Октомврийче се стяга за море и не иска нищо за Пандемия и Корона да чете - Тема 8

  • 21 808
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 354
Аз давам и парченца сиренце,плодове също и той си бута с езика и си дъвче и му харесва.Трябва да се учат да дъвчат че после ще е по-трудно.Досега не се е задавял.Онзи ден си отхапа голямо парче банан и не даде да му го извадя и бавно бавно си го изяде

# 46
  • Мнения: 956
Знам, и аз се притеснявам, но тя се роди 2500 и в началото се давеше с млякото, докато израсте и получи рефлексите, после имаше рефлукс нощем. Аз давам парчета, но предварително ги смачквам с два пръста. Страх си ме е.

# 47
  • Мнения: 270
Откакто стана на 6 месеца му давам да дъвчи разни плодове и зеленчуци (по меки защото няма зъби). Когато му дадем по голямо парче почва да му се повдига все едно ще повърне но продължава да си го дъвче не плюе. Вчера например яде диня. Миналия ден дадох и пъпеш. Харесаха му.

Днес се изправи сам на крака на 8 месеца и 10 дни. Слагате ли ги в проходилка? Аз го слагам от време на време и му харесва придвижва се. Какви обувки за прохождане смятате да взимате?

# 48
  • Мнения: 1 521
Може ли някой в чужбина да провери в местните сайтове може да се поръча преден борд /bumper bar за бебешка количка Cybex Eezy S.
Благодаря предварително.

# 49
  • Мнения: 989
Мекички неща и аз давам на парченца. Много внимателно. Пъпеш, банан, топната във водичка бисквитка, за да не е толкова твърда, хлебче, накъсано на парченца в пюрето, умишлено недобре пасирани картофчета, морковчета (но варени!) в пюрето, малки парченца сиренце в качамака и т.н.

# 50
  • Мнения: 215
Привет, мами Simple Smile
Малкият е вече с 3 долни зъба, но горните ги чакам да пробият вече 2 месец и нищо... Въведох вече млечни, но му се обостри дерматита и се чудя дали няма връзка, но пък много му харесват, особено сиренето 😁 Гледам като пасирам да оставям парченца със средна големина и засега е ОК, върти си ги в устата в опити да дъвче и после си ги гълта. Давам сирене на парченца, давам му пъпеш да гризка, някои и друг по-мек плод. Досега само 1 път се задави преди около месец, отхапа голямо парче пъпеш и не успя до го глътне и повърна. Сега ако има голямо парче си го изпюва,но винаги го гледам, защото си е страшничко.
За пиене използвам преходната чаша на Нук, но смятам да взема и една със сламка. Иначе си пие всичко без вода... Не няма как да го накарам да пропие вода. Ако не е сладка направо си я плюе, а захар нямам намерение да слагам.
Попара не давам, сутрин винаги хапва сливи или круши, защото все е запечен Sad Пробвах да дам овесени ядки с масло и сирене, но той беше направо потресен от вкуса и отказа да ги яде. Засега само овесени ядки и броколи отказва.
През последната седмица има промяна в съня. Все още спи при нас през нощта, но през деня заспива на приказва сам в кошарата. Обаче от 3 дрямки мина на 1 1/2. Събират се едвам 2 часа дневен сън, а през другото време само мрънка да го забавлявам. Направо не смогвам да оправя вкъщи, да сготвя за него и за нас и да си играем. В края на деня и на мен ми идва да заспя в 9:00...

# 51
  • Мнения: 41
Благодаря за новата тема💐

# 52
  • Белгия
  • Мнения: 511
Америкас, аз намирам, но сайтовете не са ми познати, и това ме кара да мисля, че не са много надеждни.. А още чета, в някои коментари, че този бар вече не се произвеждал?

Бяхме на преглед, Виктор е абсолютно едно средностатистическо бебе по тегло - 9,100 кг, но върви късичък засега - само 68 см. Т.е. дундьо. Joy

Понеже нямаме заместено хранене, ме посъветваха, когато майка ми дойде и Вики свикне с нея, тя да му дава храната, а аз да се скатая някъде. Предположиха, че щом аз му мириша на мляко той е по-малко ентусиазиран да яде. Ще пробваме. (Майка ми се оказа с бронхит.. Допива си антибиотиците и живот и здраве другата неделя идва при нас, най-накрая, о боже мой, не издържам вече).

# 53
  • Мнения: 1 521
Диди така е, за това трябва да намеря някъде ако е останал наличен.

# 54
  • Белгия
  • Мнения: 511
Америкас, пробвах на тея сайтове да го сложа в кошницата, и все казват, че не е наличен, съжалявам! Disappointed

# 55
  • Мнения: 1 521
Америкас, пробвах на тея сайтове да го сложа в кошницата, и все казват, че не е наличен, съжалявам! Disappointed
Благодаря за опита Диди. Ще продължавам да търся, ако не стане ще взимам универсален.

Вчера се бях залетяла да взимам Косатото, обачееее тук във форума ми казват мацките за сайта online4baby, и че сега там има голяма промоция на колички Cybex, имат и два модела косато. Та промоцията наистина си заслужава и си поръчах Cybex Eezy S+, като преди това проверих в онлайн сайта в бг вносителите, че имат борд за тази количка/защото комплекта не го включва/, поръчах количката, звъня за борда и гредааа. На сайта им пише 14 дни доставка, а по тел казват че не могат да го доставят :/.
И настана голямо ровене в интернет и го няма почти никъде.

Последна редакция: сб, 04 юли 2020, 12:17 от Amerikkas

# 56
  • Мнения: 270
Америкас, пробвах на тея сайтове да го сложа в кошницата, и все казват, че не е наличен, съжалявам! Disappointed
Благодаря за опита Диди. Ще продължавам да търся, ако не стане ще взимам универсален.

Вчера се бях залетяла да взимам Косатото, обачееее тук в форума ми казват мацките за сайта online4baby, и че сега там има голяма промоция на колички Caybex, имат и два модела косато. Та промоцията наистина си заслужава и си поръчах Cybex Eezy S+, като преди това проверих в онлайн сайта в бг вносителите, че имат борд за тази количка/защото комплекта не го включва/, поръчах количката, звъня за борда и гредааа. На сайта им пише 14 дни доставка, а по тел казват че не могат да го доставят :/.
И настана голямо ровене в интернет и го няма почти никъде.

Защо не потърсиш във фейсбук има много групи за втора употреба където продават и доста нови неща може там да успееш да намериш. Доста хора ползват колички на сайбекс може някой да продаде само борда.

# 57
  • Мнения: 1 521
Няма, вчера съм търсила навсякъде, звънях къде ли не, писах на кого ли не, тоя борд стана златен ебаси и още едно момиче от форума го търси и никъде. В официалните вносители за Бг казаха че имат 20 капарирани и не знаят дали и един ще дойде оттях....
Ще купувам универсален и повече няма да се занимавам.

# 58
  • Мнения: 989
Колко масло слагате на бебоците в попарата или качамака? Не като грамове, а като размер на бучицата, защото грамаж не мога да преценя на око.

# 59
  • Мнения: 1 521
Аз слагам половин кафена лъжичка.

Общи условия

Активация на акаунт