Протеус вулгарис / Proteus Vulgaris

  • 842
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета!

Наскоро, при едно мое посещение на гинеколог, ми изолираха въпросната бактерия във влагалищния секрет. Да си призная, никога преди не бях я чувала, а от търсенето ми в Гугъл, разбрах че причинява уроинфекция. Честно казано аз не усещам какъвто и да е било проблем с пикочната си система и е пълна мистерия как това чудо се е озовало във влагалището. Замърсена проба? Това наистина ли може да вирее там? Изписаха ми антибиотик и глобули, мисля скоро да ги почвам, въпреки скептицизма си. Някой борил ли е тази бактерия?  Как я победихте (и успяхте ли изобщо)? Ще се радвам на всякакви отговори, в интернет не намерих особено инфо за нея, не е като да напишеш примерно "кандида" и да имаш 5 теми по ХХ страници материал за четене...
Благодаря предварително!

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 933
Като специалист мога да кажа.Упорита гадина.Нормална чревна флора е.И сега да ви закова с един въпрос: Какво бельо носите?

# 2
  • Мнения: 54 054
Като специалист мога да кажа.Упорита гадина.Нормална чревна флора е.И сега да ви закова с един въпрос: Какво бельо носите?

Преди да се усъмните в нещо, да кажа, че на дъщеря ми беше изолирана същата бактерия. Беше на 5 години, т.е нито прашки е носила, нито секс, да не уточнявам какъв е правила.
Упорита е, но се лекува. Тя пи Аугментин. Имаше и мехлем за мазане, външно и с тампонче.

Не е задължително чревните бактерии да се пренасят чрез секс в урогениталния тракт, нито с прашки.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 364
Привет и успех с борбата - дано е бърза и лесна!

Ще се възползвам да се "намъкна" в темата Ви, тъй като вчера за първи път и аз имах такава "среща"- никога не бях и чувала тази бактерия и също не намерих кой знае какво из нета. За съжаление, става дума за 11 месечната ми дъшеричка.
(Проблемът при нея е, че от януари в стерилната урина излизат гадини- борим ту ешерихия, ту ентерококи и сега хоп! Това чудо.. 😣)

Та, ще следя с интерес всичко по темата. И отново - успех на Вас! 😊

# 4
  • Мнения: 2
На мен ми изписаха Авелокс, но тъй като му знам състава, помолих да ми го сменят с Аугментин (по антибиограма той също върши работа, а и много добре ми се понася от организма). Също ми предписаха и глобули. Ще пиша след около 10 дни какъв е ефекта. Благодаря на всички за отговорите!

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 933
Като специалист мога да кажа.Упорита гадина.Нормална чревна флора е.И сега да ви закова с един въпрос: Какво бельо носите?

Преди да се усъмните в нещо, да кажа, че на дъщеря ми беше изолирана същата бактерия. Беше на 5 години, т.е нито прашки е носила, нито секс, да не уточнявам какъв е правила.
Упорита е, но се лекува. Тя пи Аугментин. Имаше и мехлем за мазане, външно и с тампонче.

Не е задължително чревните бактерии да се пренасят чрез секс в урогениталния тракт, нито с прашки.
Аз отговарям на конкретно зададения въпрос.При зрели жени бельо и секс са тай-честите причини.При малки деца  говорим за замърсяване анус-ръка-влагалище/уретра.При бебета,особено момиченца,е замърсяване от памперса.

# 6
  • Мнения: 54 054
То и ние знаем теориятз.
Но на практика не е така.
Аз също почти 2 години редувах всякакви бактерии в урина и ваг. секрет. Спирала съм и секс, хигиената ми е прекалена, прашки не нося, изпих 10 АБ и резултат никакъв. Най-често е Ешерихия, понякога се сменя с Ентерокок, Клебсиела, абе красота... Смених всички известни уролози, в болница бях, няма махане.
Накрая зарязах всичко, почнах си нормален секс и повече чайове, засега нямам оплаквания, да чукам на дърво. От началото на пандемията съм спряла всякакво лечение и пускане на стерилна урина.
Защото прецених, че ако не дай си Боже се разболея, то вече няма какъв АБ да пия.

Сега видях на дъщеря ми изследванията, Протеус Мирабилис е било при нея, но все е Протеус.

Общи условия

Активация на акаунт