Бебешката количка - цяла наука за второ висше №45

  • 50 607
  • 758
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 475
Нито веднъж не съм ползвала дъждобран, хем абсолютно всеки ден излизаме, независимо от времето. Като вали дъжд или сняг съм с чадър и той в слинга. Когато сме били с количката и започне да вали (точно 3 пъти се е случвало) изчакваме някъде да премине. Абсурд да се движа в дъжда - всичко ще стане в кал, а детето ще е като в оранжерия вътре.

# 301
  • Мнения: 207
OwlKitty, би ли споделила от кой сайт си поръчала Cybex, защото и аз за сега съм се ориентирала към тази марка?

# 302
  • Мнения: 549
Количката и коша за новородено ги взех от Рая тойс. Имаха намаление, а аз държах на манхатънското сиво, за което трудно се намира в английските сайтове или аз не видях за времето в което го търсих. Коша за кола и чантата ги взех от online4baby. Там има много добри оферти за Priam.

OwlKitty, би ли споделила от кой сайт си поръчала Cybex, защото и аз за сега съм се ориентирала към тази марка?

# 303
  • Мнения: 77
Здравейте, наскоро си купих peg perego https://aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=54&pid=144141&sgid=54
Беше доста намалена.
На пръв поглед ми хареса, но понеже имам още 5 месеца до началото на използването, я прибрахме обратно в кашоните. Blue Heart
Хареса ми, че е с кошче за новородено, столче за кола и детска седалка. Удобна е за бутане с една ръка. Платът изглежда качествен, а ръкохватката е много приятна. Купихме я, защото това беше единственият модел, който успях да сгъна Relaxed Laughing Flushed  Придвижването ми ще става единствено с кола и ще сгъвам количката при всяко излизане и прибиране, тъй като наблизо няма добра инфраструктура, тротоарите на места са разбити и тесни, а по пътя се движат камиони с висока скорост. Но не преценихме дали е удобна за ползване в градския транспорт. Струва ми се единствено, че кошът за новородено е доста по-голям от на другите колички. Като цяло не виждам много майки да бутат количка Peg Perego.
Любопитно ми е да ви питам, някоя от вас има ли наблюдения за тази количка. Simple Smile  Ще се радвам да споделите

# 304
  • Мнения: 2 891
Според мен няма да имаш проблем с градския транспорт. Да, кошът е голям, но влиза добре в рамките на шасито, а задните гуми също са добре събрани под рамата реално. Обикновено това е и най-широката част на седна количка

# 305
  • Мнения: 5 234
Кой модел на количка Cybex бихте ми препоръчали? Предпочитам да е с големи или средни големи гуми с цел омекотяване при возене.

# 306
  • Мнения: 609
Кой модел на количка Cybex бихте ми препоръчали? Предпочитам да е с големи или средни големи гуми с цел омекотяване при возене.
Фифиана, аз от скромния си опит обикаляйки по магазините те съветвам да заложиш на добри амортисьори. Те омекотяват возенето, големината на гумите не е водеща. По-опитните ще се радвам да препоръчат някой хубав Cybex с амортисьори, тях още не съм ги пробвала.

Последна редакция: нд, 30 авг 2020, 10:49 от Djenna

# 307
  • Мнения: 1 106
Здравейте, обмислям да си вземем Cybex Eezy S, т.нар. лятна количка (а сега сме с балиос) , обаче се чудя дали зимата би вършила работа... Вие ползвате ли лятни колички зимата? Не ме притеснява студа, защото ще наблягаме на дрехите, притеснява ме придвижването само по себе си и дали тези колела биха вървели по сняг, киша и всякакви такива зимни препятствия Flushed

Освен eezy s се чудих и за ergobaby metro, май и двете са с добри отзиви. Има ли някаква съществена голяма разлика, соято да вземем в предвид?

# 308
  • София
  • Мнения: 1 678
Здравейте, да споделя опит с Мaclaren techno XLR (стария модел с двойни колела и отпред и две дръжки): всичко се сваля и пере, което за мен е много важно, неочаквано удобство се оказа мрежата за новородено, която се вади от джоб под седалката и се закопчава отстрани (така пелената, с която завивам бебето сутрин като е хладно не се вее напред назад), движи се много лесно, включително и по неравен терен (минаваме през един чакълест паркинг, балиос с  буксуваше повече там), бутам я с една рака по сравнително равен терен, на баир не става с една ръка, като цяло съм много доволна, като има няколко неща, които отчитам като минус (мое мнение):
1. Размерът - доста си е голяма дори сгъната, едвам влиза в багажника на градската ми кола, главно, защото е дълга
2. Това, че не виждам бебето - още не мога да свикна да не го виждам, когато сенника е изцяло разгънат трябва да минавам отстрани да надничам през прозореца
3. Пазарският кош - когато бебето е легнало достъпът е почти никакъв, има едни ципове отпред и от там може да се бръкне, ама то почти нищо не се събира там, не мога да я натоваря с пазар Simple Smile

Смятам, че е много добра и ми харесва повече от балиос с летен кош.

# 309
  • Мнения: 685
Имате ли представа къде в София може да се види на живо Jane rocket?

# 310
  • Мнения: 591
Някой бутал ли е на терен чико Goody 2020? Сгъва се сама и тежи 7кг, изкушава ме за лятна количка, но не знам как е откъм маневреност.

# 311
  • Мнения: 8 805
Chicco Goody 2020 те са от едни много леки материали ( не мога да ги нарека даже плат). Сгъването е суперско. Аз съм имала  chicco друг модел, като размери - много беше помислено- от една страна да не е много тясно на бебето, от друга да не е много широка, майката я носи без проблем, ако някъде се наложи. Закопчаването на колана си е типичен за Chicco. Майка ми не можеше да отваря колана на Maclaren, но с Chicco се справяше отлично.
Притеняват ме единствено единичните колела, макар, че май видях амортисьори.  За БГ действителност не знам дали ще издържат, за италианската са си ОК.

# 312
  • Мнения: 13
Някоя , използвала ли е Kikaboo Triniti 3 in 1 , Kikaboo Madrid  3 in 1 / може ли мнения за тези колички .

# 313
  • Мнения: 95
И аз се интересувам от количките на Кика Боо, ще бъда благодарна за мнения.

# 314
  • Мнения: 1 378
Може ли мнение за Chicco Ohlala 2?
Май се спрях на нея най-вече с оглед на това, че е много лека, но това дали я прави по-паянтова по бг улиците?

Гледам и Kinderkraft Cruiser или някой от по-леките модели. Някой може ли да сподели нещо за тях?

Общи условия

Активация на акаунт