Кога се прави запис на тоновите

  • 1 945
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Здравейте мамми искам да споделя с вас днес бях на преглед докторката каза е всичко е наред и че бебко върви близо с две седмици напред. Но едно нещо ме претесни другата седмица към средта на седмицата иска да ми прави запис на тоновите аз съм чела че се прави 8  и 9 месец а аз съм в 6 месец дали е нормално моля споделете мнения. Попринцип трябва да съм 24 седмица и 6 дни а бебчо отговаря на 27 седмица и 2 дни

Последна редакция: пн, 06 юли 2020, 22:25 от Mimaaaa5656

# 1
  • Мнения: 803
Запис се прави след 26 г.с.
Няма нищо страшно 🙂

# 2
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
И на двете ми деца слушаха тоновЕте от 5 месец.

# 3
  • Мнения: 84
И на двете ми деца слушаха тоновЕте от 5 месец.
При вас от 5 месец почнаха така ли. Начи няма място за притеснение

# 4
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
Да, от 5 месец нагоре започнаха проследяването на тоновете. Не разбирам какво ви притеснява. Да чуете сърцето на бебето си е прекрасно.

# 5
  • Мнения: 84
Да, от 5 месец нагоре започнаха проследяването на тоновете. Не разбирам какво ви притеснява. Да чуете сърцето на бебето си е прекрасно.
Прекрасното е чувството но просто се птестих защо каза че се слагали някакви неща на корема и продължавало 30 минути

# 6
  • Мнения: 977
Моят съвет е да не се прИтесняваш за тоновЕте,а да седнеш да си подобриш българския език,докато си бременна. Че после на какво ще го научиш това дете? Съжалявам за по-грубия език,но доста грешки си допуснала.Close

# 7
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 216
Човек, разтърси се в нета за информация.

https://mamaitati.com/tonovete-na-bebeto-v-utrobata-kakvo-e-dobre-da-znaem/

# 8
  • Мнения: 381
Моят следящ АГ ме изпрати на тонове когато влязох в 9 месец, но аз също така знам, че на някои места се прави от 26 г.с. Спокойно.

# 9
  • Мнения: 108
И аз днес влезнах в 35 г.с. Другата седмица съм на лекар при АГ, но все още не съм ходила на тонове слушахме му сърчицето на ранния скрининг и на феталните морфологии но нз дали е същото

# 10
  • Мнения: 381
И аз днес влезнах в 35 г.с. Другата седмица съм на лекар при АГ, но все още не съм ходила на тонове слушахме му сърчицето на ранния скрининг и на феталните морфологии но нз дали е същото


Не е същото. Моят АГ всеки месец на прегледа с видеозон пускаше сърцето да чуем и измерваше ударите в минута.
Тоновете не са с видеозон, слагат ти едни колани, закачени за апарат и стоиш 15-20 минути. Засичат се контракции ако има и според записът се разбира бебето чувства ли се добре и такива неща. Ударите на сърцето също се записват,но не е като на видеозон.

# 11
  • Мнения: 84
И аз днес влезнах в 35 г.с. Другата седмица съм на лекар при АГ, но все още не съм ходила на тонове слушахме му сърчицето на ранния скрининг и на феталните морфологии но нз дали е същото


Не е същото. Моят АГ всеки месец на прегледа с видеозон пускаше сърцето да чуем и измерваше ударите в минута.
Тоновете не са с видеозон, слагат ти едни колани, закачени за апарат и стоиш 15-20 минути. Засичат се контракции ако има и според записът се разбира бебето чувства ли се добре и такива неща. Ударите на сърцето също се записват,но не е като на видеозон.

Здравейте начи на вас всеки месец ви слагаха на такъв апарат така ли

# 12
  • Мнения: 381
Здравейте, не. Всеки месец АГ ме гледаше на коремен ехограф и там пускаше сърчице.
Запис на тонове ми правеха, когато влязох в 9 месец, всяка седмица до раждането на бебето.

# 13
  • Мнения: 3 123
И при мен от 9 месец всяка седмица, ако не бяха предложили аз щях да избера и да ходя, за мен е важно.

# 14
  • Мнения: 108
Ходих на тонове беше доста бързо бебока беше доста активен точно за 10 мин бяха готови и мен ми казаха всяка седмица да ходя но мисля тази да пропусна и да ида на 03.08 всичко беше наред и не мисля че има смисъл попринцип когато пренасяш трябва да ходиш всеки ден но преди това ако всичко е наред не мисля че е нужно ако усетиш нещо различно да за това ще пропусна идващата седмица и ще отида преди прегледа при АГ който е на 4ти утре влизам 37г.с

Общи условия

Активация на акаунт