Осигуряване на бъдещето на децата

  • 2 002
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,
Наскоро чух за определени спестовни влогове за малките ни сладури, но все пак искам да чуя и Вашето мнение. Чух за един определен спестовен влог в който ние сами определяме кои са нашите наследници (в случая нашите деца) и винаги можем да определим къде и как да бъдат използвани тези пари след края на свестовния влог. Чух много добри препоръки за определена компания и много бих искала да споделите с мен - някой от вас правил ли си е, доволен ли е, ако не си е правил обмисля ли го. Моля споделете вашето мнение.

# 1
  • Мнения: 341
Обмислях го и открих, че няма никакъв смисъл да се прави влог на името на детето или каквото и да е. Бих инвестирала във възпитанието на детето и да го науча как да си харчи и инвестира парите разумно. Като чета и слушам хората имат ниска финансова култура.
Защо да правя спестовен влог на детето, след като лихвите са ниски в момента и парите не мога да ги пипам без няколко пълномощни и т.н.?
Защо изобщо да откривам нова сметка и да чакам да стане на 18 години(сега е на 5)?
Инвестирала съм парите на мое име (на детето няма как) в американски технологични акции. Ще управлявам портфейла докато сама се научи да го прави.... Темпът на икономиката върви винаги нагоре в дългосрочен план.

# 2
  • София
  • Мнения: 248
Не мисля, че си струва в момента. Инфлацията ще "изяде" спестените пари докато навърши 18 години.

Общи условия

Активация на акаунт