Честота на миене на чинии

  • 4 879
  • 183
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 6 622
Аз не мисля, че някой в темата се хвали, по скоро си споделяме рутина. То хигиена не е нещо за хвалене, нещо нормално е.

# 151
  • Мнения: X
Трябва пък съвсем нищо да нямаш за хвалене, че да се хвалиш колко пъти на ден се къпеш и на колко много градуси переш. Тъжно

А с какво се очаква да се похвалим? На мен всички неща, които ми се случват и са ми се случвали, са каквито съм планирал/търсил/искал. Струва ми се напълно нормално да ни се случват приятни неща в ежедневието, но да не го намираме  за нещо WOW, за да се хвалим.

Па и които не се хвалят, не се оплакват. Its a win-win situation.

И си говорим за тоалетни чинии, душове и мръсно бельо. Joy И на мен лично ми е забавно, не намирам ситуацията за тъжна.

# 152
  • София
  • Мнения: 35 098
Аз не смея да се хваля, хващам уроки.

# 153
  • Мнения: X
На мен повечето ми бельо и прочее се пере на 60°С по етикет и на толкова го пера. Само едни лидълски гащи, които купих от немай къде през ИП, са до 40°С, ама и тях пускам на 60. Няма да се цепят от колектива.
Тоалетна, вана, мивка и биде заливам с тоалетно пате и търкам. Дезинфекцирам с проста белина от 90 стотинки.

# 154
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Аз действам с Доместос, белина и един хипоалергенен препарат-според зависи какво имам налично в момента.Сега си купих и един от ветеринарния магазин,който се води безопасен за кучето-има страхотен аромат,ама и цената му страхотна-за литър около 18 лв...

# 155
  • Мнения: 2 209
За котления камък и честота на почистването му още никой нищо не е казал. И на мен ми е много забавна темата.

# 156
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
За котления камък ползвам специален препарат, той с друго, освен с оцет не излиза.
А за зъбния камък нещо?

# 157
  • Мнения: 19 848
Котленият камък е проблем на твърдите води, аз съм рахат.
Доместос и аз ползвам на общо основание.

# 158
  • MI
  • Мнения: 11 803
Ми щом преди това си ги сменил три-четири пъти и по време не цапаш, ми се губи логиката точно това да се изтъква като причина. И готвенето. Joy За спорта е разбираемо и нормално, но готвене!!! Не блуза, а гащи се сменят при готвене. Съжалявам, но е абсурдно. Климатици нямате ли, съоръжения за месене, рязане и т.н. също не вярвам да липсват. Аспиратор да не говорим. То ако къщата се е вмирисала, мерси точно това да ми е проблемът. Да не коментирам пък колко е реалистично пет къпания с малки деца без помощ. Ама те много неща само за ССФ са възможни.
Братанов, горко ти на бъдещата жена. Ама вероятно тя ще ти пренареди чакрите.

# 159
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Зъбният камък е най- лесен, ако имаш читав зъболекар.

# 160
  • София
  • Мнения: 35 098
Мен ми е чудно мацките с екстеншъни и треси, как ги пѐрат тия пирги?

# 161
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Тия екстеншъни не са ли вече демоде? На мен ми е чудно тия с дългите ноктаци как се справят с хигиената.

# 162
  • Мнения: 3 044
Тъй ся..абе, работещите, дет по 10 часа ги няма дОма, къде се къпете по 5 пъти на ден? Да не са сложили душове в повечето офиси? 3 пъти иди, дойди, ще се намерят, ама по 5?
Случайно преди време си купих погрешка едно Саво. Води се за мухъл. Нямам мухъл, ама мам*а му как чисти това нещо. Изумена съм. 😂. Използвам си го.
Иначе чистя с 1 дезинфектант, който си взимам от болницата на майка. Много приятно нещо.
Дами, какво е ССФ?

# 163
  • Мнения: X
А хладилниците с какъв препарат ги почиствате? Аз използвам този с био алкохола на д-р Бекман.

# 164
  • София
  • Мнения: 35 098
Като станеш ще разбереш.

Папи, със същото от години.

Общи условия

Активация на акаунт