Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - Тема 68

  • 34 641
  • 773
  •   1
Отговори
# 225
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
Виждали ли сте в някоя верига спални  или легла със метални рамки.
Икеа
Благодаря много! Flowers Hibiscus. Намерих ги !

# 226
  • USA
  • Мнения: 2 149
Здравейте, имам един малко по различен въпрос. Обичате ли да разглеждате, запазвате линкове, снимки на къщи, които са ви впечатлили?
...
Та, ако сега строяхте къщата на мечтите си, как щеше да изглежда тя?

Последна редакция: пн, 03 авг 2020, 15:49 от SkyBlue

# 227
  • Португалия
  • Мнения: 3 951
от собствените си грешки,като най-важна смятам скупчването на спалните
ако сега правех всичко наново,бих отделила една или дори две спални-бих сложила ,,детските´´ спални в една зона, гостната спалня в друга зона, а ´´master´´ спалнята-в трета зона

и още много други дребни неща, но те са неизбежни грешки на ентусиазма,а и са поправими...

# 228
  • Мнения: 1 381
Чета ви с огромен интерес, тъй като скоро ни предстой обзавеждане на жилището ни.
Скайблу, да, целия ми телефон е пълен със снимки, но аз сега съм на тази вълна 😁
Много ми харесва тази комбинация от цветове. Малко ме притеснява, че дограмата е тъмна, от тази имитираща дърво, но най-тъмния вариант, нещо като венге.

# 229
  • Мнения: 1 476
SkyBlue, направете си списък с изискванията към проекта - какви помещения на всеки етаж, с каква приблизителна площ и каква връзка да има между тях. Линк към готови сгради /според мен/ можете да дадете, за да придобие архитекта представа за стила, който гоните... От тук нататък започвате да се срещате с проектанта и да "въртите" варианти на разпределенията докато ги харесате. Отсега се пригответе, че не всичко ще стане точно както го искате и ще се правят компромиси.

# 230
  • Мнения: 39 323
Скай, аз бих направина и един малък апартамент с отделен вход, който да отдавам под наем.

# 231
  • USA
  • Мнения: 2 149
Много благодаря за включванията, момичета!

mariat, това със сигурност ще го има. При нас по скоро ще бъде отделна малка къща за гости, в която може би ще живее човек, който ще се грижи за имота, докато ни няма. Едва ли ще живеем там за постоянно, поне не и в следващите 10 г.

Дайте нещо за екстериор, аз искам огромни прозорци навсякъде, макар, че през мястото минават  сериозни урагани през 5-6 г.

# 232
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Ето и тези виж.
Тук ми ги препоръчаха, но още не съм стигнала до тях.
http://www.zerintios.com/kornizi/ogynati-kornizi-3/

В същност май ще сложа от пластмасовите с кривка за ъгъла, не искам пердетата да са отделни.
https://interiority.bg/plastmasovi-nemski-agli-za-dvurelsovi-p-2159.html

# 233
  • Мнения: X
Много благодаря за включванията, момичета!

mariat, това със сигурност ще го има. При нас по скоро ще бъде отделна малка къща за гости, в която може би ще живее човек, който ще се грижи за имота, докато ни няма. Едва ли ще живеем там за постоянно, поне не и в следващите 10 г.

Дайте нещо за екстериор, аз искам огромни прозорци навсякъде, макар, че през мястото минават  сериозни урагани през 5-6 г.
Във Флорида ли е имота?
Поздравления! Да си я направите както мечатете и да дълги старини да си изкарате там!

За къща на плажа, че и въобще, ми е важно да има  огромни прозорци навсякъде, да има достатъчно спални с бани към тях и да е просторно, бяло, светло, свежо и в морски стил.

# 234
  • USA
  • Мнения: 2 149
Yummy Mommy, благодаря!
И аз така ги виждам нещата.

Последна редакция: пн, 03 авг 2020, 17:54 от SkyBlue

# 235
  • Мнения: X
Чудесно звучи!
Ще стане чудно местенце за релакс и живот на брега!

# 236
  • Мнения: 4 380
Как бихте сложили квадратни плочки 33 см в дълъг коридор - на диагонал или направо?

# 237
  • USA
  • Мнения: 2 149
Ваня, понеже аз винаги търся симетрията, бих ги сложила диагонално, като центрирам средната плочка. Ако са хоризонтално и трябва да се режат плочки, пак така, да са еднакво срязани крайните до стените.

# 238
  • Мнения: 3 535
Как бихте сложили квадратни плочки 33 см в дълъг коридор - на диагонал или направо?
За големи пространства по диагонал.

# 239
  • Мнения: 4 380
И аз така мисля, освен това коридора е крив и много ще личи на право, ама ме убеждава майстора да е на право.

Общи условия

Активация на акаунт