ОКТОМВРИйки 2020 - тема 4

  • 27 125
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Две неща съм поръчвал от този сайт, гащеризончето за “новородено” успях да сложа на сина си като стана на  6 месеца, съответно не беше подходящо за сезона. Цветовете избеляха за 1-2 пранета и се размъкна също толкова бързо. Стана на парцал. Второто комплектче, беше от по-качествена материя и нямах проблем с прането, обааааче беше още по-голямо и го ползвах за пижамка до съвсем скоро, а отново размера уж беше за newborn. Китайски са със сигурност, дори в Алиекспрес могат да се открият същите модели 2-3 пъти по-евтино, но си чакаш дългата и несигурна доставка.

ПП: За сладурски дрешки препоръчвам Sugar’n cute ... всичко от там ми е било супер качество.

Последна редакция: ср, 05 авг 2020, 10:12 от Solace

# 676
  • Мнения: 105
И на мен ми излиза този сайт постоянно във фейсбук като реклама. Не съм поръчвала нищо от там. Аз обаче бях търсила някакви неща и в Алиекспрес и това специално го има на цена 15-16 лв. с доставката до България.

От Алиекспрес поръчах пробно 3 гащеризона за новородено преди 1 месец, но все още не са пристигнали. Като дойдат ще реша дали въобще има смисъл да ги чакам от Китай и заслужава ли си цената, защото не бяха от най-евтините. Излизаха около 30 лв. с доставката.

# 677
  • Мнения: 921
И като сме на тема дрешки, да ви питам, т.к. май повечето ми така или иначе ще са онлайн, дали от бг или чужди сайтове, още проучвам къде какво - за бг са ми хвалили дрехите на ХМ, Пепко, Вис Виталис ми изглеждат хубави и сносни цени. Гледам по форума много се поръчва от английски сайтове като Некст например. За Некст не ми е ясно, те нямат ли и бг магазин - виждам ги вече във втори мол в София, каква е разликата с английския? Вие от къде мислите да купувате дрехи и също какви като вид? А за изписването - комплекти/пелени/портбебета?

Да си кажа за сега съм поръчала едни гащеризончета от амазон - супер сладки с подгъващи се ръкавчета/ръкавички и ги чакам да дойдат.Animal Hatching Chick Бях харесала много едни комплекти на Angel baby за изписване, но тогава ми беше рано за дрехи, а сега са свършили Frowning1

# 678
  • София
  • Мнения: 7 546
От Некст и Джордж поръчах всичко до момента, и в двата сайта излиза по-евтино ако поръчваш в лири. Във Вис Виталис не ми харесаха нещата, от Пепко взех само одеалца на принципа "да има, че са евтини", а не че са кой знае колко прекрасни. В ХМ има не лоши неща.

За Патпат и аз съм чувала отрицателни коментари. Пък дамата дето ги хвали и това й е единствената публикация във форума, звучи като маркетинг.

# 679
  • Мнения: 105
Вие от къде мислите да купувате дрехи и също какви като вид? А за изписването - комплекти/пелени/портбебета?

Аз поръчах комплект за изписване от Лигавниче. Имат фб и там ги видях. От там съм взела и една памучна тънка пелена.
От тези немските магазини взех 2 бодита с дълъг и 1 с къс ръкав. Бяха по 3-4 лв. всяко, много мекички.
От Вис Виталис взех ританки точно за горните бодита и добре се комбинираха. И взех 2 хавлиики. Там имат българско производство неща, които са им доста евтини, но не знам като качество след изпиране как са.
От LC Wikiki взех най-малкия размер 2 бодита с шапчици, и комплект ританки + камизолка + шапчица. Бяха доста намалени и ми излязоха около 25 лв. всичко.

Чудя се за спални комплекти откъде да взема ... Имате ли наблюдения? Все пак те ще се ползват най-дълго време, доста ще се перат и ми се иска да качествени и да си запазят цветовете.

# 680
  • София
  • Мнения: 7 546
За спални комплекти ми е рано, пък и за след 6м като почнат да мърдат повече мисля да взема чувалчета. За начало ще купя долни чаршафи с ластик (има добри в Икеа), но чакам още да реша какъв размер легълца ще взема.

За спането препоръчвам да прочетете съветите тук: https://www.safe-sleep.eu

# 681
  • Мнения: 423
deli, благодаря за статията Simple Smile и аз съм ориентирана към чувалчета, още повече след като бъдещият батко гордо заяви как ще завива бебето с одеалце, да не настива. Тръпки ме побиват 😄 малко извън темата беше това
За чаршафи и аз се интересувам, че поръчвах детски комплекти за младежа, и с първото пране избеляха. Като бебе му бях взимала Минене, не мръднаха, но напоследък прекратиха клиентските си карти и не знам имат ли магазини още. Чаршафи подсигурих от ИКЕА, а и комплектите са им хубави.

# 682
  • Пловдив
  • Мнения: 13 626
За изписването ще използвам засега боди и ританки и ще видя какво ще е отгоре и с коша за кола. /по принцип съм харесала една ратанова кошница, но не е от практичните неща и не знам дали ще я купя/

# 683
  • София
  • Мнения: 7 546
Аз бих взела чувалчета и за тази зима, единственото, което ме спира е, че на мен ще ми е по-трудно да ги слагам в тях докато са още малки мръвки. А като почнат да се обръщат - задължително чувалче, за да не се отвива. Меките памучни и поларени одеалца ще ги ползвам без чаршаф. И по тая логика изобщо отпада необходимостта от завивка и торба за нея. Значи остават само долни чаршафи.

# 684
  • Мнения: 84
Аз рядко пиша, ама да си кажа за чаршафчетата Simple Smile  в Айко има много сладки и често ги пускат на промоции по около 20 лв. С баткото от там си бях взела 2 комплекта, той вече е на 3 години и не  са трепнали и продължавам да си ги ползвам.
(Даже мислех, че пиша в групата на Ноемврийките Simple Smile  та да се представя, с термин 06.11 съм, но ще съм си октомврийка заради секцио по медицински причини и затова и вас следя. Имам вече едно момченце и чакам още едно. Общо взето ще съм двойна свекърва Simple Smile)

Последна редакция: ср, 05 авг 2020, 11:33 от Lady_Miau

# 685
  • Мнения: 921
И аз си мисля, че няма да ми трябват горни чаршафи, първо съм взела едни пеленки за повиване, мисля, че на първо време те ще ми играят ролята на чувалчета, а малко по-нататък ще взема чувалчета, и на мен ми се струват доста практични и удобни, а има всякакви, леки, дебели, с крачолчета, без и т.н За сега съм поръчала чаршафи от амазон, че се стреснах за странния размер на кошарата (взели сме тип next to me). На Икея съм голям фен, но за сега два пъти гледахме бебешки неща и все каквото ми хареса го няма, изчерпано е, не се предлага вече (а има мостри в магазина например). Малко лошо впечатление ми направиха Sad Иначе от там съм взела една маса повивалник, калъфка за повивалник, пеленки и кошчета за повивални. Доволно изглеждат за сега. Харесала съм едни цели лигавници, за периода в който почнем да се захранваме, много са смешни :Д

# 686
  • Мнения: 37
Хавлията за бебе от Икеа е добра за цената си . Вчера бяхме във ВисВиталис и Слънчице , онзи ден в Пепко и не мога да харесавам друга хавлия, всички ми изглеждат еднакво груби .
Аз мисля да си купя плат и да си ушия чаршафи , подариха ми много красиви възглавници - обиколници и понеже са шарени ще заложа на едноцветни чаршафи.Все още оглеждам платовете онлайн.
Дрешки съм купила от различни места . От лидл купих на looney tunes от миналата седмица  и честно казано не ми харесват като качество , пелените са хубави , боди комплекта пак е мек , но пижамите са с лошо качество. От Кауфланд имам шапчици от био памук много сладки и меки , както и 3 бодита пак меки . От пепко си купих одеяло и много ми харесва като качество и цена , но дрехите пак не са им особено хубави . Получих и няколко бодита  и пижами на George  и Примарк .... ами разликата с това което е в  БГ е голяма . Такова качество видях само на избрани био памук неща в Хиполенд .Занапред мисля да пробвам групите във ФБ за внос на дрехи от чужбина на George   и Primark - като цена са като нещата в БГ и дори някои са по -евтини , а като качество ако е същото като получените , то определено е по-хубаво.

# 687
  • Мнения: 534
Поръчах неща на Джордж от бг страници и от сайта на Некст. Отделно купувам дребни неща от малки детски магазинчета като харесам нещо.
Взех два комплекта спално бельо, едното е с юрганче, но отделно имам и чувалче за спане. Поръчах ги от страница във фейсбук.
Сега съм в чуденка дали да купувам зимен чувал за количката, защото имам няколко дебели гащеризона, дебела завивка, а количката се покрива много плътно с наличното покривало.

# 688
  • София
  • Мнения: 3 586
Аз засега съм взимала от ХМ няколко неща и материите са мекички, не са изпрани още и не знам дали няма да им стане нещо, но засега съм доволна. От Лидл нещата са ок, взимайки предвид колко малко ще се носят. В Кауфланд скоро гледах и много ми харесаха материите на едни клинчета, но не купих. Вече имам няколко, а по-нататък ще взема по-големи размери. Другите дрешки са от различни бебешки магазини, опрани са и не са мръднали. Ще видим след още няколко пранета. Аз във Вис Виталис дрешките не загледах, но купихме много хубаво памучно одеяло. Сега като ходим за кошарата ще погледна някоя друга дрешка дали ще харесам, че останаха няколко неща.
За спално бельо имам 2 комплекта турски на TAC и много ми харесват. Ще взема обаче и няколко допълнителни чаршафа (от Икеа сигурно). Имам и олекотена завивка (от Лидл), но ще видим колко ще се ползва. Чувалче не мисля да взимам засега.
Направо не знам къде ще ги прибирам всички неща, че сме зле от към пространство. Скрин отделен нямаме, ще търся варианти с кошници и в нашия гардероб

# 689
  • Мнения: X
JayRay, и ние сме зле откъм пространство. Отделих три рафта от гардероба ни в спалнята за бебо и накупих кутии с разделители от Джъмбо. Там има всякакви размери. Изпрах, изгладих, наредих, стана като аптека Simple Smile Grinning

Дрешки купих от Лидл, Вис Виталис, Кауфланд и онлайн магазини kidso.bg и дундьо. Ами тези от kidso нещо не ми харесаха как изглеждат слез прането, особено плюшените. И много други ми харесват, но вървя по списък, и разумът казва, че накупеното е предостатъчно.

Чаршафи и аз имам от TAC, ни е и за нас сме вземали, доволна съм. Сега комплектите им са намалени на по 31 лв.

Зимен чувал за количка взех, взех и зимни чувалчета за спане, че даже и кошница за кола. Абе готови сме, ама това не означава, че трябва да бърза да излиза де.

Последна редакция: ср, 05 авг 2020, 17:43 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт