Баница – как я правите?

  • 267 026
  • 447
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 406
аз правя баницата с прясно мляко:
1 пакет листи, 4 яйца, 300 гр прясно мляко, 4-5 с.л. олио, натрошено сирене
намачквам листите на хармоника и поръсвам със сиренето, най- отгоре застилам с гладък лист. нарязвам на парчета и поливам в прорезите със сгорещеното олио. заливам със смес от разбитите яйца и мляко, може и захар, за тези, които обичат

# 31
  • Мнения: 120
Една рецепта и от мен Simple Smile
Намазвам тавата с олио, и редя:ред кори (по 2-3 но не ги разстилам а ги намачквам) върху тях сирене и така докато свършат корите. Загрявам  докато започне почти да кипи, към 100мл олио, и го изсипвам върху нарязаната баница. Отгоре заливам с 3-4 яйца, кофичка кисело мляко (става и с половин) и една малка бутилка газирана вода. Пека на око като често слагам отгоре нещо да не загори. На мен специално ми е много лесна и винаги става бухнала  Peace

# 32
  • Мнения: 3 537
Аз я правя по една мързелива рецепта и винаги ми става супер.Бях гледала по тв-то тази рецепта.
Значи обърквам 1 коф.кисело мляко,3-4 яйца, сирене, олио на око, малко майонеза/когато имам/,1-2 щипки сода/или малко газирана вода/.Смачквам по 2 кори на топка и топвам хубаво в сместа да се напоят и нареждам топките в намаслена тавичка.Пече се.Това е,да ви е сладко Grinning

# 33
  • Мнения: 4 176
Мимис тази е подобна на моята рецепта.

# 34
  • Мнения: 245
Ето ти рецепта за баница, щом обичате - става страхотна


Разбърквате сиренето и кис. мляко. Взимате по 3 листа от корите(накуп), разстилате, мажете с олио и слагате от сместта.

Leo, вчера направих твоята баница и стана чудна.
Но имам въпроси.
Защо по три кори наведнъж взимаш, аз започнах така, но видях, че корите заникъде няма да ми стигнат и преминах на по 2 кори навднъж.
Така корите стигат за по-малка тава, отколкото иначе я правя.
Или вариант е може би да се използват 2 пакета кори?
Другият ми въпрос е точно на 8 парченца ли трябва да нареже кората, аз на моменти рязах на повече и стана малко неравна, но си мисля, че може и на повече парченца да се реже, ще стане малко по-ниска баницата, но тя и без това бухва:)
Иначе е супер, детето яде сутринат от нея, което означава, че е наистина сполучлива.
Благодаря за рецептата  bouquet

# 35
  • Мнения: 7 474
Laleto , можеш да ползваш и две корИ сместа стига) , можеш да режеш и на по-малко и на повече парчета (в зависимост от тавата) това не променя вкуса, въпросъте да са равни за да стане равна баницата(може на 10,  8, 6)  Laughing. Навивам по три листа, защото така я знам, но и с два  сигурно става същото-важен е принципа  Peace

# 36
  • Мнения: 245
Laleto , можеш да ползваш и две корИ сместа стига) , можеш да режеш и на по-малко и на повече парчета (в зависимост от тавата) това не променя вкуса, въпросъте да са равни за да стане равна баницата(може на 10,  8, 6)  Laughing. Навивам по три листа, защото така я знам, но и с два  сигурно става същото-важен е принципа  Peace

Ок, понеже когато навивам по три листа, едно пакетче кори изобщо няма да ми стигне, вече или ще купувам по две.
Но баницата е супер, още веднъж мерси:)
Майонеза - взех на Олинеза, не на Карси - лека майонеза, но стана супер.
За пръв път правя с майонеза баница, обаче съм приятно изненадана.

# 37
  • Мнения: 7 474
Радвам се, че ви е харесала Hug  А майонезата не се усеща като вкус, но прави корите много меки и нежни на вкус  Crazy

# 38
Здр, мами... ще може ли да ми дадете най-вкусната баница (от тези навити ) ,че на мама и се прияло ,а баба я няма вече  Sad и искам да я изненадам от тези домашните ,вкусните навити баници  Mr. Green но не от тези готовите кори ...ами с тесто я правеше и после се разстилаше  newsm78  [/color]

# 39
  • Мнения: 15 619
Здр, мами... ще може ли да ми дадете най-вкусната баница (от тези навити ) ,че на мама и се прияло ,а баба я няма вече  Sad и искам да я изненадам от тези домашните ,вкусните навити баници  Mr. Green но не от тези готовите кори ...ами с тесто я правеше и после се разстилаше  newsm78  [/color]
Дала съм моята рецепта в темата. В къщи много я харесват. Не е трудна за изпълнение. Дано да ти хареса.

# 40
  • Мнения: 1 052
Момичета, вчера направих една мега компилация от почти всички рецепти за баници, които докато четях предизвикаха в мен усилено лиготочене.
Направих я с кори Бела, 6 или 5 яйца, вече не си спомням, кисело мляко, сирене, и малко растителен кашкавал, бакпулвер, като това бе плънката. Залях я за разкош с още две яйца и малко газирана вода. Печенето стана при 180 градуса за около 15 мин. и после на 160. Извадих я малко преди да трябваше, опечена е, но я сложих по средата и отдолу няма коричка. Вдигна се много, но след като я извадих и покрих с кърпа се спихна. Въпросът ми е, така ли трябва, и да знам, че съм направила манджа с грозде, но пък е ужасно вкусна. Дайте съвети, аз давам снимки.


Дали пък не беше много плънката?

# 41
  • Мнения: 1 352
 Колкото и вкусна да е баницата, трябва да се изяде докато е топла, че после става на дърво и няма нищо общо с първоначалния си вкус.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 21 616
Колкото и вкусна да е баницата, трябва да се изяде докато е топла, че после става на дърво и няма нищо общо с първоначалния си вкус.
Ми мойта няма нищо общо с дърво и е вкусна и на следващия ден Simple Smile.

На freak_man  не мога да помогна с мнение ..аз не слагам набухвател никакъв,  разчитам само на яйцата Simple Smile и все пак ми се струва нормално да спадне ...и незнам ама защо и бакпулвер пък и газ. вода, да не би това- набухвателите да се окажат много, а не плънката Thinking newsm78 ....просто се чудя   ... ама много добре си ти изглежда баницата  bouquet

# 43
  • Мнения: 1 052
Мерси Морена, сложих от всичко за да се презастраховам, защото мама я прави по друг начин, и не ставаше така, пък мъжът ми много обича баница, но не и както я правех преди. Тази я одобри, и затова малко се престарах с набухвателите Joy

# 44
  • Мнения: 375
А моята любима баница е следната:

1 пакет кори
4 яйца
1 ч.ч. кисело мляко
1 ч.л. сода
1 ч.ч. брашно
200 г сирене
1/2 ч.ч. олио
 Всички продукти се объркват, на всяка кора се поставя от сместа и се навива на руло, мазнина не се слага на корите, защото има в сместа. Пече се, като стане готова още топла се наръсва със студена вода и се покрива с кърпа.

Общи условия

Активация на акаунт