ОКТОМВРИйки 2020 - тема 4

  • 27 124
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 791
А имате ли дни, в които бебето си почива?
Аз вчера цял ден не получих ритници и вечерта вече с ММ бяхме готови да палим към някоя болница... В последния момент получих един отчетлив бебешки шут, легнах да се поослушам и съм заспала от умора.
Днеска имам 3-4 шута, което е доста малко спрямо предните примерно 5 дни, когато си беше цяла фиеста по време на хранене или като си легна вечер.
В 24+1 съм...

# 61
  • Мнения: X
Не е ли рано да броим движения, ритничета и това да е нидикация за състоянието на бебето? На мен докторът не ми е казал да следя, даже беше учуден, че вече усещам, а пък аз в сравнение с вашите коментари, дори късно почнах да чувствам каквото и да било.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 791
Рано е, рано е. Ние с теб сме късни октомврийки. Иначе след 26-та, 28-ма седмица вече се води, че трябва да ги усещаме всеки ден и ако не ги усетим 12-24ч да звъним на АГ. Така пише в английските сайтове. Тук никой не ме е питал усещам ли/не усещам ли и не ми е казвал да ги следа, а пък аз се консултирам с трима доктора за почти всичко.
Майка и казва ''глупости, не ги мисли тия неща, мързелува си''.
Ама аз си се притесних, щото верно цял ден нииииищо. Нито завъртане, нито бълбучкане, камо ли ритник. Ако предните дни не беше толкова активно, нямаше да ми направи и впечатление.

# 63
  • София
  • Мнения: 427
Моят пъп изкочи, а се надявах да е като миналия път и да си остане прибран. Иначе и мен ме опъва кожата, но гледам да се мажа 2-3 пъти на ден и ме облекчава.
Има дни в които бебето е по-спокойно, в други ме рита в ребрата по цял ден. Ако се притеснявате, че не са много активни може да изядете плод или нещо сладко. Газирана напитка също може да ги активизира.

# 64
  • Мнения: 196
И аз усещам придърпване около пъпа и то от доста време. Не мисля, че е притеснително, а нормално.

Аз съм 27г.с+ и ритници усещам отстрани и отгоре и навсякъде общо взето. Има по големи интервали от време, когато не усещам ритници или движение, но няма как постоянно да е активна.
По принцип когато легна или седя се движи доста, а когато вървя не мърда.
Утре съм на преглед и ще видим какво се случва, че съм качила 2кг само.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 13 625
И аз усещам чат-пот придърпвания около пъпа, ама си го броя за нормално. И бебето не го засичам усещам ли го или не...та аз самата има дни, в които ако съм си в нас мога цял ден да лежа като ставам само до хладилника и wc.
Като чета из форума се надявам поне да обърна внимание на раждането 😂 макар че ми се иска да тръгна максимално в последния момент за болницата, та трябва да прочета за време от-до за контракция, болницата ми е на 20 минути път /ще видя дали добре ще се справя с аритметиката/.

# 66
  • Мнения: 1 914
На мен миналия път ми бяха казали, ако имам два часа постоянни контракции през 4-5 минути, да тръгвам към болницата. Аз си засичах 5 часа през 4-5 минути, но все мислех, че ще се размине. Може би около три и нещо следобяд да съм била в болницата, родих в десет и половина.
В седмичните статии, които чета от няколко седмици съветват да се следят движенията на бебето - нормата е десет на час. При мен е на моменти, понякога е много спокойна и трябва да си сложа ръката на корема, за да я усетя, друг път си се вижда как се движи. Предполагам и позата, в която е застанала, има значение

# 67
  • София
  • Мнения: 1 791
Ако нормата е 10 на час, значи аз не нося бебе, а 6-месечен запек...
Ебаси...
@_@

# 68
  • София
  • Мнения: 7 546
Пускам още един линк с книжки, някои се повтарят с тези на Диди.

Дагни, при мен дясната е около 3 пъти по-активна от лявата. Явно е до темперамент, а може би и до поза Simple Smile)

В моя ап имам брояч на контракции.

От позната акушерка знам, че когато си мислиш че вече са зачестили контракциите, реално има достатъчно време да се изкъпеш, да си приготвиш багажа, да хапнеш, да си направиш прическа, и едва тогава да ходиш в болницата Simple Smile)) Освен ако не са ти изтекли водите, няма причина да се бърза, повечето майки ходят прекалено рано в болницата.

# 69
  • Мнения: 921
Момичета, един въпрос във връзка с контракциите - т.к мисля, че до сега не съм усещала, но вчера (след секс) получих като схващане/прерязване в корема, така че няколко минути не можах да мръдна. После си мина и това беше - това контракция ли е Thinking

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 13 625
То и колко жени има с изтекли води и без разкритие примерно...моята цел е да имам напълно естествено раждане без да ме бухат с окситоцин примерно, но не знам дали ще ми се получи, за себе си мисля, че имам среден праг на търпимост на болка, но като ми е за първи път не знам как ще реагирам на усещането, не знам дали няма да се панирам /макар и психечески да си повтарям, че и за леглото да се вържа тръгне ли да излиза бебето няма какво да направя и че милиони раждат по света/.

# 71
  • Мнения: 1 914
Сиси, най- вероятно да, но след секс не се брои Simple Smile тогава е нормално да усетиш няколко
Dagny, и аз не усещам всеки час по десет.

Ето линк
https://mamaznae.com/25-gestatsionna-sedmitsa/

Последна редакция: вт, 07 юли 2020, 20:29 от Amelin

# 72
  • Мнения: 534
Не усещам на час по 10 ритника. Понякога за час може и да са 20, на следващия - нищо.
Раждането още не го мисля, чак се учудвам от себе си. Преди все съм си представяла, че когато съм бременна постоянно ще мисля за раждането. А сега съм пълен пън. Дано като наближи да не се спека или паникьосам. Знам, че когато дойде момента няма връщане Joy
След секс не съм получавала контракции или прорязваме, до момента.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 791
От окситоцинът по-естествено няма в едно раждане Grinning
Дават го при жени, при които родовата дейност не се развива с нормално темпо. Не само, че не обезболява, но и предизвиква по-болезнени (по-ефективни) контракции. Ако раждаш 20 часа няма и да те питат искаш ли не искаш ли. Освен ако не си в Токуда де, там си плащаш, за да се мъчиш Grinning

Аз по принцип обичам да се лигавя и все се бъзикам, че в болница и при зъболекар без упойка не влизам, но знам ли... Може пък и да не ми потрябва. Ако ме боли много и имам добра прогресия контракции - ще си искам задължително. А спокойствието напът за болницата ще си го подсигуря с чаша вино!

Сексът може предизвиква контракции Grinning Особено сексът с хепи енд за теб, хехе.
Аз за това се въздържам. Чак като вляза в 9м, живот и здраве, ще преследвам ММ за малко ласки, че после кой знае кога пак Laughing

# 74
  • Мнения: X
Дагни, браво че се въздържаш. Мен ме блъскат яко хормоните. Секс не правим, но пък нощем яко цветни сънища и сутрин ми е стегнат корема и си мисля дали пък не е по-добър вариант да си правим секс с класически хепи енд и да не се мъча.
Сега, ако е толкова опасно, защо така ме предава тялото ми, не е честно просто:(

Общи условия

Активация на акаунт