Октомврийче се стяга за море и не иска нищо за Пандемия и Корона да чете - Тема 8

  • 21 750
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 136
От коя кухня взимаш?

Аз гледах, че Ян Бибиян има меню захранване без млечни, но по някаква причина е и без глутен. Още не съм проблвала, но другата седмица може и да се престраша.

Май малко прекалявам с тоя коронавирус, но ме е страх да не му кихат в храната.... други луди като мен?  😁

Също съм се чудила каква е гаранцията, че наистина има само каквото пише в менюто. Той направи реакция от млечна каша.. сега се притеснявам дори купешки пюрета да давам, че като гледам колко често имат объркани етикети...

Аз от вчера започнах да поръчвам кухня, имат захранващо меню без сол и захар, но всички останали продукти се слагат.
Вчера изяде всичко и много му хареса. Имаше кус кус със зеленчуци, като вътре не беше ял - доматено пюре и грах.
Днес има супа коприва + сирене. Той не е ял коприва, но ще поръчвам и ще му давам пък да видим.
В нея слагат и подправки. Утре в яденето ще има печена чушка.
Когато се съберат повече от едно или две нови неща, ще му давам по малко да опитва само.
Но е страхотно да не правиш пюрвта и да не мислиш какво да яде.

# 16
  • Мнения: 295
Amerikkas , би ли споделила коя е кухнята? Не знаех, че има такива захранващи.
Иначе относно слънцезащитно - адерма и съм доволна.
За гърнето - ака само на гърне
За зъбите - има 6 зъба вече , искам малко почивка от тези зъби Simple Smile
Мрънка понякога без причина, но рядко. Най- голямата драма е заспиването.
От къде купихте бански? Аз търся от две части да му взема, защото се притеснявам, че ще изгори. А тези, които са като ромпърче ми се виждат трудни за обличане на плажа, а и идеята ми е да ползвам най- вече блузките, защото надолу да е с памперс. Вие мислите ли да ги купете в басейн тази година?

# 17
  • Мнения: 549
Ох, мами, при нас днес е някакъв ужас.
Нещо май в режима ни с ядене не е ок.
Сутрин става 6.30 яде мляко 180мл и 6 лъжички. После около 9 хапва попара около 150гр, по-малко от 200гр е, за да си изяде пюрето после. И оттук става сложното.
Първо, от няколко дни въобще не иска да подуши пюре. Може би моя е грешката. Слагам плод в кашата и попарата и сигурно иска да му е сладко. Сега ще спра плодовете няколко дни и ще ги заменя с тиква. Да видим дали ще има промяна.
Днес усети жълтъка в пюрето и за не знам кой път повърна всичко. Усеща, че е едро парче и айде всичко навън. Направо не издържах. Не стига, че едва му го набутвам в устата... Cry
Сега, 1 час след пюрето, си пие млякото с най-големия кеф на света.
Около 17.30-18 давам каша 200 гр с плод. В 20 часа му е вечерното мляко.
Нещо преди обяд не ни е в ред, дали млякото о закуската не са на гъсто... Но проблемът с, че той спи от 9.30 до 11 и няма кога по-късно да я дам...
Днес е много мрънкащ, тези дни иска само да се катери- на дивана, на столчето за хранене, навсякъде просто.... Само чака да подкачи единия крак и действа, днес влезе в един шкаф в кухнята.

За бебешката кухня - и аз се замислям, мисля, че е много удобно. Аз не мога да осигуря такова разнообразие. Ние ядем една манджа 3 дни...

Дано да ви е хубав и спокоен деня!

# 18
  • Мнения: 236
Здравейте и от нас. Отдавна не съм писала. Нещо все не намирам време.
Моите бебки също нямат зъби. През деня дремват по 30мин.
Записах ги на кухня. Обожават я. Взимам им само неща без краве мляко. Всичко друго си ядът. Голямо улеснение си е поне обяда да не им го правя аз. За закуска им давам предимно кисело мляко с бисквити и плод (череши, боровинки, кайсии, праскови) любимо е. Попарата не я харесват. За СЗ каша с плод.
Другата седмица смятам да ги заведа до Поморие за 2 седмици. Препоръчайте пояси. Какъв трябва да е? Пояс с крачета, или нещо друго? Взела съм и едно малко басейнче за плажа.

# 19
  • Мнения: 1 521
Сега взимам Хербебе. Имат доста повече продукти.
Опитах и Ян Бибиян, хареса ми повече защото слагат наистина захранващи неща, почти нищо няма в яденетата им, на вкус са като тези които аз правя.
Хербебе са им доста вкусни, чак ми странно да нямат сол, обаче е възможно, те слагат и други подправки и много повече зеленчуци, докато Ян Бибиян са мн малко.
Разгледайте менюто на Хербебе. Захранващото е същото като това което предлагат за 12+, но без сол, захар и десерт.
Аз ако бях е града сиурно щях Ян Бибиян да поръчвам поне докато стане на 9-10м, но... нямат доставка до вкъщи, само Хербебе се навиха извън София, а пък всеки ден да влизам 20км в бебето за кухня в София не ми е оферта също. Държавна също нямам близка.... :/
Ааа вижте в страницата на Хербебе каква база имат, направо останах шашната. Всичко е автоматизирано, толкова е чисто, че чак не е за вярване. Машини готвят, мелят, пакетират. Общо взето е малък шанса да има зараза в самата храна. Вече по опаковките е друг момента.

# 20
  • Мнения: 203
Ние днес сме без памперс ,само сутринта сложих един,че излизахме с колата. Цял ден си върши работата или на гърне или навън на тревата.  Има 2 зъба ,които излезнаха преди почти 3 месеца,сега му излизат 3 наведнъж.

# 21
  • Мнения: 549
На колко време го слагаш на гърне?
Аз го слагам около храненията, след сън, но пак си е пишкал междувременно вътре.Joy
Ние днес сме без памперс ,само сутринта сложих един,че излизахме с колата. Цял ден си върши работата или на гърне или навън на тревата.  Има 2 зъба ,които излезнаха преди почти 3 месеца,сега му излизат 3 наведнъж.

# 22
  • Мнения: 203
През половин един час някъде ,не си засичам ,когато се сетя или видя че му се ходи. Днес пак е без,само вечер мисля да му слагам. Тая сутрин излезнахме без памперс и пишка и ака навън Heart
На колко време го слагаш на гърне?
Аз го слагам около храненията, след сън, но пак си е пишкал междувременно вътре.Joy
Ние днес сме без памперс ,само сутринта сложих един,че излизахме с колата. Цял ден си върши работата или на гърне или навън на тревата.  Има 2 зъба ,които излезнаха преди почти 3 месеца,сега му излизат 3 наведнъж.

# 23
  • Мнения: 270
Здравейте вие какво давате за закуска освен попара? И как я правите тази попара? На Виктор не му харесва след всяка лъжичка е в потрес🤷. Днес му направих попара и си му дадох млякото след това. Кога ще я заместим тази закуска не знам. До сега не съм имала проблеми със заместването ама тази попара въобще не я харесва 🤷🤷.

# 24
  • Мнения: 549
И при нас не се харесваше първите няколко дни. После започнах да слагам освен сиренето и маслото малко плодово пюре, че иначе си е безвкусна.
Аз днес дадох фини овесени ядки с масло и тиква и ги хапна, но ги бяйх накиснала 1 час преди закуската, за да омекнат, че предния път ги повърна Flushed
Здравейте вие какво давате за закуска освен попара? И как я правите тази попара? На Виктор не му харесва след всяка лъжичка е в потрес🤷. Днес му направих попара и си му дадох млякото след това. Кога ще я заместим тази закуска не знам. До сега не съм имала проблеми със заместването ама тази попара въобще не я харесва 🤷🤷.

# 25
  • Мнения: 955
За закуска давам и аз попара, която, чудно, се яде със сухари, а с бебешки бисквити - не. Друго - паста звездички от ДМ, мръщи се на големите звездички, ама накрая свикна, каша понякога, пробвах и качамак с масло и сирене, много дълго го варих, не знам нормално ли е, после пак се мръщи, но го дадох някак. А и бисквити от дм с кисело мляко. Малко избързах с киселото мляко, но тя все иска да пробва от нашата храна, нямаше реакция и така.

# 26
  • Мнения: 1 521
За попарата ви препоръчвам в ДМ сухари от спелта - страхотни са!
Много вкусна става с тях.
Иначе и аз давам предимно попара, кашите мисля да ги спирам вече.
Днес му направих банички с кисело мляко, жълтък и малко зехтин и кори за баница, яде си ги и му харесаха.
Попарата първата седмица едва я ядеше и му се гадеше, но аз не се отказах и сега му стана любима.
Друго не му правя и аз не се сещам какво друго може да яде.
Аз закъсам домати, варени яйца, сирене и краставици. Като му дойде времето ще го науча на това ядене Simple Smile

# 27
  • Мнения: 610
Здравейте, да се запиша и аз в новата тема.
Като ви чета лошо ми става, малката още не яде и е само на кърма, пробваме какво ли не и не иска твърда храна, а вие давате даже кухня. Всичко очаквах, но не и да не яде 😔
Спането бива уж, мъчи се да се катери по мен и дивана, само се мята по очи от седнало положение това ѝ е любимото.
Аз мажа бочко слънцезащитен , тъй като веднъж търсих спешно и само това открих в близките аптеки, доволна съм, но като свърши ще взема нещо друго.
Слагам я сутрин на гърне, но през деня забравям. Браво на детето, което е без памперс и страхотно усилие за майката 🙏
В това топло време кога излизате, аз еж гледам между 12:00 и 16:30 да сме вътре, че е топличко.

# 28
  • Мнения: 203
Той става между 7 и 8 оправяме се и излизаме до към 9. После пак към 6 го слагам в басейна и към 7 малко разходка,към 8 го къпем и 8:30 е заспал.
Здравейте, да се запиша и аз в новата тема.
Като ви чета лошо ми става, малката още не яде и е само на кърма, пробваме какво ли не и не иска твърда храна, а вие давате даже кухня. Всичко очаквах, но не и да не яде 😔
Спането бива уж, мъчи се да се катери по мен и дивана, само се мята по очи от седнало положение това ѝ е любимото.
Аз мажа бочко слънцезащитен , тъй като веднъж търсих спешно и само това открих в близките аптеки, доволна съм, но като свърши ще взема нещо друго.
Слагам я сутрин на гърне, но през деня забравям. Браво на детето, което е без памперс и страхотно усилие за майката 🙏
В това топло време кога излизате, аз еж гледам между 12:00 и 16:30 да сме вътре, че е топличко.

# 29
  • Мнения: 549
Ние сега в жегата сме само вечер след 6 на разходка. Водим го на едни люлки, много му харесват и даже плаче като го вземем, за да си ходим.
Аз не смея много в количката или по цял ден навън. Все пак не ходи още и не знам как ще си изразходи енергията.
Вие пускате ли ги навън да пълзят? Ние пробвахме няколко пъти. Той всичко си бута в устата. Камъни, пръчки...

Общи условия

Активация на акаунт