Хотел със собствен плаж

  • 5 263
  • 27
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 378
Здравейте,
Търся ол инклузив хотел със собствен плаж  на Принципа на Дюни примерно, но не чак на такива цени. Ривиера бийч беше страхотна опция, но май тази година няма да отварят. Много държа плажа да е непосредствено пред/до хотела и да е собствен.
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 101
Мога да препоръчам  Сол луна бей Ризорт в Обзор ! На плажа е точно - басейна и плажа са непосредствено пред хотела. Миналата година беше всичко страхотно, анимация, храна, плаж ! Сега нямам идея как е!

# 2
  • Мнения: 40 752
В България по закон собствен плаж не може да има - плажната ивица е обществена и никой не може да си купи частен плаж. Понякога хотелите се изхитряват да вземат плажа като арендатори (това е разрешено) и да си забият своите чадъри отпред, но нямат право на целия плаж (май до 50%) и могат само да гонят хора от шезлонгите и чадърите, но не и да спират да не се минава, някой да не си просне хавлията пред морето и пр.

# 3
  • Мнения: 1 612
Хотел " Алгара" в Кранево,много хубав плаж !!

# 4
  • Мнения: 4 808
Роял гранд хотел енд спа в Каварна. Реджина Мария в Балчик, но там не съм сигурна дали има ол инклузив, знам за закуска и вечеря, като вечерята включваше и питиета, но сведенията ми са от миналата зима, иначе е на много хубаво място, точно до Двореца на кралицата и Ботаническата градина.

# 5
  • Мнения: 351
Вижте и хотелите в Албена. Чета, че тази година работят предимно тези на първа линия. Всеки хотел си има чадър и шезлонзи на плажа, а той е широк и със страхотен пясък. Само не знам дали си струва инклузива сега при тези ограничения.Гледам не намалят и цените.

# 6
  • София
  • Мнения: 378
Албена ми е много претъпкана, а и предпочитам и по затворен плаж, със залив примерно. Ол инклузива е за предпочитане защото сме с малко дете и по заведенията е страшно 😃

# 7
  • Мнения: 1 612
По затворен плаж и залив... "Роял Бей "близо до Балчик.

# 8
  • Мнения: 1 069
Албена ми е много претъпкана, а и предпочитам и по затворен плаж, със залив примерно. Ол инклузива е за предпочитане защото сме с малко дете и по заведенията е страшно 😃

Бялата лагуна, но плажа е тиня/кал примесен с пясък. Т.е. не става.

# 9
  • Мнения: 135
Хотел  Азалия -Св. Константин И Елена

# 10
  • Мнения: 8 916
В началото на Поморие има няколко такива хотела,каквито търсите с плаж. Големи и модерни,но не се сещам как им бяха имената... Лесно ще ги намерите.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 936
Албена ми е много претъпкана, а и предпочитам и по затворен плаж, със залив примерно. Ол инклузива е за предпочитане защото сме с малко дете и по заведенията е страшно 😃

Тази година никъде не  само , че не е претъпкано ами си е полупразно.И колкото е по голямо толкова е по празно.
Освен Азалия вижте и Сириус и още 2 - 3 в Св. Константин И Елена

# 12
  • София
  • Мнения: 8 637
Ходили сме в Аркутино Фемили резорт няколко пъти и наскоро в Св. Тома(съседни са). Но преполагам, че и те влизат в нежеланата ценова категория.
Иначе Първият хотел има собствени чадъри на плаж Аркутино и е доста удобно просто да си харесаш и да се пльоснеш. Св. Тома също има чадъри там, но този плаж не му е най-близкият. Има малък плаж точно до хотела, слиза се по доста стълби и също има шезлонги и чадържи. Точно пред известната "подпорна стена". От години почиваме в Аркутино Фемили резорт и за друго място не мога да дам отзив. Били сме на ОИ и в Златни пясъци, но нямаха собствен плаж.

# 13
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Дези, какъв е плажът до "Св. Тома"?  Достатъчен ли е за капацитета на комплекса, плитко ли е морето, пясъчен ли е или каменист? Ако трябва да се ходи от Св. Тома до плажа на Аркутино - какво е разстоянието?

# 14
  • София
  • Мнения: 8 637
Плажът, който се вижда на снимките на "подпорната" стена е. Точно отпред. В единия край на комплекса има ограда и врати и се слиза по мноооого стълби до долу(комолексът е горе на скалите). Чадърите много, със сигурност няма да е достатъчен ако се изсипят всички гости. Но като бяхме ние преди 2 седмици, не се напълваше. Повечето хора май не ходят там. Пясъкът си е нормален, не знам защо някой ми беше казал, че е каменист.
В началото е плитка водата, но е под нивото на пясъка и ако си на заден шезлонг не виждаш детето, докато играе в плиткото. Не съм забелязала много водорасли и мизерии. Най-големият проблем са стълбите, иначе е ок.
От Св. Тома до аркутино има електрическо бусче.  На всеки половин час прави лурс. Например в 12 отива към плажа, в 12 и 35 се връща към хотела. Безплатно е да гостите на комплекса(поне за нас беше) и е за 5 минутки. Стоварва те над плажа и за още 3-4 минути стигаш до плажа. Там вече има повече хора, но ние без проблем сме се настанявали на шезлонгите на комплекса. Пеша не сме ходили, но за възрастен човек, който не влачи деца, ще е около 15-20 минути път.

Общи условия

Активация на акаунт