Отговори
# 15
  • Мнения: 1 666
1. Като новороден на малкия му сменях памперса преди ядене. По-късно (когато започна да ака по веднъж на ден) започнах да го правя след, а преди ядене - само ако е наакан.
2. Преди последното ядене - на нас ни се падаше около 21ч. Сега лятото го къпем на обед, защото вечер до късно сме навън. Предвид късния час ми се струва, че и за вас е добра идея я къпете на обед, но задължително преди ядене, че е много малка още.
2.1. На мен лично ми се струва късно, защото през първия месец след раждането самата аз много се уморявах и към 22ч. вече и аз спях, не само малкият. Но дали за вас и за бебка е късно, можеш да си прецениш само ти, бебка ще ти покаже.

За климатика нищо не мога да те посъветвам. Мен лично ме е страх да държа малкия на климатик в режим охлаждане, но при вашата ситуация ... незнам ...

И най-вече - да сте живи и здрави! Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 156
Честито     аз сменях памперса преди хранене но понякога се налага и след хранене защото по време на хранене  пълнихме памперса и затова  изчаквах да оригне а после е  поставям на шезлонгчето на което е къпем за да е вдигната леко главата и да не връща.При нас  същто спалнята и хола са преходни  и използваме климатик  които няма пряка насоченост към беба  и за сега няма проблеми  (вече сме на 3 месеца и 15 дни).Ние също се къпим  около 22 ч. и когато спи  я будим (е малко сме кисели)

# 17
  • Мнения: 8 505
1.След (случвало се е и преди,но инцидентно).
2.Преди (винаги).
3.И доста по-късно съм я къпала-в началото последното и хранене беше около полунощ.
За климатика нищо не мога да кажа.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 129
За памперса - когато го наака - ако не се наакало преди ядене, най-често слад ядене се оказва наакано.
За къпането - преди ядене.
За часа на къпане - както на вас ви е удобно. Много хора предпочитат да къпят бебо по-късно, за да спи по-спокойно през нощта.
Като се буди бебето нощем, кърми, вместо да го приспиваш с вода, пеене и дондуркане.
По-добре да го накърмиш за 10 мин, отколкото да ти реве 2 часа.
А и нощем нивото на хормоните е най-високо и има доста кърма. Пък и за теб е добре, иначе до сутринта гърдите направо стават болезнени.

 Peace

# 19
  • Мнения: 742
Честита ти рожба и от мен! newsm51
Не се тревожи излишно - бебчето само ще си създаде режим и ще ви покаже как е най - удачно!
Аз сменях памперси преди хранене - и веднага докато се храним - Криската ги пълнеше отново и така стана смяната след храна, но много внимателно за да не повръща
Отначало първо се къпехме  и после баня, но се е случвало да е зверски гладна - в тези случаи я храня малко /за да заситим глада/ после баня и после пак храна! Що се касае за часа на банята- ние се къпим към 21.30 за да може в 22.30 да е в леглото /докато се изкъпем, масажираме, облечем и нахраним/ Така, че когато ни отпадна храненето в полунощ - с този режим си осигурявах и аз един сладък сън!
Ами това е от мен!
Успех в новата роля на мама newsm10

# 20
  • Мнения: 175
Честито бебче!!!  bouquet
1. Аз ги сменях преди хранене, но често като се нахрани отново ги пълни и много внимателно за да не повърне ги сменях пак.
2. В повечето случаи първо баня после ядене, но също често се случваше толкова да е гладна че едвам я обличам след банята и веднага на гърдата че е оревала вече всичко.
3. Ние също сме с климатик от 2 месеца, и на Ева й понася много добре. Тя сега е на 4.5 м. При нас е по същия начин - нямаме стени и всичко ни е слято - бокс, трапезария, хол. Климатика е в единия край, а нейното легло в другия така че изобщо не стига до него струя. Няма от какво да се притесняваш - пускай го смело на 25 градуса да си е спокойно бебчето иначе се изнервят от жегата.

Общи условия

Активация на акаунт