Бебешката количка - цяла наука за второ висше №45

  • 50 608
  • 758
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 37
Здравейте спряла съм се на 5 модела колички :

https://www.hippoland.net/kikka-boo-kombinirana-kolichka-3v1-ugo … lange-31001010048
https://www.hippoland.net/kikkaboo-kombinirana-kolichka-3v1-trin … frame-31001010092
https://www.hippoland.net/kikka-boo-kombinirana-kolichka-3v1-mad … n-one-gray-110114
https://www.hippoland.net/cangaroo-kombinirana-kolichka-3v1-noble-all-in-one-siv
https://www.hippoland.net/cangaroo-kombinirana-kolichka-2v1-icon-dankov-107343

В магазина ни казаха ,че във функционалност няма разлика , но аз открих ,че на  Icon примерно лятната седалка се върти и към майката  , но коша за продукти е само 3кг.Важното за мен е да има голям кош за продукти  , да се сгъва компактно и материята да може да се пере и да е здрава и дебела.Трябва ни кош за новородено , а за седалка за кола настоява свекървата  , нищо , че ние нямаме кола. От колела не разбирам изобщо , но е хубаво да не се счупят при първото возене.
Моля за съвети и мнения

Последна редакция: пн, 24 авг 2020, 09:53 от Гери 88

# 271
  • Мнения: 919
Дами, прави ми впечатление, че повечето колички напоследък са в някакви тъмни цветове - черно, тъмно сиво. Има ли някакво обяснение за това, освен вероятно това, че по-малко си личи, когато количката не е особено чиста? Да не би да са приели някакви нови стандарти, регулации или нещо друго подобно?

# 272
  • Мнения: 8 805
Такива черни и сиви си подбират дистрибуторите, сигурно повече се купуват.
Аз ще добавя, че в БГ хората и в облеклото много залагат на черното...

# 273
  • Мнения: 198
Mast M2, ползвах на морето (1месец) мнооого съм доволна, но трябваше да я върна на собственичката 😀 все пак в Пловдив си имаме 2 Simple Smile



Здравейте , дайте мнение за лятна количка от висок клас. Искам да е цяла дръцка единични колела и голям сенник . До момента гледах Mast m2, Ergobaby Metro, Cybex easy s+ . В момента съм с Cybex priam  доволна съм но искам нещо по леко когато детето проходи и  стане по тежко . Имате ли впечатления или сравнения за тези модели или други добри който не съм гледала.
Благодаря

# 274
  • Мнения: 1 521
А накой с Eezy S+, ще ме светне ли защо постоянно ми се откачват коланите за гърба. Явно аз някъде бъркам при сгъването.
Вие задължително ли ги сгъвате в легнало положение?

# 275
  • Мнения: 685
Връщам се аз с моите терзания за компактна количка. Както писах преди няколко страници се спрях на Макларън атом, въпреки, че дръжката ми е малко висока и леко наудобна, защото е дебела. Онзи ден пак бях в магазина да бутам и сравнявам макларъна и cybex easy s и се влюбих в едно евтино недоразумение Chipolino move on. Само да вметна, че съм си отделила 700 лв. бюджет, а това е 175. Само то отговаря изцяло на всичките ми изисквания за втора количка, а именно ниска, дръжка, много лека, единични гуми плюс има автоматично сгъване и разгъване. Много ме съмнява качеството и не я купих естествено. Някой има ли опит с този модел?

# 276
  • Anywhere
  • Мнения: 1 090
Бих избирала между Ugo и Icon
Това, да можете да монтирате седалката към Вас , е ключово удобство на количката! Обикновено бебетата на 4-5месеца започват да плачат в коша за новородено, защото искат да разглеждат. Така можете да сложите бебето в седалката и да си го наблюдавате. На мен не ми беше спокойно да возя дъщерите ми с гръб към мен докато не станаха на 8-9м.... А и ако слънцето пече в очите може да завъртите коша!
Относно столче за бебето, може и да нямате кола но ако го превозвате в автомобил, е задължително. Дори да е в такси или в колата на свекърите. За първите месеци у дома също е от помощ. Голямата ми дъщеря обожаваше да си дремва в него, носех си я из стаите с мен. Даже и я хранех в него преди да започне да седи стабилно!

# 277
  • Мнения: 468
Не разбрах какво се откача.. 😁 Коланите за рамената на детето са от вътрешната страна, а от външната има само 2 "ленти" - една за положението на гръбчето (за наклона) и една, която чрез велкро прибира най-горната част на гръбчето при сгъване.
Не знам дали успях да помогна, но и аз не разбрах добре обяснението.
А накой с Eezy S+, ще ме светне ли защо постоянно ми се откачват коланите за гърба. Явно аз някъде бъркам при сгъването.
Вие задължително ли ги сгъвате в легнало положение?

# 278
  • Мнения: 48
Здравейте! Аз и в предната тема бях писала, че съм с Макларън атом. Количката е много добра, лека, маневрена. Сгъва се лесно, заема много малко място в багажника, налагало ми се е да я нося на рамо като раница и бебето в другата ръка.
Единствения недостатък са гумите, но и това зависи на какъв терен ще се кара. Минава през малки камъчета, но през по-големи се затруднява. Ако някой има въпроси, ще се радвам да отговоря.
Една мама питаше за Хлр и техно.Двойните гуми са на старите модели, а всички единични са на новите модели.

# 279
  • Мнения: 8 805
Макларън не са замислени за каране по камъни, само по идеален асфалт и в МОЛа на лъскавата повърхност.

# 280
  • Мнения: 4
Дами, прави ми впечатление, че повечето колички напоследък са в някакви тъмни цветове - черно, тъмно сиво. Има ли някакво обяснение за това, освен вероятно това, че по-малко си личи, когато количката не е особено чиста? Да не би да са приели някакви нови стандарти, регулации или нещо друго подобно?

Голям фен съм на Cosatto. Даже голям е слабо казано, ако търсите цветна количка - това е

# 281
  • Мнения: 919
Дами, прави ми впечатление, че повечето колички напоследък са в някакви тъмни цветове - черно, тъмно сиво. Има ли някакво обяснение за това, освен вероятно това, че по-малко си личи, когато количката не е особено чиста? Да не би да са приели някакви нови стандарти, регулации или нещо друго подобно?

Голям фен съм на Cosatto. Даже голям е слабо казано, ако търсите цветна количка - това е

Да, аз също много ги харесвам! И определено бих предпочела цветна количка.

Просто ми направи впечатление, че прехвалените колички са в тъмни разцветки. А явно се и купуват. Интересно ми беше дали има някаква специална причина за това. Може някой учен да е стигнал до извода, че едноцветните тъмни и убити цветове не натоварват психиката на детето, например. Или знам ли и аз какво. Все трябва да има някаква причина да са започнали да произвеждат такива.

# 282
  • Мнения: 2 475
Аз се питах същото преди. Но вече повече от година обикалям парковете и свикнах с тази гледка. Не си я обяснявам изобщо тенденцията, особено зловещата комбинация от чисто черна количка и бели пелени вътре. Предполагам, че някои родители избират цветовете да са неутрални, ако следващото дете е от друг пол... Нашата комбинирана е в бяло и синьо и наистина бялата част от коша за новородено се зацапваше лесно, а сега след прибирането я гледах, че и пожълтява, но ще я върна някак към живот, ако/като ми се наложи пак. Тъмно зелената седалка на сегашната пък обира всяка паднала троха или мацнат ръб от обувка, така че не смятам, че цветът облекчава с нещо чистенето.

# 283
  • Мнения: 8 805
тъмните колички избеляват повече на слънце

# 284
  • Мнения: 186
Здравейте, моля за мнение за Maxi cosi Zelia 2 in 1. Достатъчно стабилна ли е, виждам, че е лекичка. Маневрена ли е?

Общи условия

Активация на акаунт