Terra Wash+Mg - да споделим опит

  • 1 876
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Много благодаря за споделеното и аз Simple Smile На каква програма го ползваш - колко дълга и при каква температура на водата? Изпплакваш ли?

Обезмаслител ползвам какъвто взема - сега е Meglio - в началото само за котлоните, после установих, че уникално чисти вратите - там, където са пипани с мазни пръсти - децата и мъжа ми. И така веднъж ми хрумна да го ползвам за мазни петна по дрехи от храна - и се справи отлично, та сега и за това. Първо пръскам, после изчаквам да подейства. След време разчетквам и леко намокрям, пак пръскам ... после в пералнята. Ако се сетя в пералнята добавям и Vanish.

# 16
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 685
meg_n, и аз ти благодаря за споделеното!

Има ли разлика в качеството на изпиране, като си ги слагала с прах и без прах?

Аз, също използвам Мелио. Доволна съм! Дори, силно омаслените дрехи на ММ се изпират чудесно!

Петната, за които споменаваш, ако са от шоколадов сладолед, са мисия невъзможна! Много  пъти е коментирано в темата за перилни препарати, че не се изпират с нищо! Аз нямам личен опит, споделям пречетено през годините!

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Момичета, пералнята ми е доста стара- Аристон на 9 години. Следя темата за пералните, защото догодина ще я сменям. Разбирам, че новите перални перат много по - качествено, моята не изпира белите дрехи, прави ги сиви. Но аз съм доволна от Terra wash + Mg. Пера основно на 2 програми- бяло, на 60 градуса за 2 часа или цветно на 40 градуса за 1 час и 20 минути. Като задължително включвам бутона за накисване. Ако съм вкъщи изключвам пералнята като започне да изплаква и включвам центрофугата , както беше писала a.l.e.n.a. Не намирам разлика между прането само с Terra wash +Mg и ако включа и прах за пране. Интересното обаче, което забелязах е че като пуснах за първи път Terra wash +Mg без дрехи по време на прането имаше много пяна,  това се случи и с дрехи. Може би съм прекалявала с прахаи сега по барабана има много остатъци, които се отмиват.
Буболина, петната бяха точно от шоколадов сладолед🙂. Изпрах ги на ръка със сапун за петна- не изчезнаха напълно , но почти не се забелязват. Другия път ще пробвам с обезмаслител при такива петна.

# 18
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Аз ползвам Siemens от 2007г. и при мен го имаше проблема с белите дрехи и посивяването, но не мисля, че е от възрастта на пералнята. Отдавам го на това, че ползвах течни препарати за цветно пране, и смевах белите дрехи с цветните. Въпреки, че ползвах цветоулавящи кърпички - пигмент си имаше в прането - видно по кърпичките.

Ти взе ли натриев перкарбонат? Пробва ли  снего? Аз още не съм, но ще потърся сега и ще поръчам. Да видим дали ще забележа разлика с него.

# 19
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 685
Аз взех, но днес за първи път го пробвам с прах за пране, че перлите още ги мисля.

Купих го от "Био дарове".

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Аз пера с течен Ариел за бяло. Всичко пера с него. Разделям дрехите. Не съм си купила още натриев прекарбонат. Разглеждах, имаше много сайтове, които предлагат, но нищо не си избрах в крайна сметка. Но ще си купя, макар да не вярвам да избели вече сивите бели дрехи.

# 21
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Сивите бели дрехи мисля нищо не може да ги избели. Моята идея беше да го ползвам като добавка към терауоша за бяло пране, без да ползвам прах за бяло, а също и към цветно, ако е по-замърсено.

# 22
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Момичета, няккой теглил ли е продукта, който има. Беше ми интересно след близо година ползване - какво е положението - 110г. Ако караме така - ще ме изкара още 2-3 години. Като нов е около 120 гр, през април теглих - някъде около 115 гр. беше - трябва да потърся дали пазя снимките в облака.

Трябва да се подмени с нов, когато теглото падне до 70-80 грама. Изглежда съм далеч от това. А го ползвам за пране на всичко.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Претеглих моя -  109 гр. , но аз го ползвам от 3 месеца някъде. Може би 2 месеца го ползвам едновременно с прах за пране, но слагам 1/3 от количеството прах , което преди използвах. За това и може би по - бързо ще трябва да го подменя.  През март пак ще го претегля и ще видя как е.

Последна редакция: ср, 18 ное 2020, 12:32 от meg_n

# 24
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Хм, интересно. А на каква температура пускаш прането? Това също би следвало да оказва влияние.

Аз доста време ползвах 40 градуса, но на моменти ми прищраква и пускам на 50 или 60 градуса- интензивната програма, която е 2 часа.

Замислих се, обаче,  дали добавянето на прах ускорява  резорбцията на магнезия. Вероятно да, защото при добавен прах, терауошът му подсилва действието.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Аз ползвам две програми - бяло пера на 60 градуса, а цветното на 40. То и в упътването на Terrs wach - а си пише ,че ако се ползва с прах за пране магнезиевите топчета по - бързо се изхабяват и съответно теглото му по-бързо ще намалее.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Поръчах Tera Wash, ще пиша после как изглежда прането. Заради проблем с псориазис търсих алтернативи на перилните препарати.
Гледам, че темата е почти на година, какви са отзивите на тези от вас, които го ползваха?
Аз искам само чисто пране, без аромати.

# 27
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Това, че няма аромат е сред ползите, които много, много ми харесват Simple Smile А бях толкова скептична. Бях се подготвила да добавям аромати отвън, но реших първо да тествам как е без аромат. Толкова ми хареса, че не съм и помисляла да ароматизирам повече Simple Smile

Относно наблюденията ми върху хора с дерматологични проблеми - две приятлки с такива го ползват. Едната е с дерматит и буквално се роди с терауоша и заради магнезия. Другата е с екземи на ръцете и до преди Терауоша - простираше с ръкавици. Откакто го ползва - няма никакви проблеми с простирането.

Ние у дома си го ползваме, на мен ми харесват всичките му аспекти - и че е антибактериален, и че е хипоалергенен, аз съм склонна към алергии и доколкото е възможно избгвам алергени, дразители... Харесва ми и грижата за природата Simple Smile

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Ида да докладвам Simple Smile Изпрани са дрехите, тези нямаха петна, но в момента се пере петно от Активия, изпра се. Доволна съм от това как са изпрани. Миришат свежо като изсъхнат, сушиха се и вътре и навън, припомних си аромата на чисто, без парфюм. Доволна съм и от аромата. Относно усещането, досега не е облякъл още нищо, но до довечера ще облече и веднага ще стане ясно ще стои ли с такива дрехи. Ще споделя.
Сетих се, че при прането имаше пяна от останалия в пералнята препарат и от част от дрехите, които бяха изпрани, но повторих защото са домашни и ежедневни.
Не очаквах, че толкова препарат остава след изплакване.

# 29
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Да, за съжаление остава и се образува филм, който е среда за бактерии, плесени и мухъл. Има снимки в нета - как изглеждат тръбите на пералня, която ползва перилен продукт и Terrawash - във втория случай са чисти, в първия с черен наклеп. Уж това се изчиства, като се ползва терауоша.

Очаквам следващите отзиви Simple Smile

Последна редакция: чт, 17 юни 2021, 00:30 от a.l.e.n.a

Общи условия

Активация на акаунт