Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 17

  • 36 671
  • 771
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 16 871
Ок ти е анти Ха. Продължавай да следиш през известно време и си изчаквай коментарите от нея, все пак е лекар.

# 406
  • Мнения: 1 052
Когато си бременна, независимо от мнението й за мутациите, тя си гледа основно резултатите от изследванията и се отнася сериозно към тях и към терапията ти. Аз бих й се доверила.

# 407
  • Мнения: 279
Когато си бременна, независимо от мнението й за мутациите, тя си гледа основно резултатите от изследванията и се отнася сериозно към тях и към терапията ти. Аз бих й се доверила.
О, да, аз й се доверявам, но тъй като сме се събрали тук все препатили, а някои момичета са и на учудващи терапии, предпочитам и вашите мнения, въпреки, че не са от медицински лица. Имам чувството, че тук се знае повече, луда работа...
Паскалева ми е написала да си продължа аспирина и клексана, въпреки, че не е съгласна с терапията. Анти Ха го направих късно през деня и утре ще чакам коментара й.

# 408
  • Мнения: 16 871
Следи нещата да не изтървете нишката с прееклампсията, че това е сериозно . Ама това с Аг, дано имаш читав.

# 409
  • Мнения: 1 052
Да, лошото е, че основно сме препатили от АГ, които не разбират от тромбофилия, не следят кръвоток или изобщо не знаят какво да гледат при жени като нас. И да, има някакви шантави терапии, дето е хубаво да си знае човек и да си преговаря, ако трябва с лекаря дори.

# 410
  • Мнения: 279
Благодаря момичета, днес ми дойде официалният отговор от проф. Паскалева т.е. да си продължа 150 мг аспирин до 36г.с. + клексан 0.4 до раждане. Както ви писах, от начало тя не остана доволна, че съм започнала клексана заради тези ниско рискови мутации, но в крайна сметка ми го остави.
Може ли някой да ми обясни какво точно показва Анти Ха в моят случай? Професорката ми е написала anti-Xa нива в ниска профилактична област (което се и вижда от реф. стойност на изследването), но какво щеше да означава ако Анти Ха беше 0.1 или 0.7 резултат например? Т.е. ще го следя, но кога означава че дозата не е достатъчна - като се вдига или спада количеството Анти Ха в кръвта?
Ох, не знам дали успях да го напиша, за да ме разберете.
А и реф. стойност за ниско и високо проф. област се припокриват т.е. ако Анти Ха беше 0.35 например, в коя референтна граница щеше да влезе - ниска или висока проф. област?

# 411
  • Мнения: 16 871
Гледаш ниска терапевтична област.
Логично, когато е под норма, означава, че не ти е достатъчна дозата.

# 412
  • Мнения: 1 659
Гледаш ниска терапевтична област.
Логично, когато е под норма, означава, че не ти е достатъчна дозата.

И аз имам същото питане: трябва да е в граници 0.2-0.4 при доза 0.4 така ли ? Същото ли е при доза 0.6 ?

# 413
# 414
  • Мнения: 185
Здравейте! Яко се панирах и имам нужда от помощ. Бременна съм в 7г.с. Бях на Клексан 0.4 през ден, редувам с Аспирин протект. Терапията е назначена от доц. Русев. Вчера имах преглед и ми вдигнаха Клексана на 0.4 всеки ден, защото АРТТ ми беше под долната граница.   Д-димерът обаче не беше излезнал. Доцентът каза ако е над 0.5 Х1 Натаспин всеки ден. Спомена, че понякога се налагало и по 2-3 на ден. Днес излезе и Д-димерът е 0.64 при реф <0.5. Не го очакнах и сега много ме е страх. Баща ми си отиде от емболия. Сега по 1 Натаспин ли трябва да пия или е много висок димерът и ще се налага  да се видя отново с доцента? Някой имал ли е подобни стойности в първи триместър?

# 415
  • Мнения: 279
Добре, не трябва ли да сме в терапевтичната област когато сме на терапия? При мен като е 0.25, не означава ли, че е ниска дозата?

Ralexa, защо не се обадиш на доцента? Ако си по-настоятелна, вдига телефона или връща обаждане.
По мое виждане, което не твърдя че е правилно, д-димера се вдига по време на бременност със или без проблем, но след като се е случило така с баща ти (съжалявам за което ☹), аз бих била настоятелна да получа консултация. За бременни има други стойности:

http://www.perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/D-Dimer.htm

Последна редакция: чт, 22 окт 2020, 10:05 от Dageya

# 416
  • Мнения: 297
Ralexa, аз също съм пациент на доц. Русев. В началото бях на клексан 0.4, АП и нат аспин. После вдигнахме клексана на 0.6. При следене на показателите на всеки 3 седмици всичко ми влезе в норми и сега съм само на клексан 0.6 през ден. Ако ще ти е по-спокойно - разходи се пак до клиниката, или просто му звъни по-настоятелно. Другият вариант- пийй си натаспина и си направи по-скоро изследванията пак - не чакай 3 седмици. Успех!

# 417
  • Мнения: 16 871
Релакса, при такава фамилна обремененост ..... думите не ми стигат за безотговорното поведение на доцента. Абсолютно безсмислено е през ден терапия и освен това дори не следиш анти Ха. Как ще разберете, че дозата ти е достатъчна. Запиши час при Паскалева,  до тогава ежедневни инжекции, ако държиш да ти се получат нещата. И категорично доц.не е твоят човек, а ти трябва професионалист.

# 418
  • Мнения: 449
Релакса, при такава фамилна обремененост ..... думите не ми стигат за безотговорното поведение на доцента. Абсолютно безсмислено е през ден терапия и освен това дори не следиш анти Ха. Как ще разберете, че дозата ти е достатъчна. Запиши час при Паскалева,  до тогава ежедневни инжекции, ако държиш да ти се получат нещата. И категорично доц.не е твоят човек, а ти трябва професионалист.
  Съгласна съм и аз се отказах той да ми следи терапията ,първо много трудно успяваш да се свържеш освен това при последния ни разговор каза че резултатите са ми перфектни и да спирам инжекциите 😳 после отидох при Паскалева и се оказа ,че дори дозата ми е ниска. За назначаване на терапия преди бременност е ок ,но не и за следене мое мнение

# 419
  • Мнения: 847
Здравейте момичета. Бременна съм в 6гс4д и вече за втори път прокървявам и спирам клексана за няколко дни. Моля да споделите възможно ли е кървенето да е от клексана.Вчера ходих и чухме сърдечна дейност и всичко за сега е наред с бебето, но това спиране постоянно на клексана ме притеснява...Някоя от вас имала ли е подобен проблем с кървенето и всичко наред ли е било с бебето при спирането на клекса за няколко дни?

Общи условия

Активация на акаунт