Лежащи мами- 46

  • 38 248
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 476
Момичета благодаря ви Пратиха ми го телефона.Въпроса е ,че не искам да го притеснявам засега.От Надежда уж си записаха номера ми и че съм в 17 г.с. с 22 мм. Ще ида на още едно мерене пак при този,който измери 22мм. И ще видя какво ще препоръча и моя лекар и ще действам.  Засега лежа и слагам Утрогестан,нямам контракции да чукам на дърво,пия магнезии 3*2.Имам още три дни МАКМИРОР.После ще пусна микробиология. И да се надявам да е набъбнала шийката от утрогестана.
Въпроса е да издържи юли и август. Септември влизам в седми месец и ще ми е като че ли по спокойно. ЮЛИ И АВГУСТ... НО ако стане нещо напечено ще му звъня.Confused

# 16
  • Мнения: 35
Към момичетата, които пият лекарства за разреждане на кръвта. Следите ли всеки месец фибриногена? Аз пия Акард 150 от началото на бременността и след няколко дена като вляза в 34гс го спирам по препоръка на следящия генеколог и на този, който ще ме изражда. В 38гс ще ми махнат серклажа и според лекаря ще тръгне раждане. Следях фибриноген всеки месец и забелязах, че от предния месец започна да се увеличава над горната граница. Днес пак изследвах - 5,37 при горна граница 4,50. АГ ми каза, че за бременни горната граница достига до 6-7, особено в третия триместър, когато тялото се подготвя за раждане и кръвта се сгъстява, за да претърпи родилката по-малко загуба на кръв. А Акарда трябва да го спирам, защото започвал да влияе на количеството на околоплодната течност(така ми каза аг-то). Диагностицирана съм с Хашимото през 2008г, но нямам данни за тромбофилия. Моля да си споделим мнения и препоръки!

# 17
  • Мнения: 2 476
МамаПоли не мога да помогна с мнение...

Мен взе да ме е шубе от серклажа от евентуални инфекции или спукване на мехура. Ако сега доктора каже серклаж на прегледа на 16.07 ще питам .Но вече незнам.Хем ме е страх от него хем ме е страх без серклаж. Май не трябваше много много да чета ,ама няма как и да не се информирам...оф.
Като лежа и мисля само щуротии.Бавно минава времето.Confused

# 18
  • Мнения: 35
МамаПоли не мога да помогна с мнение...

Мен взе да ме е шубе от серклажа от евентуални инфекции или спукване на мехура. Ако сега доктора каже серклаж на прегледа на 16.07 ще питам .Но вече незнам.Хем ме е страх от него хем ме е страх без серклаж. Май не трябваше много много да чета ,ама няма как и да не се информирам...оф.
Като лежа и мисля само щуротии.Бавно минава времето.Confused
Няма страшно! Мен също ме тресяха всякакви притеснения. Аз се доверих на доктор Христов и ме заши в 13гс с шийка 17,5мм. По време на бременноста достигна 29мм и до преди две седмици беше толкова, а днес на прегледа беше 20мм. Вече съм в 33+4гс и се моля да стискам поне до 36гс. Трябва да пускаш всеки месец микробиология, много е важно! На мен в шестия месец ми откриха Ешерихия коли, но я хванаха навреме(две седмици преди това микробиологията ми беше добре). Много се бях притеснила, но с Аугментин за 5дена и Макмирор за 10дена я изчистих. Мисли позитивно и се довери на лекаря, който ще те зашие, а не мисли за спукване на мехура...знам, че е трудно. Аз също препоръчвам доктор Христов,  който не спира да отговаря на всякакви тъпи въпроси от моя страна по Вайбър 🤫 Успех и щастлив финал 🍀

# 19
  • Мнения: 71
Към момичетата, които пият лекарства за разреждане на кръвта. Следите ли всеки месец фибриногена? Аз пия Акард 150 от началото на бременността и след няколко дена като вляза в 34гс го спирам по препоръка на следящия генеколог и на този, който ще ме изражда. В 38гс ще ми махнат серклажа и според лекаря ще тръгне раждане. Следях фибриноген всеки месец и забелязах, че от предния месец започна да се увеличава над горната граница. Днес пак изследвах - 5,37 при горна граница 4,50. АГ ми каза, че за бременни горната граница достига до 6-7, особено в третия триместър, когато тялото се подготвя за раждане и кръвта се сгъстява, за да претърпи родилката по-малко загуба на кръв. А Акарда трябва да го спирам, защото започвал да влияе на количеството на околоплодната течност(така ми каза аг-то). Диагностицирана съм с Хашимото през 2008г, но нямам данни за тромбофилия. Моля да си споделим мнения и препоръки!

И на мен ми намаляха водите от Аспирина. Много полезно инфо си дала. На мен никой не иноусна фиброгена последните месеци, но сега ми казаха да спра фраксипарина ден два преди раждането. На места пише че фраксито се бие и след раждането 10 дни, моя доктор лаза спираш, не знам.

# 20
  • Мнения: 35
Консултирах се по имейл с доц Катя Тодорова. Ето нейният отговор:
"Здравейте,
по отношение на терапията за щ. жл., резултатите са в норма и не се налага промяна в терапията.
Не приемам мнението на гинеколога. Автор съм на много статиий в списание Акушерство и гинекология, по този проблем. Според моите знания, за мен този фибриноген е висок за този срок на бременността и затова препоръчвам, след като се спре Акарда в 36 г.с., навършена, да се продължи с прием на НАТАСПИН Н, в доза 2пъти по 1 табл., сутрин и вечер, сл. хр.  От този препарат НЯМА риск от КЪРВЕНЕ, но той ефективно ще намалява нивото на фибриногена до приемливи стойности около 4,5 г/л. Наспаспина ще се приема до деня на родоразрешението и след раждането отново ще се започне на първия постпартален ден в доза по 1 табл. , която ще приемате още 10 дни.
Моля, нека колегата да прочете моята препоръка и да направи справка по проблема.
С уважение доц. Катя Тодорова"
  Пратих го на наблюдаващата ми АГ и тя каза, че е съгласна. Четох, че Натаспин е хранителна добавка и не може да причини странични ефекти за разлика от другите коагуланти. Незнам само лекаря, който ще ме изражда дали ще се съгласи. Ще ходя при него около 36гс и ще видя какво ще ми каже.

# 21
  • Мнения: 71
Здравейте момичета! Вчера в 08:25 нашето чудо се случи. От вчера съм мама на малката Жаклин. Мъничка е само 2300,но казват че всичко и е наред. Диша сама, храни се и всичко изглежда добре. Родила се е с ниска захар казаха и сега и дават глюкоза. Отначало това ме стресна, но ако има бъдещи мами секцио да знаете че било нормално да се раждат с ниска захар

# 22
  • Мнения: 212
Честита рожба, Puhche87!!!!!
Прекрасно име и прекрасен ден - ще празнува рожден ден и ще посреща изгрева на другата сутрин! Никак не е малка, да знаеш! Аз съм преносена, а съм се родила 2500. Летните бебета сме така 😊😊😊😊😊 Колко см е Жаклин? Къде роди?
Благодарим ти, че споделяш и ни даваш кураж!🥰🥰🥰🥰🥰

# 23
  • Мнения: 3 794
Пухче, честитооооо!!!! Бързо да наддава грамчета Жаклин и спокойно напасване вкъщи !

# 24
  • Мнения: 2 476
Честито бебче Пухче! Да е здравичко и бързо възстановяване на теб!  Heart

Мен днес ми премериха шийката 26,50 мм а беше 22,08. Доктора каза ,че се повлиява от лечението и е 50 на 50 за серклаж.Ще ме гледа пак на 10.07 и ще се реши тогава.

Последна редакция: ср, 01 юли 2020, 16:01 от изгубен

# 25
  • София
  • Мнения: 1 339
Честита Жаклин! Да е здрава и щастлива!

С две ръце ти препоръчвам да се обадиш на Христов без да се притесняваш и да си направиш серклаж, за да си вършеш гащите дето се вика. При мен също с терапия нещата вървяха добре, докато не се появи инфекция и бях пред раждане в 19г.с. Няма друг като Христов-върна ми мехура в матката, а беше тръгвал и вече беше в родовия канал, бях с 1см. шийка, омекнала. И не чети всичко в интернет. Аз така от четене се депресирах, че няма да стигна 9м, а родих с планове секцио без индикациш за преждевременно раждане. За мен по-сигурен човек и лекар от Христов няма. Няма да спра да повтарям, че благодарение на него имаме детето си. Желая ти целия успех на света и доносено, здраво бебе.

# 26
  • Мнения: 212
Здравейте, момичета!
Аз съм в 32+3 г.с. и съм от 2.7.вечерта в болница на системи. На 2.7 към 16ч изядох две парчета от малък пъпеш и малко след него шепа сурово кашу и шепа сурови орехи. В 17ч започнаха болки високо горе, къдетон е слънчевият сплит. Малко по малко се усилиха и след 20ч вече си бяха силни в цялата коремна област. В 21 тръгнахме за спешния. След прегледа лекарката каза, че имам много силни контракции, шийката се е скъсила до 1.67 см, а 6 дни преди това  беше 2.7. Приеха ме веднага, сложиха ми обичайните системи с гинипрал и папаверин. Започнах да повръщам в спешния, после продължих и в отделението - общо четири пъти до сутринта, като последните два дамо стомашни сокове. Биха ми дескаметазон още с приемането, сложиха ми и банка деган, но и след нея си повръщах. Цяла нощ болките в корема не престанаха, аз се превивах и не можах изобщо да спя. На сутринта тоновете бяха ок, контракции нямаше при записа. Лекарката каза, че според нея съм за коремен хирург или гастроентеролог. След преглед и допълни изследвания от коремен хирург ми назначиха спазмолитици - коктейл от но шпа, боскулизин, парацетамол и още неща против гадене. До преди малко не бях яла нищо. Хирургът каза, че е станало от раздразнени черва, заради пъпеша и ядките. Морфоложката ми измери вчера шийката 2.3 см, но беше на мнение, че просто съм имала контракции, а не е от пъпеша. И имало бременни, които идват с контракции, повъщат един път и почват да раждат.
Левкоцитите ми при прием бяха 20, а днес 18. Преди малко мина хирургът и след прегледа каза, че нещата са по-добре, но още има, за да се нормализират. Позволи да започнем захранване със супа/каша. Сега доста ме е страх как ще реагира организмът. CRP-то ми е в норма, но високите левкоцити ме притесняват Sad
Не знам как стана всичко и просто се моля да успея да избутам поне още две седмици. Лежа от 4 месеца и си мечтаех за 36-та седмица. Сега ми се струва направо мираж Sad И като изобщо не знам какво се случва с този корем, направо се побърквам Sad Не знам откъде се взе... следим всякакви показатели, кръв, урина, шийка и изведнъж - черва...все едно тухла ме хлопна по главата...толкова ме изненада...а какви поразии могат да станат за нула време...
Има ли някоя мама минала подобни стомашно-чревни кризи?

# 27
  • Мнения: 3 794
Здравей, Bebiflebi! Аз минах през подобно нещо, когато бях в 31г.с+4. Бързам да те успокоя, че родих естествено чак в 39+1.
Случката е следната. Бяхме на погача на бебе по обяд и вечерта на домашен рд. По принцип имам много здрав стомах и не ми се е случвало често да ми стане зле от храна. След като се прибрахме от рд и си всех душ, усетих много силни болки през корема, както и стягания (контракции - аз имах от много ранна седмица и като цяло пазех леглото). Болките започнаха да се усилват много бързо и за няколко минути вече не можех да мърдам и да си поема въздух без да изпитам много силна болка. Това ми беше втора бременност и тези болки ми бяха доста добре познати. ММ беше в банята и като излезе аз вече не можех съвсем адекватно да му отговоря какво става. За няколко минути се оправихме и отпрашихме за Токуда. Аз имах чувството, че ще родя в колата. Ужас просто 🙈 Приеха ме по спешност, със силни контракции, 1см разкритие. Сложиха ми една дузина инжекции, терапия с Дексаметазон. След като се освободих от кофти храната (макар, че не съм яла много, а и нещата бяха ок - аз подозирам един сок капи) значително ми олекна. В последствие лежах отново там в 34г.с заради контракции.
Доста се бях стресирала. А и след престоя в болницата ми трябваше време да се адаптирам към цивилния живот (отново на легло де). Хубавото беше, че голямата ми дъщеря беше на гости при баба си и така и не разбра, че съм влизала в болница и не се стресира.
Следвай захранваща диета и избягвай храни, които дразнят червата. Всичко ще е наред 🍀🍀🍀

# 28
  • Мнения: X
Здравейте, момичета!
Аз съм в 32+3 г.с. и съм от 2.7.вечерта в болница на системи. На 2.7 към 16ч изядох две парчета от малък пъпеш и малко след него шепа сурово кашу и шепа сурови орехи. В 17ч започнаха болки високо горе, къдетон е слънчевият сплит. Малко по малко се усилиха и след 20ч вече си бяха силни в цялата коремна област. В 21 тръгнахме за спешния. След прегледа лекарката каза, че имам много силни контракции, шийката се е скъсила до 1.67 см, а 6 дни преди това  беше 2.7. Приеха ме веднага, сложиха ми обичайните системи с гинипрал и папаверин. Започнах да повръщам в спешния, после продължих и в отделението - общо четири пъти до сутринта, като последните два дамо стомашни сокове. Биха ми дескаметазон още с приемането, сложиха ми и банка деган, но и след нея си повръщах. Цяла нощ болките в корема не престанаха, аз се превивах и не можах изобщо да спя. На сутринта тоновете бяха ок, контракции нямаше при записа. Лекарката каза, че според нея съм за коремен хирург или гастроентеролог. След преглед и допълни изследвания от коремен хирург ми назначиха спазмолитици - коктейл от но шпа, боскулизин, парацетамол и още неща против гадене. До преди малко не бях яла нищо. Хирургът каза, че е станало от раздразнени черва, заради пъпеша и ядките. Морфоложката ми измери вчера шийката 2.3 см, но беше на мнение, че просто съм имала контракции, а не е от пъпеша. И имало бременни, които идват с контракции, повъщат един път и почват да раждат.
Левкоцитите ми при прием бяха 20, а днес 18. Преди малко мина хирургът и след прегледа каза, че нещата са по-добре, но още има, за да се нормализират. Позволи да започнем захранване със супа/каша. Сега доста ме е страх как ще реагира организмът. CRP-то ми е в норма, но високите левкоцити ме притесняват Sad
Не знам как стана всичко и просто се моля да успея да избутам поне още две седмици. Лежа от 4 месеца и си мечтаех за 36-та седмица. Сега ми се струва направо мираж Sad И като изобщо не знам какво се случва с този корем, направо се побърквам Sad Не знам откъде се взе... следим всякакви показатели, кръв, урина, шийка и изведнъж - черва...все едно тухла ме хлопна по главата...толкова ме изненада...а какви поразии могат да станат за нула време...
Има ли някоя мама минала подобни стомашно-чревни кризи?

Милата, сега като ти чета поста си спомням,че преди седмица след пъпеш и мен мн ме боля корем.
Не се бях замислила.... ....
Ще стигнеш заветните седмички ще видиш! Успех.

Момичета в сряда ми е секциото и вече съм на ръба на нервна криза. Но вече стигнах 38 + седмица и хич не ми дреме. Така съм се надъхала,че още ей сега мога да ида да родя. Малко ме притеснява,че доктора иска са маха серклажа след раждането.  И с първото така беше. Махнахна го на 3 ден след раждането.

# 29
  • Мнения: 139
Здравейте, момичета, някоя от вас чувала ли е за връзка между приема на Утрогестан и поддържането на количеството околоплодни води? В 35 г.с и от началото на бременността поставям Утрогестан вагинално, преди седмица го спрях и след няколко дни ми установиха намаляване на околоплодните, като преди това не съм имала такива проблеми. Също така лекарката ми каза, че Натаспина също води до намаляването им и е нужно да мина на фраксипарин до раждането. За аспирина четох, че има подобно действие, но за натаспина, който е хранителна добавка нищо такова не откривам.
Моля ви за мнения.

Общи условия

Активация на акаунт