за близнетата

  • 1 733
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 559
Ведрра е права, Съни ти говориш за това, какво става с жълтото тяло, ако НЕ настъпи бременност. жълтото тяло се произвежда в яйчника т.е. от яйчника, но се закрепва в матката при евентуално оплождане - поне аз така го разбирам Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 2 489
Съжалявам, но вие бъркате  Grinning
Жълтото тяло се намира в яйчника. Всъщност жълтото тяло е фоликулът, където е била яйцеклетката.
До третия месец на бременноста произвежда естрогени и прогестерон, а след това ги произвежда плацентата.
Ако при цикъл не настъпи оплождане,  жълтото тяло спира да отделя тези хормони и настъпва менструация.
Ако обаче настъпи оплождане жълтото тяло започва усилено да произвежда тези хормони.

Както и да е   friendship

# 17
  • София
  • Мнения: 6 559
може би аз не се изразих особено точно т.е. -
разкъсаният фоликул, който се превръща в т.нар. жълто тяло започва да отделя хормона прогестерон, който подготвя стените на матката за да приемат и хранят оплодената яйцеклетка след нейната имплантация т.е един види жълтото тяло "храни" оплодената яйцеклетка, до образуването на плаценатата и ако се вижда жълто тяло, значи 90 % има бременност  cheers   friendship

# 18
  • тук-там
  • Мнения: 5 696
Цитат на: bibi
Цитат на: mtz
Bibi, твойте сладурки разнояйчни ли са?


абсолютно, даже май сме ги направили през 3-4 дни  Twisted Evil  Laughing


Ама това възможно ли е - през 3-4 дни? То така излиз, че и през месц може  Shocked

# 19
  • София
  • Мнения: 6 559
Цитат на: mtz
Цитат на: bibi
Цитат на: mtz
Bibi, твойте сладурки разнояйчни ли са?


абсолютно, даже май сме ги направили през 3-4 дни  Twisted Evil  Laughing


Ама това възможно ли е - през 3-4 дни? То така излиз, че и през месц може  Shocked


ХЕ ХЕ , не-е-е просто в 1 цикъл съм отделила 2 годни ( през ден, две или три) яйцеклетки, оплодени от 2 сперматозоида, поне такава бе теорията на д-р Мазнейкова и на д-ра, при когото раждах - недоказуемо 100% разбира се  Laughing .
А в два цикъла - неее не мисля, че е възможно  Rolling Eyes .

Това обикновено се получавало, когато се вземат медикаменти за стимулиране на овулацията, даже ми се изтъркаха зъбите да обяснявам, че не съм се стимулирала по никакъв начин, просто ми  е бил по-плодовит цикъла  Laughing  този месец, както има и т.нар ановулаторни цикли т.е. не се отделя годна яйцеклетка .

# 20
  • Мнения: 2 051
Аз писах за жълтото тяло, защото единствената ми асоциация с "нещо жълтъчено", както се изрази момичето, възможно да се види на този стадий на бременността е жълтото тяло.
Де да знам къде се вижда точно при изследване и къде на нея са и го видяли. Писах и го тя да си прецени това ли е или е друго.
При мен ми го видяха горе-долу по същото време, когато откриха и близнаците - 6-та седмица.

Общи условия

Активация на акаунт