Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 17

  • 36 957
  • 771
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 33
Купих си витамини за бременни Прегнакеър,но прочетох,че съдържат вит.К .А съм с Pai 4G/4G.И сега не знам дали да ги пия.
Аз съм със същата мутация и за малко и аз да си поръчам подобни витамини. Добре, че нещо си ме чоплеше да ги прочета по-подробно и се обадих да ги откажа, че на промоция бяха 260 лв. Аз не бих ги пила, но ако количеството е прекалено малко може и да няма проблем. Някое от момичетата тук може да даде по-точна информация. Аз вече се пазя като дявол от тамян от всички сгъстяващи кръвта. Даже рових два дни в нета да намеря кои храни разреждат кръвта. Много сбъркана работа, ама не зависи от нас. 😊

# 376
  • Мнения: X
не става дума за избор от Епидурална и спинална , а спинална и пълна !

# 377
  • София
  • Мнения: 617
Ще им свикнеш на инжекциите. Лекарката няма да ти е много полезна за това да ти покаже - лекарите не бият инжекции. Някой беше писал, че е ходил при мед сестра май да му покаже. Но е съвсем елементарно - хващаш гънка на корема, и забиваш иглата под 90 градуса и после  бавно и внимателно вкарваш лекарството. Не трябва да си твърде близо до пъпа- на поне 5 пръста разстояние - пише го в листовкара. Не вадиш въздуха от инжекцията!!! След това не разтриваш мястото. И най-важното биеш го по едно и също време и те съветвам да е сутрин, защото за изследванията така ще ти е по-добре.
Много ти благодаря за всички подробности! Престраших се и вече си бих две инжекции. Обаче преди това сложих лед на мястото, че не знаех какво да очаквам. Искам да питам - без лед усеща ли се убождането и субстанцията или да не се притеснявам толкова? Обаче часа ми мърда с 10-15мин разлика, че е вечер и покрай малката го изпуснах вчера с няколко минути. Мислех да е сутрин, както предложи, но всеки ден съм на различни място и от различен час и ще ми е по-сложно, а и още ми отнема повечко време да се престраша, а сутрин нямам такова в излишък.

# 378
  • Мнения: 2 523
vikim, 10-15 мин не е проблем, но се опитвай да си точна, защото по-големи интервали не е хубаво.
Иначе може да пробваш с масло от арника за успокояване на кожата след инжекциите.

# 379
  • Мнения: 16 874
Прочети малко за видовете упойки, какъв избор те гони между пълна и спинална.

Вики, трябва да си преместиш инжекцията сутрин, за да може да си правиш анти ха изследване.

# 380
  • Мнения: 297
Има такива витамини, които се продават с ОМЕГА 3, която разрежда кръвта. Аз съм със същата мутация и пия витамини за бременни също с витамин К, но и задължително Омега 3. Засега нямам проблеми. Изследвам се на всеки 16-18 дена.

Купих си витамини за бременни Прегнакеър,но прочетох,че съдържат вит.К .А съм с Pai 4G/4G.И сега не знам дали да ги пия.
Аз съм със същата мутация и за малко и аз да си поръчам подобни витамини. Добре, че нещо си ме чоплеше да ги прочета по-подробно и се обадих да ги откажа, че на промоция бяха 260 лв. Аз не бих ги пила, но ако количеството е прекалено малко може и да няма проблем. Някое от момичетата тук може да даде по-точна информация. Аз вече се пазя като дявол от тамян от всички сгъстяващи кръвта. Даже рових два дни в нета да намеря кои храни разреждат кръвта. Много сбъркана работа, ама не зависи от нас. 😊

# 381
  • София
  • Мнения: 617
Прочети малко за видовете упойки, какъв избор те гони между пълна и спинална.

Вики, трябва да си преместиш инжекцията сутрин, за да може да си правиш анти ха изследване.
Къде мога да прочета повече инфо за това изследване? Още не съм достатъчно на Ти с материала. Как мога да преместя тогава инжекцията от вечер на сутрин. Задължително ли е да е тогава :/

# 382
  • Мнения: 16 874
Вики,
Тук https://m.bg-mamma.com/?topic=1243944

Първият пост на Дели, има информация за анти ха и къде може да се прави. Най-добре в НКБ.

Варианти за преместване - или пропускаш вечер и почваш на сл.сутрин или изместваш с час/два назад.

Ако не ти е сутрин инжекцията, няма как да правиш контрола на анти ха и да разбереш дали дозата ти е достатъчна.

# 383
  • Мнения: 280
Момичета, ако на някоя й се е случвало да закъснее с инжекцията 3 часа, кога я биете на следващият ден?
От 10 дни съм на клексан по препоръка на доц. Русев. Първата инжекция си я сложих в 13:30ч, като всеки ден измествах с 40 минути или час, за да мога да ги изместя сутрин. И преди 2 дни, се сетих чак в 15:30 да я сложа. Побеснях на себе си, но какво да се прави. И сега пак съм в начална позиция 13:30ч защото измествам последните два дни с по един час...
Някой измествал ли е времето за инжекция с повече от час?

# 384
  • Мнения: 5 028
Degaya, може спокойно да си местиш по - смело часа, нищо няма да стане. Примерно с 2-3часа, даже от НКБ ми казаха, че може и директно с 12ч.Все пак инжекциите действат 24ч,така че няма страшно.

# 385
  • Мнения: 7 776
Аз пак да благодаря за съветите относно инжектирането в паласките. Съвсем друго е. Нито боли, нито посинява. Може да посинее, само около убождането в най-лошия случай и сега съм много по-спокойна. Лесно си хващам гънката в седнало състояние, просто нищо общо с огромните синки по корема.

# 386
  • Мнения: 9
Здравейте! Може ли да споделите с тези мутации (прилагам отдолу) до кога си биехте инжекции? В Англия съм и тук искат да ги спра в 40та седмица без да ми следят гъстотата на кръвта или да ми правят доплер, за да проверят притока към бебето без инжекции как ще бъде(категорично ми отказваха на няколко пъти да правят каквито и да било тестове). В Петък приключих 40та и днес реших да спазя "препоръката им", но ме е страх така на сляпо. Благодаря за отделеното време!

П.с. Ще раждам нормално!

# 387
  • Мнения: 280
Liulqk, ти би трябвало всеки момент да родиш.
Кога последно гледаха кръвотока към бебето? Не може ли да отидеш на частно?
Аз заради тези глупаци все още не смея да се прибера в Англия. Точно, че не знам колко често ще следят кръвотока. При тебе как беше?
Играят руска рулетка с бебетата и майките!!!

# 388
  • Мнения: 9
Dageya

В началото искаха да ми спират инжекциите като сестрата се беше фокусирала върху първите 2 мутации. Аз настоях, че съм говорила с генетик и Аг от моята страна и са на мнение, че трябва да съм до край на лечение. Тя отиде уж да се консултира, после се оказа че чакам уж някакъв доктор. Дойде лекарката и ми каза: "Прочетох за мутациите ви. Ще биете инжекци, сестрата ще ви обясни" и дойде една лелка и ми каза да бия инжекциите до 40г.с. или до раждане.
  През бременността се полагат основните сканове в 13 и в 20г.с. аз имах "бонус", че съм бкла рискова още 2 скана в 33 и 37 г.с. Сега съм в 41г.с.
Малко ми беше зор докато започна инжекциите тук. Майка ми ми изпрати клексан от Бг през първите месеци. Докато не видят живо бебе при скан 12-13 г.с. не те броят за бременна. Аз имах уговорка с АГ от болницата в града, че в 6г.с. ще имам ранен скан, за да видят че плода е вътре в матката и тогава ще започна лечение, но беше пълен ад да се свържа и да получа уж уговореното от лекар. Получих инжекциите от бг, отидох на частен скан, видяхме пулс и започнахме да ги бием. При всеки контакт по телефона с "уж" лекар питах за следене на кръвта и отговора беше не категорично, че ще имам тестове. Накрая питах в 16та седмица мидуайфката какво става и кога ще проверим дали инжекциите си вършат работата или трябва да коригираме дозата? Отговора беше: "Ние не правим такива тестове." Тогава направо бях в шок. Попитах как ще разберем, че всичко е нормално? Отг.: "По растежа на бебето".
На "консултация" се ходи на 2 месеца, като прегледа включва мерене на кръвно, слушане на пулса на бебето с малък доплер на батерии за около 30секунди и топене на лакмус в сутрешна урина. След 29та седмица започват да мерят корема. Като се влезе в 9м консултациите са на 2 седмици.
Общо взето това е.
 Много правилно сте направили, че сте си у дома. Моят план беше да си правя изследвания в бг и накрая да се прибера последния месец и да родя у дома, но тази пандемия и блокажи ми спънаха нещата.
Стана дълго, извинявам се.

Последна редакция: вт, 13 окт 2020, 00:21 от Liulqk

# 389
  • Мнения: 280
Liulqk, писах ти на лични, за да не спамя темата.

Общи условия

Активация на акаунт