Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема XIII

  • 28 878
  • 749
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 47 981
Е да сложат такъв филтър, да можем да търсим лесно

# 286
  • addicted
  • Мнения: 1 083
Тия нещастници когато и да фалират все ще е късно.
Очертава се много малко сериали да се следят от 2021/2022 г. нататък. Simple Smile

Е стига де Simple Smile Ужасно са ми удобни за гледане, не може ли да си пожелаем да се вразумят, а не да фалират Simple Smile

# 287
  • Мнения: 36 468
Наистина, да сложат знак - синя точка в долния десен ъгъл Wink
Започнал е нов анимационен сериал на Нетфликс за древногръцката митология. По-късно ще напиша подробности, че сега пътувам. Прегледах едно ревю и познайте - ревюистът се оплаква, че не се отделяло достатъчно внимание на женските богове Joy

# 288
  • Мнения: 9 192
От коя раса са ги нарисували боговете?
Дали само Орфей е афроамериканец/афроевропеец/афроазиатец/афроафриканец/афрогрък.
Само забележе те колко съм политически коректна Rolling Eyes

Да покажат как Хера е унищожавала потомството на Зевс+любовниците му,защото той си е мислил,че като Зевс му е позволено всичко?Или това е унижаване на женската същност,права и свободи?

# 289
  • Мнения: 36 468
Това е някакъв кратък сериал - само 8 серии по около половин час и още не се знае дали ще го подновят. Доколкото разбрах, е само по мотиви от митологията. Става дума за измислен син на Зевс, който ще помага на боговете да се борят с чудовища (потомци на титаните). Сигурно сценаристите не са искали да се обвържат с известно героично име, за да имат по-голяма творческа свобода. Бих качила трейлъра, но не знам как от телефона.

# 290
  • Мнения: 1 716
Нетфликс ги обожавам заради peaky blinders 💘 уникален сериал. Има и други добри, като alias grace примерно, но като се дънят, го правят брутално... то не просто да не ти хареса и да е скучно, ами чак да се възмутиш!

# 291
  • addicted
  • Мнения: 1 083
Сякаш по поръчка Simple Smile

Live-Action Assassin’s Creed Series Coming To Netflix

Игрите са супер популярни, дано сериала да е по-добър от опита за филм отпреди няколко години.

# 292
  • Мнения: 36 468
Филмът не ми хареса, дано сериалът да е добър.

Ето трейлърът на анимацията:

# 293
  • София
  • Мнения: 5 828
Излезе първа серия на Мандалорецът, нямам търпение да гледам  Simple Smile

# 294
  • Мнения: 36 468
Изгледах Кръвта на Зевс - ето едно кратко описание, в случай, че някой се чуди дали да го гледа Simple Smile

Сериалът не е идеален, но определено е интересен и стига човек да има време, може да изгледа 8-те епизода наведнъж. Анимацията е горе-долу като на Касълвения - красива, но не съвършена, понякога малко дървена. Някои дизайни ми изглеждат нелепи (примерно шлемовете с четки, където им падне), има технически неточности, ако познавате детайли от митологията (например - кръвта на боговете е златна, а не червена, освен това Цербер е бил добро кученце). Но, тези неща не са особено важни.
Сюжетът (без спойлери) - в началото се започва с уточнение,че митовете са се предавали устно и някои от тях са се изгубили във времето. Това е хубаво, защото им дава свобода на действие, без да се развалят вече съществуващи истории. Случват се много неща, има много събития и персонажи, което при 8 половинчасови епизода означава, че главните герои не са много добре развити. Мен това не ме дразни, защото може да стане в следващите сезони.

Боговете не са там само за фон, Хермес има значима роля, което ми харесва, но Атина е пренебрегната напълно. Зевс (естествено), Хера, Арес и Аполон са с добро представяне. Хера е злодеят на сезона и поради някаква причина носи Златното руно като шал.

Имаме силна женска фигура сред главните герои - амазонката Алексия, както и само един чернокож персонаж (озвучаван от същия актьор, който озвучава и Айзък в Касълвения) - Кофи. По този повод видях леко злобен (но забавен) коментар в един американски сайт, че в момента, в който се появяват роби, се появява и тъмнокожия мъж... No Mouth

Няма тъмнокожи богове, освен ако не броим много силния тен на Аполо (но той е бог на Слънцето, има резон в това решение).

# 295
  • Мнения: 25 350
Изгледах бебе Йода. Kissing HeartKissing HeartKissing Heart По някакъв начин този сериал ми напомня на първите филми. Емоцията е почти същата като по времето, когато бях дете и гледах първите филми за първи път.
Ми не е нещо кой знае какво, но ме кефи много, ама мнооого. Ще гледам серията пак. Joy

Изгледах и Отгледани от вълци... ми със смесени чувства съм. Но то при тази суша.. Joy

# 296
  • Мнения: 36 468
Некст е спрян, няма да го започвам (и без това не прочетох добри отзиви).

И нещо не по темата, затова ще го скрия Simple Smile
Скрит текст:
Ще има нов минисериал за Ан Болейн, кастнали са Ан Болейн (това не е шега):
Скрит текст:

# 297
  • София
  • Мнения: 27 160
Изгледал епизод 1 от сезон 2 на Мандалорецът.
Започна ударно, все едно гледам бокс офис трепач на голям екран. Страхотни ефекти. И много препратки към някои от игрите към STAR WARS Вселената. Simple Smile
Крайт-Дракона на Татуин бе впечатляващ. Simple Smile





п.п. Петя, ахаха, не е истина -)) Ами значи няма да се гледа. Все така услужливо да помагаш да се отсява плявата. Simple Smile

# 298
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780
Не ги разбирам тези работи с каста. Докато за измислени герои в книги и т.н. айде да е донякъде ок, но за исторически личности - не. Четох един коментар, че някои непросветени и недоучили могат да останат с впечатление, че е обезглавена, защото е чернокожа.

# 299
  • Мнения: 36 468
Промиването на мозъци трябва да стане дълбоко и на всички нива.
Това е и една от причините западняците да не схващат смисъла от спора ни с Македония. За тях неща като история, патриотизъм, духовност нямат никаква стойност и смисъл (като пиша "тях", имам предвид повечето).

Общи условия

Активация на акаунт