За прясното мляко,купено от бабите навън

  • 2 446
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 962
Аз бих си купила.Докато живеехме в Русе родителите ми дълги години купуваха от един дядо мляко.Нямахме оплаквания.

# 16
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Вал, аз също не бих рискувала да купувам това мляко. Знам, че е по - удобно и евтино, но контролът е никакъв. И това, че съседите не се оплакват, не значи нищо...
  Иначе преди да родя и ние пийвахме такова мляко, но сега просто не смея за малката. Ходим веднъж седмично в Билла, зареждам Верея или Мегле. Не твърдя, че са прекрасни млека, но стават.

# 17
  • Мнения: 2 000
Не купувам такова мляко, защото ме е страх. Предпочитам да не пия мляко (а какво остава да дам на детето от него), отколкото да си купя от улицата.

# 18
  • Мнения: 2 849
Цитат
Притеснява ме,че съм чувала,че туберколозния бацил бил издръжлив на висока температура
Не исках да се впускам в подробности ,но на моя приятелка ,свекър и гледаше крави и всеки ден  носеше прясно мляко за малката .Като стана на една годинка се разболя от туберкулоза и лежа в болница .Всички се съмняват ,че е от млякото .Не искам да те плаша ,просто предположения .

# 19
  • София
  • Мнения: 3 816
Не,не взимам в никакъв случай!Много са нещата който притесняват!Първо-какво е яла кравата,второ-хигиена при доенето,чистотата на вимето,ръцете и съдовете,трето-много често се дават лекарства включително и антибиотици на животните,които отиват в млякото! Naughty

# 20
  • София
  • Мнения: 9 860
Както и очаквах,отговорите,които получих са сходни на моите виждания Confused.Явно днес ще е първият ми и последен опит за домашно мляко.Както се бях ентусиазирала сутринта,защото млякото наистина има страхотен вкус,точно като млякото на баба,така сега съм доста разколебана.Явно ще си минем пак на магазинното мляко.Интересното е,че моята съседка в София беше микробиолог или нещо от сорта в една от най-големите компании за производство на мляко.Та тя ми беше казала да не се предоверявам на прясното мляко от магазина.Самата тя никога не взимаше от тяхното си мляко.
Уф,много се обърках вече...

# 21
  • Мнения: 1 489
Никога не съм купувала мляко от улицата ,па камо ли да дам на детето.първо не знаеш от каква крава е,не е изследвано,не знаеш в какви съдове се прелива и т.н.

# 22
  • Мнения: 2 274
   Моите родители гледаха крави навремето! Всяко животно си има имунизационна книжка или нещо такова в което се вписват направените имунизации и профилактики! Ако толкова се притесняваш консултирай се с ветеринар какви имунизации трябва да има животното за да е здраво, а след това поискай въпросната книжка от жената! Можеш и да дадеш проба от млякото за изследване в местното ХЕИ!

# 23
  • София
  • Мнения: 9 860
   Моите родители гледаха крави навремето! Всяко животно си има имунизационна книжка или нещо такова в което се вписват направените имунизации и профилактики! Ако толкова се притесняваш консултирай се с ветеринар какви имунизации трябва да има животното за да е здраво, а след това поискай въпросната книжка от жената! Можеш и да дадеш проба от млякото за изследване в местното ХЕИ!
Нещо такова се върти и в моята глава,благодаря ти.Смятам да дам от млякото за изследване без да казвам на жената,за да не промени нещо.Смятам да говоря с нея и да и давам лично мои шишета,които да пълни.Ако не  се съгласи,край.Докато направя тези неща ще си купувам мляко от магазина.
Благодаря на всички! HugИ само да кажа-аз също винаги се старая да давам на децата си качествена храна,просто това за мен е един добър вариант,който искам да проуча. Peace

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
По-принцип млякото продавано на улицата е пълно с вода.

Е този принцип откъде го изкопа  Thinking Що за обобщения?! А млякото от магазина е гаранция без вода?!  Stop

Баба ми купува всяка седмица мляко от една жена. Дава шише, надписано с името й. Никога не е имала оплаквания от млякото, никога не се е пресичало, а какъв каймак прави, не е истина.
Дъщеря ми пие от известно време прясно мляко вечер. Но не съм си и помисляла да й давам мляко, което не е пастьоризирано  Stop Така че- за децата купено от магазина мляко, каквото и да е. За нас- може и от бабата  Grinning

# 25
  • Мнения: 982
Не е редно да се продава така мляко.Освен хигиената и здравето на животното,важно е и съхранението.В това горещо време е рисковано.Аз не бих пила,а на детето ми-абсурд.

# 26
  • Мнения: 8 917
Тоз избор пред мен по принцип не стои, но ако трябваше да купувам мляко от улицата НЕ бих го направила. Още повече да го давам на малката.

Още един глас против Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 299
Не бих те съветвала да купуваш прясно мляко от случайни баби.
Сега е топло и за да не се развали млякото след издояване, трябва да стои на хладно- те дали го съхраняват така, а?
 Кравичката може и да не е болна, но преди доене дядо ми на село едно време им измиваше виметата, за да не се замърсява млякото- тези дали го правят?
Не можеш да си сигурна и в какви съдове съхраняват млякото, преди да го сложат в бутилки- дали са чисти, дали домашни любимци нямат достъп до тях...?
Да не говорим, че спокойно може да го разредят с вода и ти изобщо да не се усетиш...
В крайна сметка ти си решаваш, но все пак бутилираното мляко е минало лабораторен контрол, така че....
Айде успех в решението!

# 28
  • Мнения: 313
Твърдо съм против купуването на мляко и яйца от улицата.  NaughtyТова не означава, че съм против домашното мляко и яйца.

# 29
  • Мнения: 269
аз от малка оби4ам мляко-по литър на ден:) на6ите купуваха (и продължавата сега, когато не живея с тях), от едни хора, които гледат крави наблизо (аз съм от София). аз мисля 4е то е много по-хубажо от тожа което пия в момента-купеното! Важно е да има добри отзиви от него-можеш да го изследваш за по=сигурно:)

Общи условия

Активация на акаунт