Октомврийче се стяга за море и не иска нищо за Пандемия и Корона да чете - Тема 8

  • 21 820
  • 755
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 203
Аз само в къщи на тревата ама той само я къса и иска да я яде Grinning Grinning
Ние сега в жегата сме само вечер след 6 на разходка. Водим го на едни люлки, много му харесват и даже плаче като го вземем, за да си ходим.
Аз не смея много в количката или по цял ден навън. Все пак не ходи още и не знам как ще си изразходи енергията.
Вие пускате ли ги навън да пълзят? Ние пробвахме няколко пъти. Той всичко си бута в устата. Камъни, пръчки...

# 31
  • Мнения: 368
Тук има няколко идеи, не знам дали не го бях качвала.

Последна редакция: ср, 01 юли 2020, 12:12 от Mimi96

# 32
  • Мнения: 354
И ние се мръщехме на попарата ама вече отваря уста на всичко😂.Иначе давам банан с авокадо и бисквитка много го обича.Юфка със сирене и масло,каша,гриз с плод.Гледам да редувам да не е едно и също.Кисело мляко също много обича и чисто и с бисквитка.
Днес ходихме до педиатърката да го види малко ранна консултация беше 10кг/73 см.е ще даде направление за гастроентеролог и сега остава само да запиша някъде час.

# 33
  • Мнения: 270
Благодаря много за идеите. Ще взема да пробвам с пюре в попарата. Иначе аз накисвам 3 сухара от вечерта, сиренето го слагам за 30 минути във вода да не е толкова солено, малко захар и малко масълце. Днес попарата дори на мен ми хареса 😀 ама не и на Виктор сега ще пробвам с нещо друго от това, което казахте.

Последна редакция: чт, 02 юли 2020, 00:28 от calibra1829

# 34
  • Мнения: 799
Привет и от мен!
И аз съм в голямо чудене със закуската. Като стане от сън й давам малко мляко, защото иначе не мога да я сложа на гърнето и после все не уцелвам времето кога да й дам закуската. Иначе давам кис. мляко с бисквити, правя й грис с тиква или банан, банан с авокадо, извара с плодове пюре също много харесва, понякога й мажа филийка с пастет от авокадо и жълтък. Попара още не съм давала, ама ще взема да пробвам, обаче не обича сирене. Аз бях чела, че трябва да се обесолява 5 дена преди да се даде, може би заради това не й допада, не знам 🙄🙄 вие по колко време го обесолявате?

Вчера бяхме на консултация. 9400 е и 72,5 см. Сложиха й последната ваксина и вече ми е по- спокойно 😊

За излизанията, не спазвам конкретен график, освен вечер след 19 да я глася за сън, защото заспива в 20. Постоянно споря с дядо й, че вечер преди заспиване трябва да й се осигури спокойствие, а не да я разнасяме само напред-назад.

Иначе вече се вижда края на ремонта в новия ни апартамент, нямам търпение да се преместим там и да си подредя и наглася всичко 😊😊

# 35
  • Мнения: 549
Мами,
Вашите деца от какво шише пият вода?
Малкият досега си пиеше от биберон, както и млякото. Не мислех, че е проблем. Оказа се, че не е хубаво с биберон да е прекалено дълго. Сега му взех със сламка, силиконова и мека. Как да го науча?

# 36
  • Мнения: 989
Аз ви бях споделила, че моят вагабонтин не пие вода под никаква форма, от никакво шише, чаша и т.н. Трагедия! Особено на тия жеги!
Пък като ми писна! Като му сипах вода в една обикновена малка порцеланова чаша! Пък като му я дадох...О, чудо! Той пропи! Вярно, че 2/3 я излива във врата си и от време на време бърка с ръка в чашата, но 1/3 все пак изпива! Отваря устата и пие, бре! Божеее, той искал проста чаша, не тия, дето му ги купувам по 30-40 лв! 😁😁😁🙊🙉🙈

# 37
  • Мнения: 610
Привет, аз ѝ давам от чаша със мека сламка. Само пропи не съм я учила, просто ѝ я дадох и тя отпи. Доста се мокри и лигави с нея, но и пие нещо.

# 38
  • Мнения: 270
И аз бях споделила че не иска да пие от преходна чаша а само от биберона. Той е с 3 или 4 дупки на Авент. Сега смятам пак да пробвам с неразливащата чаша, но тя е с твърд накрайник. Вчера бях в Кауфланд и се чудих дали да не взема от тези шишета с мекия накрайник, които пускат вода колкото ги стисне. Доста добри отзиви чувам за тях, че така по лесно се научавали, но ще видим. Тези дни ще вадя пак чашата и от там ще го пробвам или направо от нашите чаши ще му давам. Той от бибероните на Авент няма с по големи дупки така че му е време вече. Иначе чувам добри отзиви за Нук. Както и сън чувала че доста шишета от преходните не вършат работа (скъпите имам предвид) и в повечето случаи пропивали от по обикновенните шишета (по евтините).

# 39
  • Мнения: 549
Моят още пие с биберон 1-ца на Авент Joy
С другите се даваше и реших, че няма да го мъча. То затова сега ни е трудно с другите.

ПС Днес става да 9 месеца Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 270
Моят още пие с биберон 1-ца на Авент Joy
С другите се даваше и реших, че няма да го мъча. То затова сега ни е трудно с другите.

ПС Днес става да 9 месеца Heart Eyes


Ооо спокойно беше на 8 месеца когато му смених биберона с най-много дупки на Авент. Вода не искаше да пие от там. Върнах му стария биберон и му дадох после ам с новия биберон и на другия ден смених биберона на водата. Ако не кърмиш дай му първо млякото с новия биберон и след това водата.

# 41
  • Мнения: 354
Аз взех преходно шише от ДМ с мен накрайник и си пие от него

# 42
  • Мнения: 295
Аз давам вода от преходни шише на нук и горе долу пие. Попарата и при нас не се харесва много много, но аз съм твърдо против добавянето на захар. От време на врем слагам плодово пюре. Как правите овесените ядки и останалите житни култури?? Аз пробвах да направя каша от овесени ядки и от елда , но нещо не се получи въпреки че ги бях киснала и след това варих . Като пасирах и се получи много странна консистенция . Иначе давате ли парчета храна или само пасирани? Мен нещо ме е много страх а искам да започна да даваме, за да де учи да дъвчи. Давала съм само бебешка бисквитка, която се разтапя. Вие какво давате и как се справят бебетата?

# 43
  • Мнения: 549
Аз овесените ядки ги правя така - накисвам ги във вряла вода от каната около 1 час преди хранене, защото веднъж не бяха омекнали добре. Добавям масло, сирене и някакво пюре от плод или варена, пасирана тиква.
На парчета давам само бисквити. То и тях ги спрях, че онзи ден така се задави с тях, че ми изкара акъла. Като цяло нищо на парче ме давам. Просто засега не се чувствам сигурна, не знам правилно ли е, не е ли... Но пък все си мисля, че закъснявам. Ето например и на жълтъка се мръщи, който е на дребни парченца.
Аз давам вода от преходни шише на нук и горе долу пие. Попарата и при нас не се харесва много много, но аз съм твърдо против добавянето на захар. От време на врем слагам плодово пюре. Как правите овесените ядки и останалите житни култури?? Аз пробвах да направя каша от овесени ядки и от елда , но нещо не се получи въпреки че ги бях киснала и след това варих . Като пасирах и се получи много странна консистенция . Иначе давате ли парчета храна или само пасирани? Мен нещо ме е много страх а искам да започна да даваме, за да де учи да дъвчи. Давала съм само бебешка бисквитка, която се разтапя. Вие какво давате и как се справят бебетата?

# 44
  • Мнения: 956
И тя пие от преходно на Нук , давах сламка, но не зацепва и я дъвче. Иначе много отдавна пие от чаша, става цялата мокра и си движи устните все едно пие с биберон. Аз пробвах бисквити топящи се, но тя се задави и сега ме е страх, а вече си е време за парчета.

Общи условия

Активация на акаунт