Пазаруване от Aliexpress.com 59

  • 31 877
  • 736
  •   1
Отговори
# 240
  • BG-DE
  • Мнения: 5 062
Аз живея в Германия и някои поръчки идват за две седмици, други за месец, а една я чакам вече втори месец, не мисля, че зависи от дестинацията.

# 241
  • Мнения: 5 995
На 26 май направих една поръчка, но така и не пристигна. Няма как да отворя диспут, т.к. тракинга показва, че пратката е пристигнала юли в страната. Дали да се съмнявам, че някой ми е откраднал пратката или все още има надежди да се появи? LVS е.

# 242
  • Мнения: 2 373
На 26 май направих една поръчка, но така и не пристигна. Няма как да отворя диспут, т.к. тракинга показва, че пратката е пристигнала юли в страната. Дали да се съмнявам, че някой ми е откраднал пратката или все още има надежди да се появи? LVS е.

Има как спокойно. Стандартен диспут за неполучена пратка върши работа стига да не сте изтървали 90 дневният срок. Проверете какво пише на пакета за получател на този адрес https://parcelsapp.com/en Ползвайте друг сайт за проследяване. Примерно http://www.bpost2.be/bpostinternational/track_trace/find.php да видите дали се бави във Белгия и кога е в България.

# 243
  • Мнения: 5 995
Последната информация е от Белгия от 8 юли. Възможно ли е да стои вече 2 месеца в Белгия?

# 244
  • Варна
  • Мнения: 1 200
Според мен още юли е пристигнало в Бг.

# 245
  • Мнения: 5 995
Как да си потърся пратката тогава в Бг? Досега не съм имала проблеми, пратките винаги си ги получавах.

# 246
  • Варна
  • Мнения: 1 200
В пощенския клон, но според мен, вече е върната в Китай. Ако не си изпуснала срока просто пусни диспут и си искай парите.

# 247
  • Мнения: 2 373
В пощенския клон, но според мен, вече е върната в Китай. Ако не си изпуснала срока просто пусни диспут и си искай парите.
За диспута правилно, за връщането в Китай предполагате грешно. За LVS пратки няма предвидена процедура за връщане. Откраднати са от служител на пощите. Има вътрешно следене и се знае кой и къде я е откраднал. Оправия няма. Пращат се писма с обратна разписка до Централата в София с копие до защита на потребителя и омбуцмана. За сега се трупа статистика, но ситуацията е ясна. Краде се под защитата на държавата. Резултата - поръчва се до чужбина и се плаща ДДС в чужбина. След време и хората се преместват в чужбина и спират да плащат данъци защо да хранят крадливата пасмина.

Аз живея в Германия и някои поръчки идват за две седмици, други за месец, а една я чакам вече втори месец, не мисля, че зависи от дестинацията.
Ми хубаво е освен да мисли да гледа и статистиката човек. Останете си с мисленето има шанс да станете професор, но не забравяйте и другите неща ...
Последната информация е от Белгия от 8 юли. Възможно ли е да стои вече 2 месеца в Белгия?
Правилно са казали пратката е пристигнала в БГ на тази дата. Уверете се, че наистина е за вас като проверите името на получателя на адрес https://parcelsapp.com/en След това остава да правите диспут и да се подготвите да ви крадат още от пощата.

Последна редакция: ср, 30 сеп 2020, 12:01 от netman71

# 248
  • Мнения: 5 995
Нямам право на диспут, защото незнайно как в сайта пратката е била отбелязана от мен потребителя като получена миналия месец. Аз съм сигурна, че не съм направила такова действие. Ще ги прежаля някак парите. Сега друго ми е интересно - служителите как се ориентират какво да крадат. Досега каквото и да съм получавала, не е имало следи от отваряне, знаете как са запечатани стабилно.

# 249
  • Мнения: 2 885
Как разбирате, че имате пратка задържана на митницата? Свързва ли се някой с вас и по какъв начин?

# 250
  • София
  • Мнения: 35 951
Как разбирате, че имате пратка задържана на митницата? Свързва ли се някой с вас и по какъв начин?
Получаваме Митническо известие (по пощата)  или СМС

# 251
  • Мнения: 2 885
Ако е с SMS- супер. Но ако е по пощата на кой адрес идва известието? На този по лична карта или на този, който е зададен на пратката?

# 252
  • София
  • Мнения: 35 951
Ако е с SMS- супер. Но ако е по пощата на кой адрес идва известието? На този по лична карта или на този, който е зададен на пратката?
На адрес на доставка.

# 253
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
Сега друго ми е интересно - служителите как се ориентират какво да крадат
че то си пише на плика какво е

# 254
  • Мнения: 2 885
denis, благодаря! Пратката ми е на стойност 28 лв заедно с доставката, но явно представлява интерес от страна на митничарите 😀

Докато чакам митническото известие ще взема да се подготвя. Как мога да докажа стойността, която съм заплатила? Само с банково извлечение ли?

Общи условия

Активация на акаунт