Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 9

  • 58 848
  • 745
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 960
Направи я - ами ако забременееш и се заразиш, какво се случва?

# 481
  • Мнения: 1 452
Трябва да се има предвид, че не е препоръчително да се забременява 3 месеца след ваксинация
https://www.gov.uk/government/publications/covid-19-vaccination- … -or-breastfeeding
Иначе остава и въпроса, какво ще правиш ако забременееш и се заразиш??? Трябва добре да се обмисли въпроса, мисля че срока е доста кратък....

# 482
  • Мнения: 273
Winter11 е права и Надежда и Аджъбадем в Истанбул не препоръчват ваксината на пациентките, които са в процедури и планират бременност в следващите 2 (два месеца).

https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/syst … jf-vXcn0U7v7RjX8o

Но... всеки случай е различен и трябва да се прецени риска.
Ако можеш да почакаш 2 месеца с бременността, аз лично бих я сложила веднага!

# 483
  • Мнения: 960
Според мен е много рисково да се кара трудно постигната бременност в среда с много деца. Дори обикновеният грип може да прекъсне бременност, или да предизвика малоформации.

# 484
  • Мнения: 3 215
Денис, отново с въпрос към теб. Какво ти е мнението за този продукт и като цяло за такива продукти тип тинктури?? Могат ли да се приемат с добавките за подобряване на яйчниковата функция?

# 485
  • Мнения: X
Здравейте момичета!Малко рязко навлизам в темата,но съм доста притеснена и не знам с кого да споделя.Работя като учител.Пристигнаха ваксини на Пфайзер.До сряда трябва да дам отговор.Мъжът ми също е учител и е в същото положение.На 42 съм,май навършвам 43.Имаме син на 15.2 неуспешни естествени бременности.Един куп изследвания,/за сега добри-за това не се отказвам/добавки и прочие-неизяснен стерилитет.Февруари съм в Тутракан на консултация.Какво да правя с тази ваксина сега?Не съм карала Ковид,но наистина съм с много рискова професия.А трябва да дам отговор дали ще се ваксинирам до 6 януари.МОЛЯ ЗА СЪВЕТ!

Ако не беше възрастта ти, бих те посъветвала да си я сложиш и да отложиш бременността за известен период, но само ти можеш да вземеш това решение. Не знам каква е точно ситуацията при вас, но ако ви предстоят още прегледи, изследвания при репродуктивни специалисти, имай предвид, че прегледите, изследванията отнемат време и може и да минат неусетно тези 2 месеца след ваксинацията. Казваш, че си на преглед началото на февруари - ако ви ваксинират сега в януари до консултацията ти ще е станало почти време за втората доза. А след консултацията може да ви трябват още изследвания и така неусетно ще е минал поне месец след втората доза и сте готови. Мъжът ти при всички случаи е добре да се ваксинира независимо дали ти ще се ваксинираш, защото е най-близкия ти контакт.

Всичко горепосочено заслужава да се обмисли само в случай че си настроена положително към ваксината и се колебаеш за разминаването във времето. Ако не сте убедени, че искате ваксини, няма какво толкова да обмислята. Не стана много ясно от поста ти от какво точно е породено колебанието.

# 486
  • Мнения: 176
Здравейте отново!От вчера не бях влизала във форума!Много приятно ме изненадахте,много добри и полезни съвети ,много благодаря на всяка една от вас.Всяко едно мнение е ценно за мен.Още съм на работа и не мога да пиша много.Днес за всеки случай си направих тест за антитела,да не би да съм го карала без симптоми Ковида тъй като почти всички мои близки го караха.Резултатите ще са готови довечера късно или утре сутрин.Ще се включа малко по-късно,ще мисля още малко и ще споделя какво решавам.Ако някой има някаква информация нека я сподели.БЛАГОДАРЯ!

# 487
  • Мнения: 2 515
Скрит текст:
Здравей и тук, Денис. Може ли информация дали фолиевата в тези витамини е в метилирани форма: https://www.iherb.com/pr/Garden-of-Life-Vitamin-Code-RAW-prenata … an-Capsules/39196
Гинеколожката не ги одобри и според нея е по-добре да пия огестан и отделно метилирана фолиева.
Здравей!
Предполага се, че е метилирана, но по-добре следи серумните нива, особено ако си с генетична мутация.
Фолиевата киселина, която се съдържа в храната, не винаги е метилирана... напр. тази която се съдържа в нахута, за да се метилира, трябва нахута да се кисне няколко дни.
Хрумна ми да пиша през контактна форма на сайта и да ги питам дали ФК е метилирана или не, това ми отгояориха:

Only the Vitamin B12 in our vitamin code products is labeled as the methylated form, methylcobalamin.
 
We cannot claim that the other nutrients which are not labeled as methylated, like the folate,  are methylated. We have not specifically tested the other nutrients for the methylated form.
 
The Vitamins and Minerals that are in our Vitamin Code Products are in a whole-food form made with RAW Food-Created Nutrients. RAW Food-Created Nutrients in Vitamin Code formulas enable natural recognition of the nutrients by your body.
-------
Надявам се това не е проблем или е по-удачно да избера други витамини? С мутация съм. Ако да, какви биха били подходящи.

Другата седмица ще изследвам ФК и хомоцистеин.

# 488
  • Мнения: 1 052
В тези витамини фолиевата е метилирана - фолат означава метилирана фолиева. Когато не е метилирана я пишат “фолиева киселина/folic acid”.

# 489
  • Мнения: 2 515
От отговора на Garden of life разбирам, че само B12 е с метилирана формула.

# 490
  • Мнения: 1 052
От отговора на Garden of life разбирам, че само B12 е с метилирана формула.
това е отговор от iherb май, които явно не знаят какво продават.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Folate

# 491
  • Мнения: 2 515
Е аз знам на кой съм писала Simple Smile

Скрит текст:

# 492
  • Мнения: 1 052
Аха, интересно. Ако самите garden of life твърдят, че това не е метилирина фолиева, явно в листовката/описанието на съдържанието на опаковката лъжат. Бих заложила на това, че служителят, който ви е отговорил не е адекватен. Съмнявам се да “лъжат” в официалните съставки.

# 493
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 712
Аз се извинявам, че се включвам от нищото, следя си темичката постоянно. В описанието на продукта ясно си пише, че е фолат. Тоест няма как да е метилирана форма, при условие че обикновено на всички витамини с такъв състав изрично го подчертават. Та ми е чудно защо е изникнал такъв въпрос.

# 494
  • Мнения: 1 052
Който иска, може да прочете за разликата между фолиева киселина и фолат, защото това са две различни неща. При mthfr може да се приема фолат, а обикновената фолиева киселина е противопоказна. https://www.healthline.com/nutrition/folic-acid-vs-folate#_noHea … erPrefixedContent

Общи условия

Активация на акаунт