ОКТОМВРИйки 2020 - тема 4

  • 27 032
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 37
Аз като си изпрах дрехите и станаха по-твърди . Изпрах на 30 градуса с  ТЕо бебе - лавандула без омекотител . Нещо грешно ли правя ?

# 691
  • Бургас
  • Мнения: 1 197
Минавам на отчет и аз ... днес бях на ЖК, 28+1 съм а бебе по размери отговаря на 29+6, което ако не друго, оправдава огромния ми корем. Като се разминаваме с ММ ми пее "големия кораб минава" LaughingLaughingLaughing ... хем смешно, хем трагично Laughing
Бебе е кило и половина чиста прелест Heart . Този път и муцунката си показа, ще си имам бузанка, като брат си Heart ... разположена е седалищно, а аз бях готова да се закълна, че усещам крачетата високо горе, но според док там освен глава, друго - няма. Според него е едричка и повече няма да се върти, но то така или иначе след първото секцио нямам надежди да ми разрешат второто да го родя нормално.
Откъм покупки съм адски назад. Да не кажа, че съм взела едни сладки чорапки от English Home и комплект пеленки от Лидл само. Доста дрешки ми дадоха приятели, направо нямам нужда от нищо освен 2-3 бодита за съвсем мъничко бебе размер 50-56. Колички, кошници, кошари, въобще целия хардуер си го имам от сина ми, ще сменя само подложките и чаршафчетата с нещо по-гърлиш и съм готова. Козметиката и тя си ми е налична, ползвам Uriage и А-derma. Остава да заредя от мини памперсите и да пренаредя целия детски гардероб Dizzy Face, че е пълен с умалели дрешки и омръзнали играчки, а колкото повече расте корема, толкова повече ме мързи Laughing

# 692
  • Мнения: 1 812
Гери, по-добре не слагай омекотител, поне в началото. И аз пера на 30 градуса. Най-меки са ми след сушилня. Ако простирам, не толкова, особено без омекотител
Купих едно комплектче чаршафи от https://interiority.bg/bebeshko-spalno-belio-c-45_98.html и една жена ще ми ушие обиколник, гнездо и долни чаршафи - във ФБ е Baby&Mommy. Ще взема спално чувалче с идеята да я свикна от рано, че моите, като се опитах да ги сложа в спално по-натам, не искаха, а пък се отвиваха
Дрешки имам Mothercare, sergent mayor, от kidso, Lidl, HM. Нищо не съм прала още, но за момчетата напоследък взимам много НМ, а там се пере като за световно и са минали теста. Като съотношение цена качество са супер.

# 693
  • София
  • Мнения: 3 510
MrsAlwaysRight, да, и моята идея е да направя нещо такова. Само че първо трябва да поръчаме плоскостите за гардероба, да си направим разпределението вътре и ММ и баща му по-другата седмица да го сглобят и тогава ще видя какви размери кутии ще взема. То и без това обмисляме кошарата да стои между леглото и гардероба, та ще ми е наблизо. ММ не иска да я слагаме от страната на прозореца, аз мисля, че няма да има проблеми да е там, ама първоначално ще му угодя да видя как ще е.
Иначе днес като казах на ММ, че ще искам ходене до Джъмбо и му стана лошо Grinning Ще го мъкна и до Икеа, няма да му се размине. Може би и до Jysk ще трябва, че там също съм набелязала неща. Само не знам толкова ходене и обикаляне как ще издържа. Вчера се разходихме из квартала за няма и 30мин и ми стана адски тежко. Все едно бебо с кеф се подпира колкото може на пикочния мехур и червата само и само да се прибера и да легна Grinning

# 694
  • Мнения: 28
Здравейте, момичета. Живот и здраве и аз ще съм от отбора на октомврийските мами. Очаквам момченце, а терминът ми е на 16.10.20. Аз все още съм назад с покупките. Имам доста неща да купувам, разглеждам и разни сайтове, но предпочитам "око да види ръка да пипне",затова още дори и легълце не мога да си избера. Набелязала съм си няколко модела, но няма как да ги видя на място. Та някоя мама случайно да  е поръчала легло от nicolle baby и да даде отзив?

# 695
  • Мнения: 164
Re3ya, добре дошла при нас!
Май всички ни е обзела шопинг треската Grinning .
И аз искам да попитам нещо в тази връзка.
Тези, които са поръчвали от H&M, как са размерите, отговарят ли си? 62ри много ли е голям? Имам някои дрешки 56ти размер и ми се иска да взема и от следващия. Много ми харесват техните десени и материя, но в магазина няма много избор на малки номера и не съм успяла да видя почти нищо на живо. Иска ми се, ако няма голяма разлика в размерите, да поръчам по-големия.

# 696
  • София
  • Мнения: 3 510
Re3ya, добре дошла при нас!
Май всички ни е обзела шопинг треската Grinning .
И аз искам да попитам нещо в тази връзка.
Тези, които са поръчвали от H&M, как са размерите, отговарят ли си? 62ри много ли е голям? Имам някои дрешки 56ти размер и ми се иска да взема и от следващия. Много ми харесват техните десени и материя, но в магазина няма много избор на малки номера и не съм успяла да видя почти нищо на живо. Иска ми се, ако няма голяма разлика в размерите, да поръчам по-големия.

Аз поръчах 62 р-р и пак ми изглежда малък. Взела съм му 3бр ританки за началото. Сравнявам еднакви размери на дрешки от различни магазини и няма 1 към 1 да пасват. В самото кръстче ми изглеждат по-тесни и не знам дали няма да умалят сравнително бързо. Жилетчицата също е 62, а ще му я слагам края на октомври-ноември, защото е поларена. Аз ги поръчах от сайта и пристигнаха много бързо (за 2-3 дена), но и там трудно намерих малки размери.

# 697
  • София
  • Мнения: 7 518
Re3ya, добре дошла!
Добавих те в списъка на първа страница на темата.

Аз имам подарък една мечка-космонавт от ХМ 3-6м и отговаря на същия размер от Некст.

# 698
  • София
  • Мнения: 153
Идвам на отчет: днес бях на първите тонове. Младежът беше добър и буден, всичко е наред. Тежи около 1,200 кг. и вече се е завъртял с главата надолу. Кръвните изследвания и урината са добри. Всички останали показатели съща са наред.
От покупките остават само някакво дебело яке/жилетка и моите неща за болницата.

# 699
  • Мнения: 131
Привет момичета, днес бях на лекар след зацапване - за сега всичко е наред, но има леко скъсяване на шийката от 40 ММ, сега сме на 35 ММ, нищо фатално, но стигнахме до разговора какво правим и кога да тръгваме за болницата, ако започне раждане. Док каза "казвам ти го за всеки, случай, но още не трябва да стигаме до там".
Та Беба е 2230 гр., 31. + 2 г.с, разположена с главата надолу и понякога като вървя имам чувството, че ще изпадне.
Та засилвам темпото с най-важните неща за болница и първите дни, че днес се филмирах, че ако трябва да родя, нямам нищо, а няма кой друг да ми ги купи
Следват 2-3 дни лежане плътно в леглото и стискаме Мин до 35 г.с

# 700
  • Мнения: 105
Любка, от сърце ти желая всичко да е наред и да стигнеш максимално близо до датата на термина Heart
Както и на всички останали момичета.

# 701
  • Мнения: 1 202
Здравейте, момичета. Аз тези дни се занимавам с разпределение на дрешките , получих две големи чанти от приятелки и съм много доволна , има и най-малкия размер 50-56, които ми бяха кът, зимен космонавт и  много бодита и гащеризончета. Остава да купя к-кт за изписване, козметика и нещата за родилното за мен.
Любка , стискам палци да стигнеш до финала и всичко да е наред , както и на всички в групата.

# 702
  • Пловдив
  • Мнения: 13 553
Любка, стискам палци да избуташ възможно най-близо до термин. Мисля, че и ти си от Пловдив така, че ако все пак нещо си пропуснала или ти трябва съм насреща да реагирам, само ми пиши.

# 703
  • Мнения: 739
Някоя от вас взимала ли си е секрет за микробиология сама? Моля да ми разясните какво и как. Моята АГ каза, че трябва да ми пусне изследвания и МБ в 32 г.с. задължително, аз съответно запазих час за след две седмици, но днес ми изпратиха имейл, че лекарката ще отсъства до началото на септември. Аз тогава ще бъда в 35 г.с. и бих искала на своя глава да ги пусна в посочения от нея срок.
Тези дни слушам книгата на Майко мила "Как да оцелееш като родител". Искрено се забавлявам, а и обогатявам. Препоръчвам, ако не сте се сблъсквали с нея до сега.
Да и аз я препоръчвам. Много е забавна и поучителна. Прочетох втората част, а искам да намеря и първата.

# 704
  • София
  • Мнения: 7 518
Любче, стискам палци всичко да е наред. Лежи и почивай. Flowers Hibiscus
Много сайтове имат поръчка онлайн, така че можеш да си набележиш нещата които трябват, или направо да поръчаш.

Общи условия

Активация на акаунт