Пазаруване от Aliexpress.com 59

  • 31 798
  • 736
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 19 217
Здавейте, можете ли да ми обясните как така поръчвате до превозвач до Англия,Германия или Испания и после да доставят пратката в България.Това малко не го разбирам.Как точно става и по бързо ли идват по този начин доставките до България ?
Казват, че общо взето доставката е по-бърза. Има и нещо друго - някои търговци изобщо не доставят до Бг или цената на транспорта е колкото на стоката, явно с превантивна цел
Ето, аз искам да си поръчам една лампа за 15 долара. Доставката до България е 13, а до Англия е безплатна.

# 451
  • Варна
  • Мнения: 124
Здавейте, можете ли да ми обясните как така поръчвате до превозвач до Англия,Германия или Испания и после да доставят пратката в България.Това малко не го разбирам.Как точно става и по бързо ли идват по този начин доставките до България ?
Казват, че общо взето доставката е по-бърза. Има и нещо друго - някои търговци изобщо не доставят до Бг или цената на транспорта е колкото на стоката, явно с превантивна цел
Ето, аз искам да си поръчам една лампа за 15 долара. Доставката до България е 13, а до Англия е безплатна.

Да, така е и аз тези неща съм ги забелязал от доста отдавна.Ще ги изпробвам тези Габиели и ще видим дали чрез тях ще идват по бързо пакетите макар че сега е края на годината,черни петъци,коледни празници,промоции, и няма да успея сякаш да си направя генерални изводи но ще видим, че ми омръзна да чакам почти всяка пратка между 40 и 60 дни понеже все търся FREE SHIPPING.

# 452
  • София
  • Мнения: 1 002
Извинете, но не знаех, че има превозвач от Испания - кой е?

# 453
  • Мнения: 253
Извинете, но не знаех, че има превозвач от Испания - кой е?
Leron/GGBG

# 454
  • Мнения: 5 984
А ако сме в град, където няма склад Габиели, плащаме и доставката с Еконт примерно, нали, т.е. 2.00 лв за Габиели и да речем 5 лв. за Еконт, правилно ли съм разбрала?
Мисля да се възползвам от някои неща в ebay.

# 455
  • Бургас
  • Мнения: 156
На 11.11. по намаленията поръчах до UK едни слушалчици ... вчера пристигнаха в английския офис на Габиели. Още един артикул поръчах до UK заради безплатната доставка... ще видя за колко време ще пристигне. Един куп други неща пуснах до България... надявам се до Коледа всичко да пристигне Laughing

# 456
  • BG-DE
  • Мнения: 5 054
Днес е 20-я ден откакто ми е одобрено връщане на сума по един диспут но статуса продължава да е, че се обработва, ако и в понеделник не са по сметката ми или статуса не се промени какво да правя ?

# 457
  • Мнения: 2 366
Днес е 20-я ден откакто ми е одобрено връщане на сума по един диспут но статуса продължава да е, че се обработва, ако и в понеделник не са по сметката ми или статуса не се промени какво да правя ?
20 календарен. Бъркате 20ти работен т.е. 25-30 календарен.
https://service.aliexpress.com/page/knowledge?pageId=37&know … 6&language=en
Има една препоръка да се проверява в деня на плащането. статуса за връщане се появява до статуса за плащане (със задна дата). Погледнет точка 2 от https://service.aliexpress.com/page/knowledge?pageId=37&cate … 3&language=en

Последна редакция: пт, 20 ное 2020, 17:48 от netman71

# 458
  • BG-DE
  • Мнения: 5 054
Не се бъркам, днес е 20-ти работен ден, на 26.10. ми е одобрено връщането, какво се прави ако не ги върнат 🤔 Линкът не ми се отваря, но имам онлайн банкиране и получен превод до момента нямам.

Последна редакция: пт, 20 ное 2020, 18:45 от Menerva

# 459
  • Мнения: 5 984
А какви безжични слушалки бихте препоръчали, защото бг сайтовете гледам много лъжат и ще си поръчвам от алиекспрес. Емаг написали, че са свали слушалки от 170 на 27 лева, а тези слушалки винаги са били 25 лева в Алито. Направо съм отвратена.

# 460
  • София
  • Мнения: 3 254
До колко пари трябваше да е поръчката, за да не се занимавам с митница?

# 461
  • Мнения: 6 854
Това зависи от служителя, който ще ти разпредели пратката към митница или към пощата.

# 462
  • BG-DE
  • Мнения: 5 054
Служителят не разпределя просто така пратки, а на база документи  😊 ако няма промяна от последните 3 години, 30 лв. беше необлагаемата сума, а в нея се включват и транспортните разходи ако има такива.

# 463
  • Варна
  • Мнения: 124
Това със задържането по митниците са пълни глупости според мен.Имам доста поръчвани пратки от алито със стойност около 50-60 лева всяка една от тях и досега не съм имал никакви проблеми и изобщо не са били задържани по митвици камо ли пък да плащам допълнителни такси.Просто цаката е за по сигурно кажете на продавача да декларира ниска стойност на продукта върху плика макар, че почти всички продавачи от Китай и без това си я имат тази практика..А тузи скъпи пратки със сигурност са от Китай а не от някоя държава във Европа.

# 464
  • BG-DE
  • Мнения: 5 054
Повечето продавачи в Али, точто с цел да облекчат митнически клиента си, декларират по-ниска себестойност на стоката или дори пишат, че е подарък. Винаги човек може да се свърже с продавача и да помоли да впише по-ниска цена, ако се притеснявате.

Последна редакция: пт, 20 ное 2020, 20:25 от Menerva

Общи условия

Активация на акаунт