   много силна за да успееш и да намериш щастието си ! Успех   bouquet

# 40
Любовта е химия и си има някакъв срок,но ако после премине в приятелство,родителство,взаимна подкрепа и уважение,бракът има шанс.Просто ти е хубаво и леко с този човек,ако и първоначалната тръпка на секса и романтиката да се е загубила.Разбира се,зависи от претенциите ти-за някои това е скучно и те постоянно търсят идеалната любов.Някои я намират,повечето-не.Не можеш вечно да останеш на 15.Нашата криза трая 2,6-3г.по причини,сходни с тези на авторката.И нали бях депресирана,започнах да идеализирам други мъже,колко щедри и роматнични са към дамите си,докато не видях какви задници са в действителност  Twisted EvilА за моята половинка последното определение категорично не важи.Изтрезнях,започнах да проявявам повече внимание към работата му,чувствата му,инициирах някои дребни развлечения-пътуване,срещи с приятели,като гледах да дам своя принос в приятното изкарване,а не само да чакам някой да ми прави веселото и пак се сплотихме като семейство с 2 деца.Сексът беше,и все още ми е проблем,но се старая да се отпусна,и мисля,че ще се получи  Simple SmileВсичко е и до шанс.Ако бях попаднала на някой принц  Grinning,може би нашето семейство нямаше да го има,но принцовете наоколо нещо взеха да се превръщат в крастави жаби,а на мене в блато не ми се живее.Познавам себе си добре-не съм по стреса и авантюрите,това също има значение.

# 41
  • Мнения: 7 471
Любовта е химия и си има някакъв срок,но ако после премине в приятелство,родителство,взаимна подкрепа и уважение,бракът има шанс.Просто ти е хубаво и леко с този човек,ако и първоначалната тръпка на секса и романтиката да се е загубила.Разбира се,зависи от претенциите ти-за някои това е скучно и те постоянно търсят идеалната любов.
     Зависи от много неща,но да се оправдаваш с това,че любовта е химия и има срок на годност си е просто глупост /да не кажа друга по-обидна дума/.Първоначалната тръпка изчезва като не знаеш как да си я съхраниш.Не може приятелството да измести любовта,родителството пък хич не става за тази работа.Какво  ??? ставаме родители и единствено децата ,а ние се търпим - пълна глупост,само ще си измъчим и децата.А идеалната любов може да я търси само глупак и никой друг.Какво значи "идеална любов" - всеки го разбира различно ,но във всички случаи не е само принца от приказките с пари,имоти и т.н.,че отгоре на всичкото атлет и красавец.
                   Миличка,май си гледала немските филмчета по БТВ дето каквото и да става хем взима наследството,хем ти гледа децата ,а и замък има с такива площи около ниго,че трудно ги обхождаш за месец,за морето или езерото няма да споменавам.Я,се върни на земята и помисли какво точно куца при вас и защо му роди дете,като не го понасяш.С какво те беше спечелил и с какво те губи?Ако чакаш оправданията да ти свършат работа  със сигурност няма да стане.Помисли и ти какво даваш във вашата връзка.Ако той е променен може и ти да си виновна за това ,то човек търпи претенции,търпи пък му писне.В една връзка НИКОГА не е виновен само единия. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 42
Благодаря ви, прочетох всичко сега, защото няколко дни нямах време да влизам. Благодаря ви наистина, че така присърце сте взели проблема ми. Явно е бил проблем и на някои от вас. Прекрасно е, че сте го преодолели.
Всъщност искам да кажа, че след поредното скарване преди няколко дни ние си казахме за пореден път, че се разделяме. Час по-късно той ми липсваше, а няколко часа по-късно и той самият ми звъня (макар че аз не вдигнах, той все пак звъня). Той е в командировка в момента и предстои да се видим утре. Мисля да му кажа, че искам да опитаме за последен път и в името на детето ни. И наистина този път да бъда по-внимателна, защото - признавам, и аз му се бях качила на главата напоследък. Освен че не искам секс, все съм в лошо настроение и все съм недоволна. Но според мен сексът е най-големият му проблем.. Абе въобще колко е заплетено. Деня преди да се разделим аз осъзнах, че искам да имаме здраво семейство и че искам да имам отново топлите и силни чувства, които имах навремето към него. Не зная обаче дали той е готов да си ме върне. Защото аз сега не съм заслепена от любов и имам нужда от неговите усилия. Готова съм срещу тях да положа от своя страна много усилия. Но не вярвам, че той е готов. Той обикновено трудно разбира, че е виновен в нещо... Как ще разбере вината си за това, че изпусна любовта ми и нищо не направи, за да ме задържи влюбена и щастлива с него... А съм толкова уморена във всеки смисъл на тази дума, че не зная ще имам ли търпение и сила да чакам дълго...

# 43
  • Мнения: 1 047
"В любовта се губи разсъдъка,а в брака се забелязва загубата"

# 44
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Да ти кажа случвало ми се е подобно нещо в живота, тъй като бях разочарована от мъжа до мен и не го допусках  да ме докосва, спяхме като брат и сестра. И така го загубих. Защото това са явно периоди от живота. ПОговори с него и му дай шанс , но ако наистина това те съсипва, напусни го. Животът предлага възможности. УСпех!

Общи условия

Активация на акаунт