Проблеми с Наркотиците

  • 4 429
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 17 407
Моите деца не са, но ти позволявам да знаеш по-добре от мен Wink
Добре запозната съм и с лечебните свойства на канабиса, в случай че решиш да отместиш фокуса натам Wink

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 15 553

OK. Mr. Green
Дали са, или не са, май нито аз, нито ти знаем със сигурност.

# 17
  • Мнения: 17 407
Темата не е нито за мен, нито за децата ми, кскто и не е подходяща разни маминки да се правят на широкоскроени, щото с главата в пясъка е най- яко.
ОК?

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
В темата всеки може да пише каквото си пожелае, стига да е по поставения въпрос. Точно ти да се изживяваш като коректив, при положение че 90% от мненията ти са пълен батак. Няма нужда, че е смешно. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 645
От тази тема това, което стана ясно със сигурност е само кой потребител пафка канабис и кой не Confused

# 20
  • Мнения: 1 999
За зависимият - не знам какво да те посъветвам. Но ти и баща ти съветвам да прочетете за съзависимостта. За да знаете какво да не правите. Самата аз съм съзависима и живота ми  доста объркан. Както и мислите ми.
  Не зарязвайте живота си в опити да помагате. Не помагайте на всяка цена. Пагубно е за близките.

# 21
  • Мнения: X
Докато сам не поиска да се спаси, нищо не може да се направи за съжаление, а дори и тогава... Битката е за цял живот. Освен да опитате да го измъкнете от онази среда, в друг град, училище, чужбина... И пак няма гаранция.

# 22
  • Мнения: 4
Значи , нз как му викат на този наркотик , но по нашия край е ‘’ котешка пикня ‘’ , четох доста за тези работи като наркотици и нз си какво , но неговите симптоми бият на наркотика Кристал Мет . Взима го вечер , защото излиза и се пребира по ранните часове , после дрънка разни глупости който нямат никакво значение с темите който говорим. Извърта нещата , очите са му винаги кристални като стъкло . След като го отпусне малко му се доспива ляга и може да спи по 20ч. което е нереално. След като се наспи , почва да мисли трезво , но глада си е глад и вечерта пак изчезва и същата работа.Ходеше на работа , но там от това нещо не работеше и го махнаха.

# 23
  • Мнения: 2 755
От къде има пари?

# 24
  • Мнения: 3 488
Уф, лошо.
Трябва да осъзнае, че има проблем, това е първата крачка.

# 25
  • Мнения: 1 925
Да, от къде взима пари за тези неща ? Кристалите са много коварно нещо и много изпиляват мозъка..

# 26
  • Мнения: 17 407
За зависимият - не знам какво да те посъветвам. Но ти и баща ти съветвам да прочетете за съзависимостта. За да знаете какво да не правите. Самата аз съм съзависима и живота ми  доста объркан. Както и мислите ми.
  Не зарязвайте живота си в опити да помагате. Не помагайте на всяка цена. Пагубно е за близките.

Всеки човек, потърсил помощ, има право на такава, но не всички попадат на точните хора. Близките, за да помагат, също имат нужда от помощ.
След като разбрахте каква е дрогата, това как променя отношението ви към случая?
Да се помага или да не се помага?

# 27
  • Мнения: 4
Незнем какво да правим това е проблема , просто понякога показва някакво надмощие което иска да покаже което е над нас , но няма как да стане , защото незнае какво говори . Този наркотик е много лош защото разяжда всеки организъм в тялото и със секи изминал път който се взима и дозата се увешичава и миже да е фатална. За парите той имаше , може би още има не знам финансите му , но взимаше едни прилични пари който повечете хора не взимат. Знае 3 езика , много е умен няма спор , но се събра в неподходяща компания която го развали . И затова искаме да му помогнеч независимо как за да може да продължи живпта си като нормален както си го познавах.

# 28
  • Мнения: 75
Незнем какво да правим това е проблема , просто понякога показва някакво надмощие което иска да покаже което е над нас , но няма как да стане , защото незнае какво говори . Този наркотик е много лош защото разяжда всеки организъм в тялото и със секи изминал път който се взима и дозата се увешичава и миже да е фатална. За парите той имаше , може би още има не знам финансите му , но взимаше едни прилични пари който повечете хора не взимат. Знае 3 езика , много е умен няма спор , но се събра в неподходяща компания която го развали . И затова искаме да му помогнеч независимо как за да може да продължи живпта си като нормален както си го познавах.
Мисля че най-добре ще е да смените средата. И както написах в предишния си пост, наблюдавайте го и се опитайте да намалите дозата, чрез ограничения.

# 29
  • Мнения: 1 107
И да го вземеш при теб в София, пак ще си намери такава среда, освен ако не го държиш много изкъсо. Ако имаш сили освен да работиш и почти всяка вечер да излизате. Да имаш своя компания, която често да купонясва. Един вид да му е добре и да не му се прибира.
Наркотик, като наркотик със сигурност има някаква зависимост, но не ми звучи като такъв, че ако не го набави да изпада в кризи и подобни.
Едно от важните неща е без караници и разправии, а възможно най-добронамерени и нормални разговори. Защо взимаш този наркотик? Той как те кара да се чувстваш? Какви са рисковете от него (като се правиш, че нямаш идея, просто проверка дали той знае за тях)? Заслужава ли си всичко това....
Понеже е работил, на добра заплата, изглежда не е пубертет, та в нормален разговор също да се попита дали не мисли, че няма да си намери хубава работа и тнт. Какви са му плановете за в бъдеще...
Ти самият (автора) имаш ли идея как се е стигнало до тук? Казваш нова лоша компания. Но не винаги всичко е в другите, най-лесно е да се обвини компанията, но тя ако не му е харесвала, никой нормален човек не би стоял в нея. За мен, по-скоро той е търсил подобна компания, отколкото те точно него. Не ми се вярва някой на сила да го кара да си купува и да ползва и тнт. Негов личен избор. Според него е прав във всичко и сигурно за себе си има доста добро обяснение кое, защо прави.
Та, имало ли е нещо, заради което той да потърси тази компания?
Не се е чувствал добре в предната, раздяла с много голямата му любов по нейно желание, или пък същата с която са били разделени вече е с друг, омъжена.... Дали неговоте приятели не са вече семейни и за това да няма своя среда. Не споменаваш майка ви, дали е починала на скоро и тнт...ти си знаеш, аз сега да фантазирам....
Дали няма прекалено много свободно време брат ти?
Един освежаващ ремонт на жилището им не планирате ли на принципа "направи си сам"? Така хем ще е зает през деня, а вечерта няма да има сили за излизане.
И само с добро и с разбиране. Ти си по-големият брат, не забравяй, че имаш много голям авторитет над него и с правилните думи и дела можеш да направиш чудеса. А ако искаш може да направиш този освежаващ ремонт в София....

Последна редакция: пн, 29 юни 2020, 09:20 от vige

Общи условия

Активация на акаунт