Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 9

  • 58 557
  • 745
  •   2
Отговори
# 300
  • Мнения: 14
Здравей, Денис! Това високо-усвоима форма ли е на витамин Е? Притесняваме ме този ацетат след токоферол...

https://fitnessdobavki.bg/multivitamini-i-minerali/vitamin-e/swa … -vitamin-e-400-iu

# 301
  • Мнения: 5 022
Кой спрей Вит. D3 и K2 бихте си избрали
https://www.amazon.com/NOW-Vitamin-Liposomal-Spray-2-Ounce/dp/B0045MJNCU
1,000 IU D-3 и 100μg K-2 на впръскване

или

https://betteryou.com/vitamin-d-k2
3000 IU D-3 r 75μg K-2 на впръскване

Праи ми впечатление разликата в съотношението Д3/К2, кое е оптималното?

Приемам предложения и за други комбинирани варианти. Д3 трябва да приемам около 5000 IU на ден за попълване на сериозен дефицит при бременност, но не знам дали 500μg К2 не е твърде много.

# 302
  • София
  • Мнения: 35 976
Денис мила помагай Hug
Взехме добавки за ММ и сега се чудя как да ги пие,на оксибио пише по време на хранене,на другата нищо.
В едната има мио инозитол,който май трябваше на гладно и преди кафе .....незнам
В оксибиото има алфа липоева киселина ,или се бъркам или и тя беше на гладно
Как да ги пие и по колко?
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Да ги приема както е посочено от производителя - някои от елементите ще се усвоят, а други не.
Може да се каже, че сте дали пари на вятъра Simple Smile
Ресвератролът се приема на гладно, с вода и след 40 мин. другите добавки.
ALA не е хубава форма, трябва да е R-ALA и се приема на гладно, след Ресвератрола.
Инозитол -  на гладно, 1 час преди или 2 часа след хранене и кафе.
Вит. Е, ФК  - след хранене
Селен между храненията или вечер.
Аргинин, Л-Карнитин - на гладно, поне час преди хранене



Здравей, Денис! Това високо-усвоима форма ли е на витамин Е? Притесняваме ме този ацетат след токоферол...
https://fitnessdobavki.bg/multivitamini-i-minerali/vitamin-e/swa … -vitamin-e-400-iu
Здравей!
Това не е хубава форма, синтетична е, с  ниска бионаличност и по-добре да не се приема.


Кой спрей Вит. D3 и K2 бихте си избрали
Скрит текст:
https://www.amazon.com/NOW-Vitamin-Liposomal-Spray-2-Ounce/dp/B0045MJNCU
1,000 IU D-3 и 100μg K-2 на впръскване

или

https://betteryou.com/vitamin-d-k2
3000 IU D-3 r 75μg K-2 на впръскване

Праи ми впечатление разликата в съотношението Д3/К2, кое е оптималното?

Приемам предложения и за други комбинирани варианти. Д3 трябва да приемам около 5000 IU на ден за попълване на сериозен дефицит при бременност, но не знам дали 500μg К2 не е твърде много.
Няма еднозначен отговор.
Дозите на вит. Д и вит. К зависят от дефицита на вит. Д. и продължителността на приема на двата витамина.
Максималната доза на вит. К е 320мкг/дн.
За 5000МЕ - според мен, 180-200мкг/дн

Последна редакция: пн, 26 окт 2020, 18:19 от denis.

# 303
  • Мнения: 277
Благодаря ти Денис Simple Smile
Взели  сме ги вече ,така че, ще си ги изпие ,пък след това ще видим ,по отделно най добре

# 304
  • София
  • Мнения: 302
Здравей denis., бременна съм в 29та г.с.
пуснах за проверка някои витамини и имам съответно дефиците за попълване.
Дали може да посъветваш какво и в какви дози мога да приемам да нормализирам нещата?

*вит B6  ми е под долна граница - имам на Solgar oт 50мг - мога ли да приемам от него и по каква схема ?
*вит Д също е много нисък - взимам сега на Now по 5000 всеки ден ( ендокринологът(даже 2)  препоръчаха твърдо вигантол по 10 капки, което пак по мои изчисления е 5000 единици, но чета все по-лоши отзиви за вигантола  - че имало фалшив, че не се усвоявал, във Франция директно са го спрели тъй като бил неефективен, а и досега макар и с по- ниска доза само падна още вит Д вместо да се качи)  та се чудя дали да ги редувам капсулите и капките или да си карам на капсулите - за тях поне знам че преди бремнността успях да вдигна вит Д (БЛАГОДАРЯ ти за което!).
* вит Б12 бе в дефицит, приемам natural factors 1000  метилкобаламин всеки ден по едно и сега се  е покачил от 270.2(август)  на 420.8 (референти156- 672)
Почнах да пия от няколко дена и протеин за бременни Прегнако. Не знам дали имап някакъв коментар за магнезия, желязо и жск и калций.
резултати от изследвания:
Скрит текст:
Скрит текст:

Много благодаря предварително за отделените време и внимание!!!

# 305
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Денис,на тази полска фирма може ли да се разчита според теб?200 грама инозитол е 23лв.Има голяма разлика с цената от Now  (например) 🤔 Мерси!💜

# 306
  • Мнения: 46
Здравейте Simple Smile Първо да се представя -  на 27г съм и от скоро със съпруга ми правим опити за бебе. Месец Юни забременях, но след 10-дневно закъснение ми дойде менструацията. Естествено отидох на лекар,за да разберем причината - пуснах си изследвания на хормони и излезе доста висок пролактин...отидох при ендокринолог, който между другото ми каза,че имам Хашимото, но щитовидната жлеза е ОК. За пролактина ме прати на ЯМР и там излезе,че имам аденом на хипофизата. Вече нормализирах пролактина. Пия Достинекс, Вигантол, Селен и фолиева киселина. Мисля да започна да пия МВИ, но до колкото разбрах се пие по някаква схема, бихте ли ме насочили как да я приемам?

# 307
  • София
  • Мнения: 35 976
Здравей denis., бременна съм в 29та г.с.
пуснах за проверка някои витамини и имам съответно дефиците за попълване.
Дали може да посъветваш какво и в какви дози мога да приемам да нормализирам нещата?
Скрит текст:
*вит B6  ми е под долна граница - имам на Solgar oт 50мг - мога ли да приемам от него и по каква схема ?
*вит Д също е много нисък - взимам сега на Now по 5000 всеки ден ( ендокринологът(даже 2)  препоръчаха твърдо вигантол по 10 капки, което пак по мои изчисления е 5000 единици, но чета все по-лоши отзиви за вигантола  - че имало фалшив, че не се усвоявал, във Франция директно са го спрели тъй като бил неефективен, а и досега макар и с по- ниска доза само падна още вит Д вместо да се качи)  та се чудя дали да ги редувам капсулите и капките или да си карам на капсулите - за тях поне знам че преди бремнността успях да вдигна вит Д (БЛАГОДАРЯ ти за което!).
* вит Б12 бе в дефицит, приемам natural factors 1000  метилкобаламин всеки ден по едно и сега се  е покачил от 270.2(август)  на 420.8 (референти156- 672)
Почнах да пия от няколко дена и протеин за бременни Прегнако. Не знам дали имап някакъв коментар за магнезия, желязо и жск и калций.
резултати от изследвания:
Скрит текст:
Скрит текст:

Много благодаря предварително за отделените време и внимание!!!
Здравей!
Да, В6, В12,вит. Д, магнезий трябва да приемаш и дозите на които си се спряла са добри.
След около 2 месеца, трябва да пуснеш контрола.
Трябва ти и желязо и може би него трябва да приемаш, защото от приема на В12, то ще падне още.
За калция - се консултирай с лекар.
За протеина Прегнако - не е добър избор, по-добре заложи на някой с добро кач-во и чистота.
Това е БГ протеин - суровината се купува незнайно откъде и само се пакетира ( като Биогейм-а)
При бременност трябва да се ползва добро кач-во или по-добре да не се ползват такива продукти.
Хапвай извара - 250 гр. е около 15-16 гр. протеин.
Шейк с извара Simple Smile
 в кана блендер:
250-300 мл вода
2 сл захар/мед/кленов сироп/агаве... кой каквото обича и предпочита
1/2 чл канела ( защото съм с ИР Simple Smile ) може и без нея
+ 250гр. извара
....... разбива се до хомогенност ( за 1-2 мин.)
+ 1/2 банан (замразен)
+   друг плод по желание (замразен) - праскови, боровинки, ягоди, круша, ябълка ...
...... общо около 130-150 гр.плодове
+ няколко листа мента, по желание
(аз ползвам бананова есенция или мента-есенция)
..... разбива се за кратко ( около 1 мин.,)- банана не трябва да се разбива дълго, прави сместа лепкава
+ още 150-200 мл вода
Гъстотата е пожелание - предпочитам да е по-гъст.
Изварата и дори да е леко солена, също е вкусно.
Бананът дава плътност на консистенцията.
Изварата е богата на В12 Simple Smile , калций...

Flowers Maple LeafЕлънче
За Инозитола - става


Flowers Maple Leaf Sunflower93
За МВИ - 2500-2600мг/дн., след хранене, от М до М

Последна редакция: нд, 01 ное 2020, 14:23 от denis.

# 308
  • Мнения: 3 149
Denis, в момента приемам Life Extension Mitochondrial Basics + PQQ на гладно, след поне 40 мин все още на гладно приемам Инозитол+NAC+Аргинин. Но опаковката на Life Extension е само 30 капсули и я взех от български сайт много НЕизгодно, та реших като я приключа да взема R-ALA+ Таурин + PQQ по отделно. Но отново ли да ги пия трите заедно на гладно преди Триото? Или PQQ да отиде след хранене? Прочетох вече за няколко различни начина на прием и се обърках.

# 309
  • Мнения: 710
Денис, коя форма на цинка е най-добра: цитрат, пиколинат или хелатиран? И колко мг е оптималната дневна доза?

# 310
  • София
  • Мнения: 35 976
Denis, в момента приемам Life Extension Mitochondrial Basics + PQQ на гладно, след поне 40 мин все още на гладно приемам Инозитол+NAC+Аргинин. Но опаковката на Life Extension е само 30 капсули и я взех от български сайт много НЕизгодно, та реших като я приключа да взема R-ALA+ Таурин + PQQ по отделно. Но отново ли да ги пия трите заедно на гладно преди Триото? Или PQQ да отиде след хранене? Прочетох вече за няколко различни начина на прием и се обърках.
За митохондриалната биогенеза:
R-ALA    2x150 mg
Таурин  2x500 mg
PQQ -     2х20 mg
PQQ - след хранене
R-ALA и Таурин, на гладно с вода
PQQ и Ubiquinol, са добра комбинация


Денис, коя форма на цинка е най-добра: цитрат, пиколинат или хелатиран? И колко мг е оптималната дневна доза?
И трите са добри.
Оптималната за теб доза, зависи от твоите серумни нива (  на цинк и мед).
15 до 30мг са добри дози, над 50мг са високи, вече терапевтични дози.
Напр. при проблем със СГенезата ще трябват 50мг цинк, за да има някакъв ефект.
Ако ти трябва за ЩЖ ( конвертирането на Т4 в Т3 ) и 15 мг/дн. са достатъчни.

# 311
  • София
  • Мнения: 302
Скрит текст:
*вит B6  ми е под долна граница - имам на Solgar oт 50мг - мога ли да приемам от него и по каква схема ?
*вит Д също е много нисък - взимам сега на Now по 5000 всеки ден ( ендокринологът(даже 2)  препоръчаха твърдо вигантол по 10 капки, което пак по мои изчисления е 5000 единици, но чета все по-лоши отзиви за вигантола  - че имало фалшив, че не се усвоявал, във Франция директно са го спрели тъй като бил неефективен, а и досега макар и с по- ниска доза само падна още вит Д вместо да се качи)  та се чудя дали да ги редувам капсулите и капките или да си карам на капсулите - за тях поне знам че преди бремнността успях да вдигна вит Д (БЛАГОДАРЯ ти за което!).
* вит Б12 бе в дефицит, приемам natural factors 1000  метилкобаламин всеки ден по едно и сега се  е покачил от 270.2(август)  на 420.8 (референти156- 672)
резултати от изследвания:
Скрит текст:
Скрит текст:

Здравей!
Да, В6, В12,вит. Д, магнезий трябва да приемаш и дозите на които си се спряла са добри.
След около 2 месеца, трябва да пуснеш контрола.
Трябва ти и желязо и може би него трябва да приемаш, защото от приема на В12, то ще падне още.
За калция - се консултирай с лекар.
За протеина Прегнако - не е добър избор, по-добре заложи на някой с добро кач-во и чистота.
Това е БГ протеин - суровината се купува незнайно откъде и само се пакетира ( като Биогейм-а)
При бременност трябва да се ползва добро кач-во или по-добре да не се ползват такива продукти.
Хапвай извара - 250 гр. е около 15-16 гр. протеин.
Шейк с извара Simple Smile
 в кана блендер:
250-300 мл вода
2 сл захар/мед/кленов сироп/агаве... кой каквото обича и предпочита
1/2 чл канела ( защото съм с ИР Simple Smile ) може и без нея
+ 250гр. извара
....... разбива се до хомогенност ( за 1-2 мин.)
+ 1/2 банан (замразен)
+   друг плод по желание (замразен) - праскови, боровинки, ягоди, круша, ябълка ...
...... общо около 130-150 гр.плодове
+ няколко листа мента, по желание
(аз ползвам бананова есенция или мента-есенция)
..... разбива се за кратко ( около 1 мин.,)- банана не трябва да се разбива дълго, прави сместа лепкава
+ още 150-200 мл вода
Гъстотата е пожелание - предпочитам да е по-гъст.
Изварата и дори да е леко солена, също е вкусно.
Бананът дава плътност на консистенцията.
Изварата е богата на В12 Simple Smile , калций...
denisблагодаря! - шейкът звучи супер, имам и замразени плодове- идеслно ще ми дойде на закуска!! Simple Smile
Само за B6 - 50мг през ден или всеки ден да взимам?

# 312
  • София
  • Мнения: 35 976
denisблагодаря! - шейкът звучи супер, имам и замразени плодове- идеслно ще ми дойде на закуска!! Simple Smile
Само за B6 - 50мг през ден или всеки ден да взимам?
Tрябва да е всеки ден, докато попълниш дефицита, защото при дефицит на В12 и В6 има вероятност хомоцистеина да е висок, а това не е добре.

# 313
  • София
  • Мнения: 3 412
Здравей Денис, бих искала да те попитам може ли в един и същи ден да се пият Ресвератрол и Трисеквенс - взаимо пречат ли си?
Благодаря предварително Flowers Hibiscus

# 314
  • Мнения: 3 149
Денис, аз съм с поредния въпрос към теб. Какво мислиш за добавката Златен корен (Родиола) ? Дали ще пречи на приема на добавките за яйчниковата функция? Иска ми се нещо натурално за поотпускане на напрежението и стреса, и се чудя дали да взема нещо като този Златен корен

Общи условия

Активация на акаунт