ОКТОМВРИйки 2020 - тема 4

  • 27 025
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 739
Любка, всички сме с теб и стискаме палци, всичко ще е наред!

# 706
  • Мнения: 1 091
Стискам палци всичко да е наред! Hands Pray
 
Вчера започнах масовото сваляне на всичко що е детско от тавана. За щастие количката е непокътната с всичките и кошове. Стерилизатора и той работи,което ме учуди и очаквах да купувам нов. Из чувалите си намерих това. Може да ви звучи глупаво,но как се стерилизира в него? С дъщеря ми не съм го ползвала и даже явно веднага съм го прибрала,защото не си го спомням много.

# 707
  • Мнения: 423
Любка, стискам палци, достатъчно сме напред, ще устискаш Simple Smile не се натоварвай. Леле, аз преди месец на късата си шийка вдигнах детето 15 кг да го сложа на фризьорски стол, изобщо не се усетих. Вероятно в резултат на това скъсихме с още 7 мм...
Мами, моля за съвет... Милото ми дете трябва да се връща в яслата септември. А сме в очакване на бебето. Някой с подобен казус, който има дете в градина, ще ги пускате ли? Май ще използвам на макс извънредното положение/обстановка, за да го задържа вкъщи, после ще го мисля...

# 708
  • Мнения: 534
Любка, всичко ще е наред, многото мина, малко остана. Само си почивай! Аз също съм от Пловдив, с кола съм и съм свободна през повечето време, ако имаш нужда от нещо, съм насреща. Simple Smile
Моничка, аз слушам аудио варианта на първа част в Сторител. Не знаех, че има и втора, ще потърся.

Взех дрешки от различни сайтове и магазини, и еднин с един размер не си приличат. Ще се напасваме в движение. Имам малки и по- големи. Даже в един от магазините размерите започваха от 20, което отговаря уж на 56. На мен всички ми се виждат много миниатюрни Smile

# 709
  • Мнения: 1 809
Любче, стискам палци и аз. Голяма е девойката вече, но нека поизчака още малко Hug
Spooky, аз поради тази причина искам дистанционно да започне годината, по-спокойно ще ми е да си учат от вкъщи.

Последна редакция: чт, 06 авг 2020, 10:43 от Amelin

# 710
  • Мнения: 26
Здравейте,
Моля за съвет.
Хемоглобина ми е 103 в 29 седмица съм.
Досега дъвчех по една т. Малтофер, но явно ефекта му не беше достатъчно силен и докторката ми изписа ферофолгама 3х1т. Четох листовката на лекарството, но в нея пише, че максимума на ден е 1т. заради количеството фолиева киселина в таблетка - 400мг. Ако пия 3 таблетки това значи да приемам близо два месеца по 1200мг. фолива киселина на ден.... Някой пил ли е такава доза? Според мен е прекалено голяма. Нуждата от желязо при този хемоглобин не я оспорвам.
Благодаря предварително.

# 711
  • Мнения: 1 809
За някои видове анемия се пият по-големи количества ФК. На мен преди да забременея ми бяха изписали 6 на ден мета фолиева. В момента пия 2*1 сорбифер, билкова кръв, B12, B6 и D3. Желязото ми е доста под нормата, а ХГБ ми е 119. Ще ги пия един месец след раждането 😊 изследвали ли са ти нивата на фолиева или предполага, че си с недостиг?

# 712
  • Мнения: 270
За някои видове анемия се пият по-големи количества ФК. На мен преди да забременея ми бяха изписали 6 на ден мета фолиева. В момента пия 2*1 сорбифер, билкова кръв, B12, B6 и D3. Желязото ми е доста под нормата, а ХГБ ми е 119. Ще ги пия един месец след раждането 😊 изследвали ли са ти нивата на фолиева или предполага, че си с недостиг?
Amelin, аз пия абсолютно същия “коктейл” от витамини, като на своя глава изключих билковата кръв, защото се припокрива с другите. Желязото ми беше под нормата и за месец прием вече съм го вдигнала даже над нормата 🙏😊 Даже сорбифер го намалих на 1 т.на ден.

# 713
  • София
  • Мнения: 1 791
Аз си вдигнах хемоглобина с 10 единици само като почнах да приемам магнезия на 2-3 часов интервал от храната. И леко увеличих суровото броколи и спанак. Като това стана в интервал от 3 седмици.

Надявам се са ти изследвали желязо, жск и феритин преди да ти предпишат ферофолгамата?

# 714
  • Мнения: 1 809
Вили, и аз мислех месец да ги пия,но моята АГ ми каза, че иска да се застрахова, че при каквато и кръвозагуба, няма да паднат нивата. Та затова каза и след раждането около месец. На 21.08 пак ще пускам изследвания, ще видя дали са се повлияли. На теб колко ти беше желязото? Моето 4 при долна граница 9
Dagny, аз като се замисля, нямам такъв интервал от храна Grinning като казваш сурови броколи, съвсем сурови ли имаш предвид?

# 715
  • Мнения: 26
Аз си вдигнах хемоглобина с 10 единици само като почнах да приемам магнезия на 2-3 часов интервал от храната. И леко увеличих суровото броколи и спанак. Като това стана в интервал от 3 седмици.

Надявам се са ти изследвали желязо, жск и феритин преди да ти предпишат ферофолгамата?
Не са, стандартни кръвни изследвания и урина. Имаш в предвид желязото като минерал съдържим в кръвта? Колко струва това изследване, на гладно ли се прави?

# 716
  • Мнения: 131
Благодаря на всички, ще почиваме няколко дни, да изкараме до заветната 36та седмица, от там нататък ако иска да излиза 😀
А този хемоглобин, няколко лекции ходих на училище за родители - водят го доктори и акушерки, не някакви майка родила 1 път и си мислят, че знаят всичко (ще обясня това защо го казвам), тя там казват, че е важно хемоглобина да не е под 100, ако е под 100 при приема ще ви накарат да дадете бележка за дарение на кръв, т.е. ваш познат отива и дарява една банка и казва в полза на кой е, за да може да се отпусне за вас съответната кръвна група, ако заведете 2ма е още по - добре. Не че ще ви стане нещо, а просто най-вероятно ще имате нужда от доливате на кръв, особено при секцио.
Та относно това училището и влогове из интернет, не четете всичко и не гледайте всичко, давам точен пример - моя приятелка, която роди преди 2 месеца изчете всичко, което се намира из интернет и изгледа всичко що се публикува за деца и бебета, една от основните ни теми, които обсъждахме преди тя да роди беше за кърменето - при поискване или на режим. Всички нас са ни хранили под режим, на определено време, сега се "проповядва" хранене при поискване и да не се дават биберони, защото се изкривявало нещо си и защото бебето свиквало и не можело после да захапе гърдата. Та така моята начетена приятелка не даде биберон, а даваше гърдичка всеки път, когато Беба проплачеш (тук имайте предвид, че това си е спане и на 2 часа будене и даване, не е на 5 мин). И така нещата супер до момента в който не започнаха големите жеги и коликите - детето биберон не иска да засмуче, веднага го плюе. Не спира да плаче ако не се слага на гърдата, там и заспива, от жегите се буди постоянно, почти не спи през деня, тя не може да се облече, плаче че никъде не може да излезе, ни за хляб ни за нищо, не може да се изкъпя. Много съжалява в момента за това си решение, тя казва че може да даваш при поискване,НО едва когато си му създал навици. От това че заспива на гърдичка, следват и други проблеми, не спи в кошарата и не седи изобщо в количка.
Това ви казвам, защото реших аз да гледам разни неща и попаднах на една .... Антоанета Пепе май беше, може и да не е така, която много горда обясняваше как не трябва да се слушат лекарите...такива категорични изказвания от некомпетентни личности направо ги игнорирайте и не ги четете/слушайте

# 717
  • София
  • Мнения: 3 505
Ние с ММ изгледахме едни клипчета за първи грижи за новороденото в ютуб страницата на Бебешки магазин Слънчице. Кратки са, сбити са, показват основните неща. Това ще ни е откъм обучение, училище и такива. Толкова е различна информацията навсякъде, че накрая просто по инстинкт ще си гледаме бебето. Майка ми всеки ден ми напомня да не чета прекалено и да не слушам нови глупости и да се филмирам Grinning
За бибероните и аз съм чувала, че нещо се изкривявало, ала-бала, но аз съм купила 2 и мисля да си му ги давам. Ортопедични се водят пък да видим дали ще ги иска.

# 718
  • София
  • Мнения: 110
Любка, стискам палци, достатъчно сме напред, ще устискаш Simple Smile не се натоварвай. Леле, аз преди месец на късата си шийка вдигнах детето 15 кг да го сложа на фризьорски стол, изобщо не се усетих. Вероятно в резултат на това скъсихме с още 7 мм...
Мами, моля за съвет... Милото ми дете трябва да се връща в яслата септември. А сме в очакване на бебето. Някой с подобен казус, който има дете в градина, ще ги пускате ли? Май ще използвам на макс извънредното положение/обстановка, за да го задържа вкъщи, после ще го мисля...
От септември сина ми ще е първа група. Аз също се чудя какво да правим защото той обича да ходи, но за 4-5 дни и лепва сопол 🤔 А с новородено хич не ми се иска да мъкне бацили в нас. Но то може и да не работят градините и да нямаме много избор 😆

# 719
  • Мнения: 778
Извинявайте че се включвам изневиделица. Аз съм от декемвийките и съм дентален лекар .  Относно бибероните: до 2/2,5 годишна възраст ги давайте без страх. Бебетата се раждат с по-слабо развита долна челюст,  което е свързано с   атравматичното минаване на главата през родовия канал. Обърнете внимание на бебетата как долната челюст е по-назад и навътре.  След раждането сукането стимулира растежа на долната челюст.  Кърменето стимулира този растеж най-много. Пиенето от шише стимулира най-малко и при тези деца е дори препоръчително даването на биберон. Ако обаче запазите биберона след 2,5 годишна възраст, тогава той води до така нар. зъбно-челюстни деформации като напр. отворена захапка и други. Тези изменения обаче спокойно се получават и от смукане на пръст,  завивка или каквото там детето се е научило да смуче постоянно за успокоение.

Общи условия

Активация на акаунт