Отговори
# 75
  • Мнения: 2 137
Гледах един клип на Ася, в който обяснява, че бебетата  40 дни нямат потни жлези и е много важно да не се прегряват. Та в това видео каза, че няма проблем бебето да се маже с олио стига да е такова, което не запушва порите. В този момент направи реклама на олиото на Мустела.

# 76
  • Мнения: 89
Аз се затруднявам да кажа за какво бих се доверила да го купят други хора. Особено като е момиче, се притеснявам да не ни залеят с розово от тук до края на света. По принцип нямам против да има и розови елементи по вещи и дрехи, но ме ужасяват малки момиченца спретнати от глава до пети в този цвят. А пък за панделки и къдрици разни - още ми държи влага от моето детство Grinning Та в резюме, може би ваучери ще поискаме, от който пита. Малко е безлично и още повече, че (за радост) този път финансово можем сами да си позволим да купим всичко нужно, но тая работа с розовото много съм си я вкарала в главата Simple Smile

За козметиката наистина е въпрос на пасване с кожата на бебето. Със сина ми имахме много проблеми с кожата, които се проявиха от перилните препарати на Бочко. От тогава досега е на Биодерма - за къпане, мазане, слънцезащита, студозащита, обриви и т.н. За бебето също първо ще взема от техните продукти. За пране - Сано или Персил Сензитив от немските магазини (има голяма разлика в качеството спрямо купените от супермаркет примерно), а за мокри кърпи - Water Wipes, които вече поръчах даже от Амазон, където са два пъти по-евтини, отколкото в нашите магазини.

За памперси мисля също да проуча дали няма да излязат по-евтини от Англия, но не знам за каква марка и модел да се ослушвам. Синът ми го гледах с Пуфис и бях доволна, но може за последните 6 години пък да е излязло нещо много по-добро, знам ли... Може би майките на по-малки първи деца могат да дадат малко акъл по темата.

# 77
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Точно от олиото на Мустела синът ми се изрина. Затова сега няма да купувам козметики, а ще заложа на натурални олиа и масла. Бадемово, кокосово и т.н

# 78
  • Мнения: 1 138
Ще си копирам поста от темата с термин Август. Там също се обсъждат памперсите в момента. 🤗
За памперсите. За болницата ще взема 1ца. С каката бяха на Памперс. След това минах през много марки, спрях се на Мамиа, защото бяха на изгодна цена, голям пакет, качеството беше ок. От 6-7 месец използвам памперс гащи(турски), защото е много буйна и памперсите не се задържат на дупето. Излиза скъпичко.
С бебето ще пробвам лидълските. За болницата 1ца , след това 2ка.
Мокри кърпи ползвам на Бочко и са супер. (Събирам капачките, след това са идеални за сензорни или други игри).
За превръзки не съм мислила, харесвам Always. След раждането (нормално) нямах силно кървене, дори по-слабо от менструация. Дано и сега е така. В болницата дават само лигнин да се ползва с памперс за възрастни.
Багажа ми е от 5-6 неща , държавна болница.

# 79
  • Мнения: 1 716
Ние с Мустела и Адерма не сме имали проблем. До кожа е определено, но не се хвърляйте и на най-евтиното. От българските харесвам Бебо, от бюджетните - Мixa.

Индикатор сте и вие с таткото - ако имате алергии, дерматити и прочее. Не че ако сте без пробеми всичко е гарантирано наред, но все пак фамилна предразположеност си има.

За памперси - Пуфис Сензитиф. Не знам как и защо ги харесах. Мокрите кърпи на Бебелан и на Бебо най-много ми харесват. На Бочко са едни разтегливи и понякога правят пяна като бърша дупето с тях.

От 6 месец взехме пелени за многократна употреба и с тях карахме до годинка, от ezbaby. Много бях доволна.

# 80
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Козметика  /да се разбира душ гел и шампоан в едно/ поръчах едно шишенце само от една тукашна марка, ако се приеме добре, ще е с нея, ако не - ще търся друга.

За мазане, ще е с натурални олиа - кокосово, бадемово и пр. Не съм решила още, тепърва ще си правя проучване, кое е по-подходящо.

Аз се затруднявам да кажа за какво бих се доверила да го купят други хора. Особено като е момиче, се притеснявам да не ни залеят с розово от тук до края на света. По принцип нямам против да има и розови елементи по вещи и дрехи, но ме ужасяват малки момиченца спретнати от глава до пети в този цвят. А пък за панделки и къдрици разни - още ми държи влага от моето детство Grinning Та в резюме, може би ваучери ще поискаме, от който пита. Малко е безлично и още повече, че (за радост) този път финансово можем сами да си позволим да купим всичко нужно, но тая работа с розовото много съм си я вкарала в главата Simple Smile


И аз съм така с розовото Simple Smile Затова и направо пращам какво ми харесва и да се купува от него като цвят и модел. Ще има дрешки с розово, но определено не всичко ще е в този цвят. А и големите ми момичета също не харесват да е само розово и избраха нещата в различни цветове - зелено, оранжево, жълто, синьо.

# 81
  • Мнения: 1 560
Аз съм решила да го мажа и къпя с Биодерма. Взех ето този комплект https://remedium.bg/bioderma-abcderm-promo-komplekt-za-bebeta-i- … asht-gel-144249/p. Само крем за подсичане не съм решила какъв да вземам. Памперси ще поръчам от вносните от Англия на Памперс, доста по-евтини са отколкото в пазарската мрежа. Мокри кърпи ще взема на Huggies с 99% вода.

# 82
  • Мнения: 89
Аз съм решила да го мажа и къпя с Биодерма. Взех ето този комплект https://remedium.bg/bioderma-abcderm-promo-komplekt-za-bebeta-i- … asht-gel-144249/p. Само крем за подсичане не съм решила какъв да вземам. Памперси ще поръчам от вносните от Англия на Памперс, доста по-евтини са отколкото в пазарската мрежа. Мокри кърпи ще взема на Huggies с 99% вода.

А кой вид Памперс, че то май не са един и два? А за Хъгис, много добър избор също. Тях ползваме сега, макар рядко да се налага. И като отрасне малко бебето щ, ще минем на тях. В началото просто не искам да рискувам изобщо, че със сина ми беше ужасно с този атопичен дерматит.

# 83
  • Мнения: 163
Момичета от къде пазарувате дрехи за вас? Търся си леки, летни роклички или гащеризони, но не се спирам на нищо..

# 84
  • Мнения: 1 716
За маслата - на лекциите препоръчват бадемово, не кокосово.

За крем за подсичане - судокрем, бепантен, здраве бебе, чувала съм страхотни отзиви за павловича мас също.

# 85
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Момичета от къде пазарувате дрехи за вас? Търся си леки, летни роклички или гащеризони, но не се спирам на нищо..
Купих си от H&M две рокли, иначе където видя лека рокличка с презрамки и да е ласрична на бюста- купувам 😆

# 86
  • Мнения: 431
Ася е супер дава хубави и полезни съвети ама като започне да боготвори тая Мустела малко ми идва в повече....
Което е напълно нормално явно си имат някакви отношение Simple Smile
крем за зърна си купих ама не перфектния на мустела за 20+лв ами на матернеа за 6лв и ми свърши идеална работа. (нямам нищо продив Мустела)
Козметика за бебка не съм избрала, но вероятно ще взема на Бюбхен използвах я с каката и сме нямали никакви проблеми. Имам още от нея неотваряни ама според мм били отлежали достатъчно -4г..   Grinning
Против подсичане ще използвам или судокрем или бепенатен, но ако има подсичане - клотримазол.... хич няма да си мъча бебето с джинджира алба и другите алтернативи.... защото не съм видяла никакъв резултат от тях. Спомням си 2 зверски подсичания до кръв... горкото колко му духах дупето и тя колко се мъчи докато не ми каза педиатърката да взема клотримазол 2 намазвания и край...

# 87
  • София
  • Мнения: 264
За козметиката аз с баткото пробвах различни марки, и по-скъпи и по-евтини.
Мустела съм ползвала хидратиращ лосион или нещо подобно беше. Много ми харесвале миризмата, но иначе не мога да каже нещо кой знае какво за него. Сега ползвам Адерма за баткото, защото се появиха атопични реакции и дерматолог го изписа. Биодерма от скоро ползвам за себе си и много ми харесва, може би ще го ползвам за бебето.
До колкото помня педиатърката ми беше казала, че с олио не се маже и не се правят масажи до 40тия ден.
Ползвала съм шампоан на Тьопфер, харесват ми техните продукти.
Памперси за начало съм взела на Pampers premium, а за после ще видим как ще продължим. Преди ползвах доста пуфис и обикновения pampers. Пуфис-а по-често се случваше да протича.
От мокрите кърпички на Лидл без аромати съм много доволна и цената им е добра.
За подсичане основно ползвах един крем, който педиатърката изписа и се приготвя в аптека, без цинк е а е с ланолин и витамини. От време на време редувах със судукрем и Бочко.
За зърната ползвах лансинох и сигурно пак на него ще заложа. С една тубичка от по-голямата разфасовка изкарах цялото кърмене.

# 88
  • Мнения: 1 716
Ася за това са й платили - не че Мустела е лоша марка, аз ги харесвам, но цената им в България е малко хмм. Мен това ме дразни във всичко с прилично качество, но вносно, плащаш все едно ...

# 89
  • Мнения: 1 560
Mikonomova, Pampers Premium Protection се водят, мисля че в България еквивалентът им е Pampers Premium Care.
Крем за зърна и аз си взех на Матернеа, ама не съм го почвала.
Иначе аз за подсичане мисля да взема Бочко, чувала съм доста добри отзиви, колебая се и за тази Павловича мас, също доста доволни има. Имам и един тестер судокрем вкъщи, но не знам дали има смисъл да се хвърлям на тях като май Бочко върши същата работа..
Относно роклите, аз нямам нито една за бременни, всички, които нося в момента са или просто по-широк модел или 1 размер по-големи от обикновено.

Общи условия

Активация на акаунт